Jacek Rostowski: Już dawno przywykliśmy do goebbelsowskiej propagandy PiS

- To jest ta najgorsza twarz PiS, gdzie wybiera się słabe grupy i próbuje się organizować przeciwko nim masowy hejt - tak Jacek Rostowski komentował atak na Deklarację LGBT+.
Zobacz wideo

Jacek Rostowski, były premier i były minister finansów z Platformy Obywatelskiej komentował w Poranku Radia TOK FM zaprezentowany przez Prawo i Sprawiedliwość spot. Film zatytułowany został "POgarda czy polityka prospołeczna?". 

- Jeśli chodzi o PiS, to już dawno przywykliśmy do tego rodzaju propagandy. Tak naprawdę goebbelsowskiej. Platforma udowodniła, że przez te trzy lata byliśmy w stanie wytrzymać takie podejście ze strony PiS - podkreślił polityk. 

Gość Karoliny Lewickiej tłumaczył, że partia rządząca "rzuci pieniędzmi" przed wyborami, wdrażając, to co od trzech lat proponuje PO. - Damy sobie z tym radę. Stworzenie szerokiej Koalicji Europejskiej teraz daje owoce. Jesteśmy twardzi, umiemy z PiS walczyć - zapewnił.  

PiS szczuje na polskich obywateli

Były minister finansów podkreślił, że szokujące jest dla niego "szczucie przez PiS" na cześć polskich obywateli. 

- Jestem konserwatystą. Mam inne poglądy na kwestie światopoglądowe i obyczajowe. Ale zupełnie nie do przyjęcia, nie tylko skandaliczne, ale podłe i paskudne jest to, co PiS robi dzisiaj. Paliwo (polityczne - red.) niby-uchodźców, których nigdy nie miało być, się skończyło i potrzebna jest nowa ofiara nienawiści Prawa i Sprawiedliwości - mówił Jacek Rostowski, nawiązując do nagonki urządzonej przez partię rządzącą na podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego deklarację LGBT+. 

- Dla mnie to jest absolutnie nie do przyjęcia, że szczuje się na moich współobywateli. To jest ta najgorsza, najpaskudniejsza twarz PiS, gdzie wybiera się słabe grupy i próbuje się organizować przeciwko nim masowy hejt - tłumaczył. 

Prowadząca program, Karolina Lewicka, zapytała, czy polityk poparłby związki partnerskie, jeśli taki projekt byłby głosowany w Sejmie

- Na pewno jako oświadczenie przed notariuszem dla związków homoseksualnych. A potem należałoby się zastanowić co jeszcze. Ewidentne jest dla mnie, że taka forma związku partnerskiego powinna być dostępna dla grup homoseksualnych - podkreślił Rostowski. 

Ewa Kopacz ma być "jedynką" KE w Wielkopolsce. Grzegorz Schetyna o liderach list

"PiS próbuje ratować się przed sądnym dniem"

Były minister finansów zwrócił uwagę, że partia Jarosława Kaczyńskiego obiecywała w wyborach w 2015 roku, że wprowadzi 500 plus na każde dziecko, a potem obietnicy nie dotrzymała. 

- Teraz, jak widzi, że sypią mu się sondaże, jak widzą, że Polacy nie chcą tej całej zgnilizny, tego całego koszmarnego układu polityczno-biznesowego, który PiS w ciągu tych trzech lat stworzył, także niszcząc praworządność i demokrację w Polsce, to teraz sięgają po nasze pomysły, ale głównie sięgają po pieniądze, próbują ratować się przed tym sądnym dniem, kiedy Polacy powiedzą po prostu dość - Mówił Jacek Rostowski, komentując złożone przez prezesa PiS obietnice, jak np. "trzynastka" dla emerytów. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

  • czy Polskę stać na program socjalny, który proponuje PiS w kolejnych latach?
  • o sankcjach wobec Rosji;

TOK FM PREMIUM