Bieńkowska zabiera głos ws. zatrzymań CBA: Łączenie mnie z nimi pozostaje w sprzeczności z faktami

Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz, odniosła się do poniedziałkowych zatrzymań CBA. Wśród zatrzymanych mają być jej były asystent oraz brat.
Zobacz wideo

Elżbieta Bieńkowska odniosła się na Twitterze do poniedziałkowych (11 marca) zatrzymań CBA. Prokuratura Krajowa informowała, że zatrzymano byłego asystenta polskiej komisarz UE, który "kierował grupą przestępczą". Potem okazało się także , że wśród zatrzymanych w sprawie jest brat Bieńkowskiej.

"Łączenie mojej osoby z dzisiejszymi zatrzymaniami CBA pozostaje w jawnej sprzeczności z faktami, co jednoznacznie zostało ustalone w 2014 roku. Proszę nie używać mojego nazwiska i wizerunku do medialnego pozycjonowania działalności CBA i Prokuratury" - napisała komisarz na Twitterze. 

O zatrzymaniu brata unijnej komisarz poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na "źródła zbliżone do śledztwa".

Były asystent polskiej komisarz UE zatrzymany. "Kierował grupą przestępczą zajmującą się przestępstwami gospodarczymi

Zatrzymania CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w poniedziałek (11 marca) sześć osób m.in. w sprawie wyłudzenia 2 mln zł na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Ustalenia śledczych wskazują na usiłowanie wyłudzenia 10 mln zł z beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw oraz wyłudzenie z NCBR ponad 2 mln złotych. 

Postępowanie obejmuje także podejrzenie powoływania się na wpływy u osób publicznych, udział w zorganizowanej grupie przestępczej popełniającej przestępstwa gospodarcze oraz karno-skarbowe i pranie pieniędzy.

DOSTĘP PREMIUM