Joanna Mucha nie będzie "jedynką" Koalicji Europejskiej na Lubelszczyźnie. To miejsce ma należeć do kogoś innego

Joanna Mucha, posłanka PO, mówiła w Poranku Radia TOK FM o listach Koalicji Europejskiej. Choć nie są jeszcze ostatecznie ustalone, wiadomo, że polityczka nie wystartuje z pierwszego miejsca. "Jedynka" w okręgu lubelskim ma przypaść PSL.
Zobacz wideo

Jacek Żakowski, prowadzący Poranek Radia TOK FM, pytał Joanna Muchę, posłankę Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej, czy wystartuje w okręgu lubelskim z pierwszego miejsca na liście w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

- Pudło. Tworzymy tę listę. To jest jeszcze bardzo wczesny etap. Prawdopodobnie, wiele na to wskazuje, że "jedynka" będzie dla PSL w naszym okręgu wyborczym. Jeśli wystartuję, to zrobię to z drugiego miejsca - tłumaczyła gościni TOK FM. Podkreśliła, że chciałaby, aby się udało, ponieważ w Brukseli "jest bardzo wiele rzeczy do zrobienia dla Polski". - Tutaj też, ale w tej chwili umacnianie pozycji Polski w Europie jest dramatycznie istotne - zaznaczyła. 

Czytaj też: Dlaczego Joachim Brudziński kandyduje do PE? "Wiele wskazywało na to, że Jarosław Kaczyński gra na tandem"

Dodała, że obserwując to, w jaki sposób funkcjonują europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości w Unii Europejskiej, ma "mocne przypuszczenie, że tak samo będzie funkcjonować nowa ekipa". - Oni tam po prostu nic nie robią - zaznaczyła.

- A jak wyślą takich silnych, jak Joachim Brudziński? -  dopytywał Jacek Żakowski. 

- Nadal nic nie będą robić. Oni będą we frakcji, która jest kompletnie bez znaczenia - stwierdziła posłanka.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019 roku. Postanowienie weszło w życie z dniem jego ogłoszenia i oficjalnie rozpoczęła się kampania wyborcza, która potrwa do 24 maja. Jak zaznacza Państwowa Komisja Wyborcza, komitety wyborcze "mogą prowadzić agitację wyborczą dopiero od dnia przyjęcia przez PKW zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego".

Czytaj też: Adam Bielan: W sobotę PiS zaprezentuje liderów list do Parlamentu Europejskiego we wszystkich okręgach

Zgodnie z opublikowanym harmonogramem 6 kwietnia upłynie termin zawiadamiania Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego, a 16 kwietnia o północy - termin zgłaszania list wyborczych. Do 8 kwietnia powołane mają zostać okręgowe i rejonowe, a do 5 maja - obwodowe komisje wyborcze.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Jacek Żakowski rozmawiał z Joanną Muchą także o sytuacji kobiet w Polsce. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
Joanna Mucha o listach Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • i.l

  Oceniono 5 razy 3

  Ewakuacja do Brukseli, bo krajowe wybory przegrane.
  W zasadzie to nie ma nawet za co krytykować tej pani, bo przecież fałszowanie śpiewu to nie są obowiązki posła.

 • realistas

  Oceniono 7 razy 3

  Niby taka kształcona, a nie wie jakie zadania ma UE. W dalszym ciągu opowiada bajki dla naiwnych.

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  Mucha, to ta zdziwiona kto wylosował drużyny piłkarski do finału Pucharu Polski w kopanej. Inteligencją nigdy nie grzeszyła, a mówiąc że jakoby Europosłowie z PiS i tak nie będą nic robić pokazuje jej paskudną zarozumiałość tak, jakby on była najbardziej zapracowaną w Brukseli. Pani Mucha !!! Nawet do kasy na dworcu w Koluszkach miałbym wątpliwości. Jak to ludzi pcha do koryt. Programu zero. Mają tylko jedno oprogramowanie, jak dostać się do żłoba.

 • eldemon

  Oceniono 4 razy 2

  Jak wygra to w Europarlamencie zatańczy i zaśpiewa Madona!

 • piotrm74

  Oceniono 4 razy 2

  Siadaj Mucha - jedynka !!! Jak nie wiesz kto wytypował zespoły grające w finale Pucharu Polski!!!

 • wikal

  Oceniono 6 razy 2

  Ilość pisowskich głupków i zaklinaczy rzeczywistości na tym forum przekracza krajową średnią.

 • laborantkolaborant

  Oceniono 8 razy 2

  Ministra - symbol niekompetencji, niewiedzy, niskiego IQ i boiskowych przewał społecznej kasy. I nie będzie jedynką? Szok!

 • westlondon

  Oceniono 4 razy 2

  Goscini?hehe

 • fajny_zajety

  Oceniono 8 razy 2

  Uciekają szczury z tonącego okrętu. Koalicja Europejska wzieła na swój pokład wszystkie opcje jak arka noego i próbuje wywieź tych niedobitków na wyspę szczęśliwości do Brukseli...tam dorbią się europejskiej emerytury i oszczędności... Unia w starej postaci się kończy więc ostatni piraci płyną tam po skarb...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX