Biskupi o Deklaracji LGBT+: Rodzic ma prawo chronić dziecko przed demoralizacją

Episkopat chce wycofania "budzących wątpliwości rozwiązań" w karcie LGBT, którą podpisał prezydent Warszawy. Wcześniej zaniepokojenie decyzją Rafała Trzaskowskiego wyrażali warszawscy biskupi.

W stanowisku przekazanym w środę PAP czytamy, że karta proponuje "szereg działań o charakterze promującym środowiska homoseksualne bądź inicjatyw stygmatyzujących w wymiarach społecznych osoby wyznające inny światopogląd lub religię". "Innymi słowy, chociaż zakłada przeciwdziałanie dyskryminacji, to jednak sprzyja dyskryminacji innych" – ocenili autorzy stanowiska.

Zobacz wideo

Zdaniem biskupów wprowadzenie postulatów, zawartych w Deklaracji podpisanej przez prezydenta Warszawy, może spowodować nie tylko ograniczenie praw dzieci i rodziców, ale także prawa wszystkich obywateli – w tym nauczycieli i pracowników administracji samorządowej – do wolności słowa, w tym wolności do wyrażania sprzeciwu sumienia, wolności nauczania, a w przyszłości być może także wolności nauczania religii. Dodali, że projekt ten może łatwo pozbawić rodziców wpływu na wychowanie ich dzieci i "stać się programem je deprawującym".

Czytaj też: Deklaracja LGBT+. Co jest w treści dokumentu?

"Biskupi wraz z rodzinami i środowiskami wyrażającymi sprzeciw wobec wspomnianej karty, je wspierają i przypominają, że zgodnie z Konstytucję RP "każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed (…) demoralizacją. Dlatego też apelują o wycofanie budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w tak zwanej karcie LGBT" – czytamy w komunikacie. 

"Atak na dzieci"

Podczas sobotniej (9 marca) konwencji PiS w podrzeszowskiej Jasionce, deklarację LGBT+ ostro krytykował prezes partii Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że jest ona atakiem na dzieci. 

Zaniepokojenie podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego kartą wyrażali także biskupi warszawscy oraz Rzecznik Praw Dziecka. Mikołaj Pawlak stwierdził, że godzi ona w prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Apelował także do Rzecznika Praw Obywatelskich,. Adama Bodnara, o podjęcie wspólnych działań. 

Czytaj też: Warszawscy biskupi zaniepokojeni Deklaracją LGBT+. Mają zastrzeżenia do standardów WHO>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Biskupi o Warszawskiej Deklaracji LGBT: rodzic ma prawo chronić dziecko przed demoralizacją
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 2 razy 2

  Czy są granice zbydlęcenia?

 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Stanowisko pensjonariuszy pałacu z ul. Miodowej juz znamy, teraz powinniśmy poznac stanowisko pensjonariuszy
  z Gostynina, ich kolegów, tylko juz zdiagnozowanych. Miodowa, co przyjmuję z radością, zakazuje rodzicom posyłania dzieci na lekcje katechezy, nakazuje im bowiem chronic dziecko przed demoralizacją. Drogie kobiety, jak juz musicie słuchac się kleru, bo takie wychowanie otrzymaliście w dzieciństwie, to posłuchajcie go i nie posyłajcie waszych kochanych dzieci do tych podłych, cynicznych zboków. Nie skazujcie swoich bezbronnych córek na kontakt z najbardziej wyrafinowanymi z tych zboków, bezwzględnymi sadystami, tak zwanymi egzorcystami. To co oni wyprawiają to średniowiecze, oblechy podłe, plują nam wszystkim w twarz, czują się bazkarni jak Kaczyński.

 • marswitek

  Oceniono 2 razy 2

  Ochrona dzieci przed demoralizacja to przede wszystkim nauczenie ich natychmiastowego reagowania na zakusy zboczencow takich jak kler ktory przoduje w napasciach seksualnych na dzieci i chowa sie za kiecka sutanny by uniknac kary.

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  Czy wiedza demoralizuje człowieka ?

  Moim zdaniem, człowieka demoralizuje

  fanatyzm i brak wiedzy, przez duże W.

 • andrzej1.61

  Oceniono 1 raz 1

  "Rodzic ma prawo chronić dziecko przed demoralizacją" jedyną skuteczną drogą jest zakaz działalności KK na terenie Polski i uznanie tej organizację za przestępczą i zbrodniczą wobec narodu Polskiego. Całkowita konfiskata wszelkiego mienia była by oczywistością.

 • marudna.maruda

  Oceniono 1 raz 1

  Coś podobnego, rodzic ma prawo chronić przed demoralizacją!! Czy demoralizacją nie jest to, co z dziećmi robią dorośli, a wśród tych dorosłych ci, ktorzy najgłośniej wypowiadają się o czystości, wstrzemięźliwości.... "cokolwiek uczyniliście jednemu z maluczkich....". Skoro edukacja seksualna może ochronić dzieci, bo będą swiadome tego, co dorośli z nimi robią, nauczą się bronić i zdobędą wiedzę, u kogo szukać pomocy- dlaczego tak bardzo się tej edukacji boicie?

 • kotmiki

  0

  to niech chronią przed Kościołem ;organizacją dewiantów i zboczonych kreatur deprawujących dzieci i młodzież

 • snakeinweb

  Oceniono 3 razy -3

  Bardzo dobre stanowisko Episkopatu. Dzisiaj Episkopat to chyba jedyna poważna organizacja społeczna, która potrafi po ludzku, mądrze i przede wszystkim bardzo merytorycznie podejmować stanowisko w jakiejkolwiek sprawie. Reszta, i z lewa i prawa, to już właściwie tylko szczujnie i szczekaczki.

  Dla zainteresowanych pełne stanowisko KEP bez cenzury i manipulacji: ekai.pl/stanowisko-konferencji-episkopatu-polski-w-sprawie-tak-zwanej-karty-lgbt/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX