Ewa Kopacz ma być "jedynką" KE w Wielkopolsce. Grzegorz Schetyna o liderach list

Grzegorz Schetyna w rozmowie z TVN24 powiedział, że chce zaproponować Ewie Kopacz pierwsze miejsce na wielkopolskiej liście wyborczej do PE. W Warszawie jedynką ma być Włodzimierz Cimoszewicz.
Zobacz wideo

Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna przedstawił kilku liderów list Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Listę śląską otworzy, jak wynika ze słów Schetyny, Jerzy Buzek. Włodzimierz Cimoszewicz będzie jedynką Warszawie, Ewa Kopacz prawdopodobnie w Wielkopolsce.

- Będzie pięciu byłych premierów na naszych listach, to będzie świetna reprezentacja, drużyna, która będzie świetnie reprezentować Polskę w PE. Jestem dumny, że udało nam się taką ekipę zbudować. To naprawdę drużyna gwiazd - powiedział Schetyna. Wymienił przy tym nazwisko Marka Belki, ale nie zdradził, z której listy będzie kandydował.

Grzegorz Schetyna skomentował też środowe wyniki sondażu "Gazety Wyborczej".
Gdyby eurowybory odbyły się dziś, wygrałaby je Koalicja Europejska z 35-procentowym poparciem, przed PiS z 33- procentowym. Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze: Wiosna Biedronia z 11 procentowym poparciem. i Kukiz’15 z 7 procentowym - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown.

Lider PO ocenił, że to "promyczek nadziei otwierający taką przestrzeń, z której można wyciągnąć dobre wnioski". - Mam poczucie wielkiej odpowiedzialności. Wszyscy odłożyliśmy fragmenty naszej politycznej suwerenności, by znaleźć porozumienie. Spieraliśmy się, różniliśmy się i nadal różnimy, ale łączy nas szacunek do praworządności, wolności, konstytucji i do Europy - zapewnił Schetyna.

TOK FM PREMIUM