Kaczyński uderzył po słowach Rabieja, bo taka jest polityka? Wielowieyska: To nie polityka, to szczucie

"Gdyby Kaczyński nie wykorzystał słów Rabieja, to znaczy, że nie nadaje się do polityki" - napisał w "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński. Z tym stanowiskiem nie zgadza się Dominika Wielowieyska, która w Poranku TOK FM działanie szefa PiS określiła jako "szczucie" na osoby homoseksualne.

Dominika Wielowieyska przyznała w Poranku TOK FM, że ze "ściśniętym sercem" czytała list rodziców osób o orientacji homoseksualnej, którzy zwrócili się do Jarosława Kaczyńskiego, aby przestał szczuć na ich dzieci. Członkowie stowarzyszenia "My, rodzice" piszą, że prawa obywatelskie dzieci, które nie należą do heteroseksualnej większości, nie są "zachodnim nowintarstwem" i "przemijającą modą", ponieważ są to żywi ludzie. Jak piszą, wierzą, że Kaczyński dostrzeże szkodliwość budowania atmosfery niechęci i nienawiści. Mają też nadzieję, że nie będą świadkami najpierw spychania ich dzieci na margines, a później - ucieczek za granicę, bo Polska będzie dla nich krajem nieprzyjaznym. 

- To bardzo wzruszający list, wszyscy powinni wziąć to sobie do serca - komentowała Wielowieyska.

Dziennikarka odniosła się również do komentarza Michała Szułdrzyńskiego, który w "Rzeczpospolitej" napisał, że gdyby Jarosław Kaczyński nie wykorzystał słów Pawła Rabieja, to by oznaczało, że nie nadaje się do polityki. Przypomnijmy: wiceprezydent Warszawy w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił m.in. o kwestii adopcji dzieci przez pary homoseksualne i karcie LGBT+ przyjętej w stolicy. Jarosław Kaczyński w czasie sobotniej konwencji PiS na Śląsku skomentował to słowami: "Wara od naszych dzieci".

- Wyłapywanie słabości i błędów przeciwników politycznych jest oczywiste, ale nie mogę się godzić na politykę, która polega na szczuciu na konkretne grupy społeczne czy narodowościowe. Najpierw była kampania przeciwko uchodźcom, też obecna w piśmie "Do Rzeczy", teraz jest kampania przeciwko homoseksualistom, którzy są obiektem ataków. Atmosfera jest duszna, a będzie jeszcze gorsza - mówiła Wielowieyska, która przywołała tytuł z okładki dzisiejszego wydania tygodnika "Do Rzeczy": Nadciąga dyktatura LGBT. Jak się przed nią bronić?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (205)
List rodziców osób homoseksualnych do Jarosława Kaczyńskiego. Dominika Wielowieyska komentuje
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 32 razy 18

  Za każdą masową przemocą zawsze stoi władza. Najpierw politycy przekonują, że jakaś grupa jest zła, niebezpieczna, obca. Wyodrębnia ją i nazywa, na przykład gorszym sortem. To Żydzi, to uchodźcy, albo geje.
  Każdy może się znaleźć w grupie przeznaczonej do likwidacji.
  Potem władza zaczyna ludzi odczłowieczać: to karaluchy, wszy, szczury, pasożyty, szkodniki, które roznoszą choroby. Władza nie mówi wprost, że chodzi jej o to, byśmy wrogą grupę zaczęli postrzegać nie jako ludzi, a źródło zarazy. To przekonanie musi w nas dojrzewać powoli. Im wolniej, tym lepiej. Skuteczniej ...

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 13

  Pan Kaczyński chce bronić naszych dzieci przed seksualizacją, gejami i masturbacją.
  Warto tu postawić kilka pytań, żebyśmy wiedzieli na czym stoimy:

  1) czy pan Kaczyński sam nie jest gejem?
  2) czy pan Kaczyński ma jakieś dzieci?
  3) czy obrona przed gejami i seksualizacją to też obrona przed Kościołem Katolickim?
  4) nasuwa się pytanie o wiedze pana Kaczyńskiego na temat masturbacji, ale po zastanowieniu chyba
  tu nie warto się spierać - 70 letni stary kawaler może tu być ekspertem i nie warto tego kwestionować.

  ps.
  Powyższe tematy nie obchodziłby mnie wcale gdyby nie fakt, że Jarosław Kaczyński zrobił ze spraw seksualnych temat kampanii - w tej sytuacji nie tylko mam prawo pytać, ale mam prawo szukać informacji na temat seksualności Jarosława Kaczyńskiego. On sam dał mi to prawo zaczynając przedwyborczą debatę na takie tematy.
  Gdyby Kaczyński milczał, to ja bym mu też do łożka i do gaci nie zaglądał - ale on nie milczy, więc i ja nie muszę.

 • pan.szklanka

  Oceniono 21 razy 11

  Facet wdrapał się do władzy po zwłokach swojego brata, comiesięcznymi szopkami i wskazywaniem bardzo wielu winnych, poza swoją ekipą, która bez wypadku nie umie przejechać trzech skrzyżowań z rzędu.
  Oszukał własną rodzinę, która go z resztą nagrała. Kancelarię ustawia mu Pani, która obsługiwała komunistycznego premiera. Otacza się albo kretynami, albo UBekami, o których rzekomo nie wie. Dzieci nie ma, a kot o metodach wychowawczych milczy.
  Dlaczego ktokolwiek normalny miałby się przejmować zdaniem pana Kaczyńskiego?

 • tomek_7214

  Oceniono 20 razy 10

  Jaruś i Krysia wara od naszych dzieci

 • damtek

  Oceniono 17 razy 9

  Pani @BeataSzydlo toleruje w swoich szeregach obrońcę pedofila,nie znalazła słowa potępienia dla pedofilii w Kościele,jest przeciw in vitro,dopuściła do proj.ustawy w której 1 pobicie żony nie jest przemocą-i śmie mówić o obronie dzieci i rodziny i szczuć na LGBT?!?
  Marek Borowski/twitter

 • tomtg123

  Oceniono 19 razy 9

  Poliyka PiS JEST szczuciem. Od zawsze. PiS to "Paranoja i Szczucie" - tak można rozwijać ten skrót.
  Czyli Wielowieyska ma racje.
  Ale Szułdrzyński też ma racje.
  Kaczyński robi to, co po prostu jest w jego naturze i w naturze PiSu.
  Nikt nie jest chyba zaskoczony.

 • sanczozlamanczo

  Oceniono 14 razy 8

  kaczyński uderzył, kaczyński to kaczyński tamto. Bez przesady to zwykły śmieć wypromowany przez rynsztok żądny stanowisk i władzy.

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 7

  PiS to przecież partia gejowska z samym Prezesem uśpionym gejem ;w żadnej partii nie ma tylu gejów co w pisie ;na rozkaz prezesa też uśpieni !!!!

 • ona_ona_80

  Oceniono 13 razy 7

  Czy PiS jest rządem wszystkich Polaków czy tylko części Polaków? Czy jest normalne że rząd występuje przeciwko swoim własnym obywatelom i napuszcza jednych rodaków na drugich? To chyba ewenement na skalę światową

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX