TVP skasowało sondę dot. adopcji przez pary homoseksualne. Wynik: 53 procent "za"

Na twitterowym profilu programu "Strefa Starcia" poinformowano, że sondę usunięto, ponieważ pojawiły się informacje o kupowaniu głosów.
Zobacz wideo

O wyniku sondy oraz o jej usunięciu poinformował na Twitterze dziennikarz Onetu Janusz Schwertner.

Komentarz do sytuacji opublikowano w imieniu programu “Strefa Starcia”.

- W związku z uzyskanymi konkretnymi informacjami o kupowaniu głosów, czujemy się w obowiązku ostatnią sondę zamknąć. Szanujemy głosy WIDZÓW, dlatego jest dla nas niezmiernie ważne, żeby wynik sondy odzwierciedlał ICH punkt widzenia, a nie wykupionych farm anonimowych trolli - poinformowano na twitterowym profilu programu.

W reakcji na oświadczenie, użytkownicy Twittera zaczęli publikować opatrzone hasztagiem #NieJestemBotem wpisy zapewniające o tym, że głosowali naprawdę.

Dyskusja na temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne rozgorzała po w niedawnym wywiadzie wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

Na konwencji PiS w Katowicach Jarosław Kaczyński odniósł się do tej wypowiedzi.  Szef PiS  stwierdził, że w działaniach opozycji nie chodzi o tolerancję, a o "afirmację związków jednopłciowych". 

- My chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie, a już w szczególności jeżeli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci - podkreślił Kaczyński.

DOSTĘP PREMIUM