Były asystent polskiej komisarz UE zatrzymany. "Kierował grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi"

W poniedziałek zatrzymano Lecha B., byłego asystent byłej senator i obecnej polskiej komisarz Unii Europejskiej.

Informację o zatrzymaniu podała rzeczniczka Prokuratury Krajowej, Ewa Bialik. Lech B. miał kierować grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi.

Jak podaje Bialik, Lech B. miał popełnić szereg przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu - m.in. dotyczących wyłudzenia kredytów i dotacji unijnych. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej poinformowała też, że zatrzymany były asystent Elżbiety Bieńkowskiej powoływał się na wpływy.

Dzisiejsze zatrzymanie nie było jedynym w tej sprawie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Były asystent polskiej komisarz UE zatrzymany
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Wiem ze dla czerskiego dauna to trudne do zrozumienia jednak gdzies te miliardy pln ginely w przepastnych kieszeniach postpeerelowskich grup przestepczych. Chocby dzisiejsze dan Orlen pokazujace astronomiczna kwote wplat do budzetu 35 mld co daje 45% wzrost do okresu sprzed 2015. Daun czerski to specjalny typ dauna, nie przenika do niego zadna wiedza oparta na faktach. Dalej bedzie opowiadal o wzroscie gospodarczym koniunkturze czyli to co powie im towarzysz Swiecicki z komitetu centralnego.

 • pn-ski

  Oceniono 3 razy 1

  Metody Goebbelsa. Cały PiS.

 • getz54

  Oceniono 3 razy 1

  Totalna zenada. Zeby przed wyborami do EU ratowac wątpliwą reputację szefa gangu ze Srebrnej nie cofną się przed
  zadnym świństwem, kłamstwem, prowokacją. To zapewne taka sama prawda jak ta, ze Lech K. prezydent
  Warszawy, ze swoim współpracownikiem handlowali w warszawskim ratuszu cocainą. Ziobro moze kazac słuzbom zamknąc za dowolnie wymyślony zarzut obojętnie jakiego człowieka. Jak pana Dochnala na przykład, i trzymac go latami w areszcie, az przyzna się wreszcie. Pani Bieńkowska szanowana w UE komisarz, popełniła to przewinienie, ze jest znajomą pana Donalda Tuska, ale Ziobro nie zdązył jeszcze wpisac do kodeksu karnego stosownego paragrafu z karą wieloletniego więzienia, więc zatrzymano b y ł e g o asystenta. Swoją drogą prosiłbym zastanowic się najpierw, sprawdzic, jakie są dowody, a dopiero pózniej pisac o tym fakcie.

 • kap_jeden

  Oceniono 2 razy 0

  Wiadomo , ze chodzi o wyjście na Bieńkowską i na Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX