"Mówimy 'nie' atakowi na dzieci". Jarosław Kaczyński o zarzutach opozycji i karcie LGBT

- Jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, tylko będzie gorzej niż było - ostrzegał Jarosław Kaczyński. - Inwestujemy w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u fundamentów naszej cywilizacji, także polskiej cywilizacji, polskiej tradycji - mówił podczas konwencji wyborczej w podrzeszowskiej Jasionce.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński przekonywał, że majowe wybory do europarlamentu i jesienne do Sejmu i Senatu, "to w gruncie rzeczy jedne wybory, których stawką jest przyszłość Polaków i Polski". - Jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, tylko będzie gorzej niż było - ostrzegał. I krytykował opozycję, za to, że atakuje "naszą politykę społeczną i, co gorsza, atakują rodziny, atakują nawet dzieci". - Atakują mówiąc, że to rozdawnictwo - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Przekonywał, że dzięki programowi 500 plus udało się w Polsce ograniczyć ubóstwo. - To przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem. Nasi przeciwnicy tego celu nie rozumieją - stwierdził. Jak podkreślił, pieniądze, które za czasów rządów PiS-u, trafiają do rodzin, to "inwestycja". - Inwestujemy w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną, która legła u fundamentów naszej cywilizacji, także polskiej cywilizacji, polskiej tradycji - stwierdził  Jarosław Kaczyński. 

Karta LGBT

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił też o zagrożeniach, które czyhają na rodziny. - Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka. Co jest w jej Kaczyński podczas konwencji PiS w Jasionce na Podkarpaciu.

To oczywiste nawiązanie do karty LGBT, którą podpisał kilka tygodni temu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- To jest nie do uwierzenia, ja sam, póki nie przeczytałem, nie mogłem w to uwierzyć, ale to się ma zacząć w okresie 0-4, czyli od urodzenia do 4. roku życia. Później są kolejne okresy. Czym bardziej się to czyta, tym bardziej włosy dęba na głowie stają. Podczas tego procesu ma być nie tylko dokonywana koncentracja na pewnej ważnej, ale nie jedynej sferze życia, ale ma być też kwestionowana, podważana naturalna tożsamość chłopców i dziewczynek, tych, jak to zwykle się dzieje, rodzą się jako chłopcy i dziewczynki - stwierdził prezes Kaczyński.

Gdzie jest program?

Politycy PO skrytykowali deklaracje, które padały podczas podkarpackiej konwencji. Jak mówił rzecznik Platformy, "poza ogólnymi deklaracjami nie widzimy w dzisiejszych zapowiedziach Prawa i Sprawiedliwości żadnego programu europejskiego". -  Toczą się negocjacje, zapadają powoli ostateczne ustalenia (w sprawie kolejnego budżetu UE - red.). A my nie mamy stanowiska ministrów, premiera, jak pozyskać dla Polski większe fundusze. Jeśli politycy PiS chcą brać udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego i mówią o programie, to niech przedstawią program: w jaki sposób uzyskać środki dla Polski - mówił Jan Grabiec.

Zwrócił uwagę, że prezes Kaczyński mówił w Jasionce o tym, że w UE "można działać pojedynczo". - To jest po prostu scenariusz klęski. Klęski jaką PiS już poniósł, pamiętamy rezultat 27:1. Ale dzisiaj ofiarami tej klęski mogą być wszyscy Polacy - ostrzegał rzecznik PO.

Na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Jasionce została dziś zaprezentowana Deklaracja Europejska. Dokument składa się z dwunastu punktów. W tym m.in. zapowiedź działania na rzecz powrotu UE do wartości, które głosili jej twórcy, bronienia prawa rodziców do wychowania dzieci i zabiegania o interesy polskich rolników.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Jarosław Kaczyński: Mówimy 'nie' atakowi na dzieci
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 9 razy 5

  Ubogacony słowem Naczelnika wzywam Lud do obrony Ojczyzny przed nieludzką soldateską homoseksualną. Precz z homeopatią! Niech szyje Wolska!

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 5

  "Inwestujemy w rodzinę, bo rodzina jest podstawową komórką społeczną"- powiedział prezes, który nie potrafił takiej komórki stworzyć (jednokomórkowiec??), stryj niewiasty, która komórki tworzy, ale jakoś nieudolnie...

  "dzięki programowi 500 plus udało się w Polsce ograniczyć ubóstwo" dzięki 500+ udało się w Polsce zadbać, by kolejne pokolenia nieskalane pracą krzyczały "NALEŻY SIĘ". Udało się spowodować, że ceny wszystkiego lawinowo rosną, a płace stoją w miejscu (chyba że jakaś grupa zawodowa wystarczająco mocno postraszy i zacznie strajk). Udało się zyskać bezrozumny elektorat, któremu nie przeszkadza rosnący dług publiczny, nie przeszkadza prezes budowniczy, nie przeszkadza ubogi Gowin, uśmiechnięta ministra od oświaty, rozbijane lawinowo limuzyny rządowe, kasa utopiona w smoleńskie śledztwo, pomnik Jankowskiego....
  Czy te 500 ma sprawić, że rodzice stracą wzrok i słuch, podczas gdy ksiądz dobrodziej będzie molestował ich dzieci? Że będą się radować, gdy prawdziwi Polacy patrioci wejdą z zajęciami do szkół, a przepędzą tych złych z warsztatami, na których jest mowa o szacunku dla drugiego człowieka?

 • jahodovy

  Oceniono 8 razy 4

  Jarosław, obsesja twoja i reszty tzw. prawicy na temat LGBT, to sprawa dla sztabu psychologów. W między czasie proponuję byś zajął się służbą zdrowia, bo nie każdy w tym kraju, jaśnie panie, dostaje się do lekarza specjalisty bez kolejki.

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 3

  Odlecieli obrońcy pedofilii i zboków w kolorowych sukienkach.....pis to już stan umysłu i znaczy oszołomy!

 • realizmforte2

  Oceniono 2 razy 2

  Cezary Michalski "Zdrady, seksualne obsesje i narkotykowe odjazdy. "Newsweek" o hipokryzji prawicowych "teologów"

  "Prawica zaproponowała Polakom nacjonalistyczną i tradycjonalistyczną herezję w miejsce uniwersalnego chrześcijaństwa, w którym zgodnie ze słowami Świętego Pawła 'nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety, albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie'. W tej herezji podział na naszych i obcych jest najważniejszy, a kobieta zawsze podlega mężczyźnie.
  …"Mury hipokryzji runęły. Prawica postanowiła wypisać się z chrześcijaństwa, żeby stworzyć własną narodową i tradycjonalistyczną herezję. Z własnymi teologami amatorami ....

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Bigoci i dewoci z Podkarpacia wniebowzięci. Po zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu, niepokalanym poczęciu i zyciu wiecznym, poznali nową obietnicę. Tylko prezes z biskupami obroni ich dzieci przed dojrzewaniem
  płciowym, tylko oni uświadomią seksualnie dorastającą młodziez w Oazach, na plebaniach, w młodziezówce partii PiS podczas rekolekcji organizowanych w szkołach i spotkaniach integracyjnych w zajazdach, motelach, ale juz bez doświadczonego wykładowcy pana Hofmana, który na taczce woził przed sobą, bo nawet do szafy się mieścił. I te jełopy po homilii Kaczyńskiego pójdą do urny wrzucic swój głos, i ten głos będzie tak samo się liczył jak mój, i zadecyduje on o naszym miejscu w Unii Europejskiej. Koszmarny dowcip.

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 2

  .
  …...inwestujemt w rodzinę….. w Rodzinę Radia Maryja.....
  .

 • stas_3151

  Oceniono 6 razy 2

  Odwracanie 'kota ogonem' - zagrożenie dla dzieci stanowią pedofile z kościoła katolickiego! Durne decyzje PiS w sprawie edukacji! sianie nienawiści PiS przez co rodziny się kłucą!!! Marny i mierny człowieczku, odejdz w niepamięć jak najszybiej, 'spadaj dziadu'!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX