Antysemicka gazeta w Sejmie. CIS zapowiedziało wyjaśnienie sprawy

W sejmowym kiosku można kupić prasę zawierającą antysemickie treści - poinformował na konferencji prasowej Michał Kamiński.
Zobacz wideo

- Kancelaria Sejmu będzie wnioskowała o usunięcie z zestawu prasy dostarczanej przez RUCH S.A. periodyku z antysemickimi artykułami. Jednocześnie zostanie sprawdzona całościowo lista tytułów, które są udostępniane przez kolportera w Parlamencie – napisał na Twitterze Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu.


To odpowiedź na doniesienia Michała Kamińskiego, który zwrócił uwagę, że w sejmowym kiosku dystrybuowana jest prasa zawierająca antysemickie treści.

Na środowej konferencji prasowej Michał Kamiński (PSL-UED) pokazał tygodnik "Tylko Polska". Na okładce widnieje hasło "Jak rozpoznać Żyda"

"Nazwiska, cechy antropologiczne, sposób wysławiania się, prezencja, cechy charakteru, metody działania, działanie dezinformacyjne. Jak ich zwyciężyć? Tak dalej być nie może!" - czytamy.

Kamiński poinformował, że gazeta jest dostępna w sejmowym kiosku. O reakcję w tej sprawie zaapelował do marszałka Kuchcińskiego.

DOSTĘP PREMIUM