Sławomir Neumann: PiS tonie w swoich aferach. Widać wyraźną panikę

Sławomir Neumann ocenił w TOK FM, że atak na środowiska LGBT pokazuje panikę w PiS. Zdaniem polityka PO rządzący starają się za wszelką cenę przekierować kampanię na inne tematy niż afery związane z partią Jarosława Kaczyńskiego.
Zobacz wideo

Sławomir Neumann mówił w Poranku Radia TOK FM, że do końca marca mają się zakończyć konsultacje w sprawie kandydatów Koalicji Europejskiej do majowych wyborów do europarlamentu. Szef klubu Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej  zapewnił, że na przełomie marca i kwietnia listy i program będą gotowe. 

Prowadzący program, Piotr Kraśko, pytał, co Koalicja Europejska powie wyborcom w kampanii, musząc mierzyć się z partią Jarosława Kaczyńskiego, która już obiecuje nowe projekty socjalne. PiS chce szybko wprowadzić, między innymi, 500 plus na pierwsze dziecko oraz "trzynastkę" dla emerytów i rencistów.

- Powiemy, o czym są te wybory. Jeżeli ktoś da się uwieść i uwierzy w to, że można być poza Unią Europejską i wystarczy nam pieniędzy na wszystko, to jest to totalne kłamstwo. My musimy to odkryć - mówił gość TOK FM.  

- Straszenie Platformą się nie uda. Nikt nie zabierze Polakom danin, transferów socjalnych. One są wpisane na stałe i nikt im tego nie zabierze. Straszenie tym, że przyjdzie Koalicja Europejska i odbierze 500 plus, jest kompletną nieprawdą. Ludzie nie dadzą się na to nabrać - ocenił Sławomir Neumann. Polityk podkreślił, że przecież sondaż, dający KE wyższe niż PiS poparcie, został przeprowadzony już po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego wszystkich nowych obietnic socjalnych.

Krzysztof Brejza nie rozumie nagonki na homoseksualistów. Mówi o "patopolityce" PiS

Polityk PO zaznaczył, że PiS tonie dzisiaj w swoich własnych aferach. - Nie ma dnia, żeby jakaś nie wychodziła na światło dzienne. Oni próbują uciekać na wszelkie możliwe sposoby. Z jednej strony rozdając socjalne obietnice, z drugiej strony dzieląc Polaków, pokazując nowego wroga, jak geje i lesbijki, który ma zniszczyć tradycyjną polską rodzinę. Widać wyraźną panikę i chęć przekierowania kampanii na jakikolwiek inny temat - powiedział w rozmowie z Piotrem Kraśką.

Dobre sondaże mogą uśpić 

Najnowszy sondaż Kantar Millward Brown przeprowadzony dla "Gazety Wyborczej" daje Koalicji Europejskiej przewagę nad PiS. Gdyby wybory do PE odbyły się dzisiaj na KE zagłosowałoby 35 proc. wyborców; na PiS 33 proc. 

Gospodarz Poranka Radia TOK FM zwrócił uwagę nie tylko na dobre notowania KE, ale także na to, że opozycja nie rozpoczęła jeszcze kampanii wyborczej. 

- Każda kampania ma swoją dynamikę. Przestrzegam przed dobrymi sondażami, żeby nie uśpiły. To są wybory o jednej z najważniejszych dla Polski rzeczy, czyli jaka Polska w Unii Europejskiej - mówił Sławomir Neumann, tłumacząc, że w wyborach zagłosujemy na to, czy chcemy, aby Polska była w stanie realizować w Europie interesy Polaków. 

Sekretarz stanu z PiS nie widzi potrzeby edukacji seksualnej w szkołach. "Pani taką miała?"

Przewodniczący podkreślił, że PiS dogaduje się z partiami skrajnie antyeuropejskimi, które "chcą rozwalać UE od środka, a nie budować silną Unię". Tłumaczył, że silna wspólnota oznacza dla Polski bezpieczeństwo, rozwój i bogacenie się.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • czym Platforma Obywatelska chce przekonywać wyborców w wyborach do Parlamentu Europejskiego; 
  • o Warszawskiej Deklaracji LGBT+; 
  • o strajku nauczycieli i podwyżkach, jakie chce dać im PO. 

DOSTĘP PREMIUM