Premier Morawiecki: Przez skutki wycieku VAT, z Polski wyjechało 2 mln ludzi

Zdaniem premiera, działania rządu PO-PSL, jak podniesienie VAT czy wieku emerytalnego, świadczą o tym, że był bezradny w walce z oszustwami.
Zobacz wideo

- Podatek VAT jest jak paliwo dla statku, kradzież czy wyciek tego paliwa powodował, że statek - Polska - płynął wolniej, a pasażerowie go opuszczali - oświadczył w piątek Mateusz Morawiecki na konferencji poświęconej luce VAT. W ten sposób straciliśmy 2 mln obywateli, którzy wyjechali z kraju - dodał.

Nasi poprzednicy musieli łatać tę dziurę, zabierając z OFE 155 mld zł, podnosząc wiek emerytalny i VAT do 23 proc. - mówił Morawiecki, dodając, że te działania świadczą o ich bezradności. Szukali "w naszych kieszeniach, zamiast poszukać w kieszeniach oszustów" - stwierdził. Zdaniem szefa rządu, ubytek wpływów z VAT był tak "gigantyczny", że mógłby przez sześć lat finansować program 500+.

Morawiecki stwierdził też, że uszczelnienie przez rząd PiS systemu VAT to bardzo dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców, bo nie muszą stawać do nierównej konkurencji z oszustami, którzy nie płacili VAT-u. - Przywróciliśmy warunki konkurencji - stwierdził szef rządu.

TOK FM PREMIUM