Karolina Głowacka o słowach Kaczyńskiego: Czy rządzący są gotowi wziąć odpowiedzialność za nastrój, który wytwarzają?

- To co robi obecna ekipa rządząca, te słowa, ton, insynuacje, wprowadzany nastrój wobec osób LGBT, jest nie tylko skandaliczny, ale i niebezpieczny - oceniła w TOK FM Karolina Głowacka.

Na konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński odniósł się do wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który w "Dzienniku Gazecie Prawnej" stwierdził, że jest za wprowadzeniem związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a wreszcie - za adopcją dzieci przez pary jednopłciowe. Szef PiS dziękował mu "za szczerość" - i stwierdził, że w działaniach opozycji nie chodzi o tolerancję, a o "afirmację związków jednopłciowych".

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił Kaczyński.

Do słów prezesa PiS odniosła się na antenie TOK FM prowadząca Weekendowy Poranek Karolina Głowacka.

- To co robi obecna ekipa rządząca, te słowa, ton, insynuacje, wprowadzany nastrój wobec osób LGBT, jest nie tylko skandaliczny, ale i niebezpieczny. To tworzenie wewnętrznego wroga z własnych obywateli i obywatelek. Rzecz w kraju, który ma podobno ambicje europejskie, demokratyczne, niesłychana - komentowała

- A słowa "wara od naszych dzieci" wypowiedziane wczoraj przez prezesa Kaczyńskiego nie dość że są brutalne, to niemądre i nielogiczne. A czyje są dzieci, nastolatki, które są homoseksualne? Czyje? Co mają powiedzieć rodzice gejów i lesbijek?  Osoby homoseksualne nie są importowane ze zgniłego Zachodu. 3 lata temu niemiecki Instytut Dalia szacował odsetek osób homoseksualnych w Polsce na blisko 5%. To ponad 1,5 mln osób - przypomniała Karolina Głowacka.

- Geje i lesbijki są w polskim społeczeństwie, to nastolatkowie, 20-latkowie, 50- i 90-ciolatkowie. Są i słyszą te wszystkie słowa. Słyszą szczególnie dzieci, na których tak zależy prezesowi. Dobrze wiemy, jak silna jest obawa przed ujawnieniem swojej orientacji, lęk, strach, depresje, próby samobójcze. Myśli samobójcze ma, wedle szacunków, 2/3 młodzieży LGBT. Czy rządzący, czy prezes Kaczyński, są gotowi wziąć odpowiedzialność za nastrój, który wytwarzają? - pytała dziennikarka.

Rabiej w niedawnym wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją". Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny". Upomnienie opublikował na Twitterze również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który napisał, że polecił Rabiejowi zająć się wyłącznie wyznaczonymi zadaniami.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Karolina Głowacka o słowach Kaczyńskiego: Czy rządzący są gotowi wziąć odpowiedzialność za nastrój, który wytwarzają?
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 9 razy 3

  Nie ma takiego świństwa, którego nie zrobimy dla utrzymania władzy. Czarne będzie zawsze wybielone. Niech szyje Wolska!

 • rms020

  Oceniono 7 razy 1

  "Wara od naszych dzieci"
  ja pańskich dzieci się nie czepiam
  ale wzajemnie
  WARA OD MOICH DZIECI

 • kemor234

  Oceniono 2 razy 0

  Szanowny panie Kaczyński i Pisie.
  WARA WAM OD NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!

 • x1x2

  0

  Cytuje: Geje i lesbijki są w polskim społeczeństwie, to nastolatkowie, 20-latkowie, 50- i 90-ciolatkowie.
  Zauważam ze nie jest to jedyna tak zwana inna orientacja seksualna, są też inne orientacje.
  Co z nimi? Czy przyznamy wszystkim orientacja te same prawa, czy zrobimy to wybiórczo ?

 • ciemny_lud

  0

  :"Nastroje" są mało ważne. Istotne są konkrety. Trzeba głośno mówić PiSowi dwie rzeczy: 1. Jeżeli chodzi o seksualność to czy dziś bezpieczniej jest wysyłać dziecko do szkoły czy do zakrystii? - i 2. Kto właśnie skrócił szkolny obowiązek dla dzieci o rok? Z zamiłowania do ciemnoty...
  Co do "nastrojów" to jest znany cytat: "Nastrój? macie ot nastroje:w pysk wam mówię litość moję"

 • roatomek

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Karolina ma nową fryzurę?

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Karolino, uwazam, ze niepotrzebnie tyle uwagi poświęca się w mediach na słowa Kaczyńskiego. On uprawia hejt na uzytek swojego twardego elektoratu, do którego tylko taka forma dyskusji trafia. To ze wygaduje głupoty w
  Warszawie na spotkaniu ze swoją sektą, tak naprawdę jest adresowane dla Podkarpacia, Świętokrzyskiego, Małopolski. Do tych zacofanych, mściwych, katolików, którzy chcą słuchac takich bzdur, jakimi karmi ich na codzień kościół katolicki, a które powtarza ich ukochany przywódca sekty, Jarosław Polskęzbaw. Kaczyńskiego trzeba ośmieszac a nie tłumaczyc. On bardzo boi się śmieszności, to uraz z dzieciństwa i wczesnej młodości. Z kolei tych potomków chłopów pańszczyznianych i parobków z szlacheckich latyfundiów na wschodzie trzeba edukowac. Cierpliwie, spokojnie, merytorycznie, tłumaczyc ciemnotę wpajaną przez KUL.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Coś podobnego, kryształowy prezes wypowiedział się skandalicznie? Ależ on nigdy, od zawsze taktownie, pieszczotliwie, np. mordy zdradzieckie....
  Cóż z tego, że społeczeństwo polskie nie składa się z samych hetero katolików? Toż to zdaniem posła bez trybu gorszy sort. Zaprzyjaźnieni z rządem wszechpolacy mają na homoseksualnych stosowne hasła. Prześladowanie tych spod tęczowej flagi to dla prawych i sprawiedliwych zaszczyt.
  Może psychiatrzy wypowiedzą się i przedstawią statystyki, ilu homoseksualnych młodych ludzi zgłasza się do poradni i szpitali, bo nie radzą sobie z prześladowaniem i mają próby samobójcze.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Tak nawet w filmie 'Philadelphia' można się dowiedzieć iz 'sympatyczny' gey czasem wpada dla odprężu do dark roomow do swoistego męskiego kólka pedalcowego, tam to sie nazywalo czerwony ogier czy jakos tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX