Prezydent podpisze nowelizację, dzięki której do TVP wpłynie 1,26 mld zł. "Chodzi o o utrzymanie mediów publicznych"

O decyzji Andrzeja Dudy poinformował rzecznik prezydenta, Błażej Spychalski. Zdaniem rzecznika, rekompensata będzie mieć szczególne znaczenie dla utrzymania oddziałów regionalnych TVP i Polskiego Radia.
Zobacz wideo

Nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych uchwalił pod koniec lutego Sejm; 27 lutego poparł ją Senat. Jak zapowiedział Błażej Spychalski, prezydent podpisze nowelę, która zakłada rekompensaty w wysokości 1 mld 260 mln zł dla publicznej radiofonii i telewizji z tytułu utraconych w latach 2018-19 opłat abonamentowych.

Zdaniem rzecznika Andrzeja Dudy, rekompensata będzie mieć szczególne znaczenie dla utrzymania oddziałów regionalnych TVP i Polskiego Radia, które - jak zaznaczył - "bez tej rekompensaty nie będą w stanie funkcjonować".

Spychalski ocenił też, że "krytyczna sytuacja mediów publicznych" wynika z tego, że coraz mniej osób płaci abonament. Jak mówił w RMF FM, "załamanie wpływów" z tego tytułu nastąpiło po słowach premiera Donalda Tuska w 2007 roku, gdy mówił on o "niepłaceniu abonamentu".

"Chodzi o utrzymanie mediów publicznych, chodzi o misyjność mediów publicznych" - oświadczył rzecznik prezydenta.

Dopytywany czy prezydent zdecydował się podpisać nowelę w zamian za przyjęcie przez Sejm ustawy frankowej, Spychalski zaprzeczył.

Czytaj też: "Prof. Zybertowicz i jego żona znajdą się na skraju ubóstwa". Rzecznik prezydenta Dudy o pozwie opozycjonistów z czasów PRL>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Prezydent podpisze nowelizację, dzięki której do TVP wpłynie 1,26 mld zł
Zaloguj się
 • atyn

  Oceniono 2 razy 2

  Im się te pieniądze po prostu należą...

 • bihepi

  Oceniono 1 raz 1

  Figurant odda nasz miliard ministrowi propagandy.
  W zamian, ów minister ogłosi przez swoją tubę, że figurant właśnie został figurą.Ważną.
  Suweren będzie bił brawo. Figurant dumnie wysunie podbródek.
  Kurtyna.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 1

  Tylko 1,26 mld zł taką dobrą telewizję? Przynajmniej w dolarach by sobie dali albo tych innych eurach. Misję prowadzą aż zęby bolą, ku chwale prezesa, to co im żałować. Nauczyciele pooglądają w wolnym czasie i przynajmniej się dowiedzą, że kraj w rozkwicie, ludziom żyje się dostatnio, prezydent się pomodlił, prezes skrytykował opozycję a śledztwo smoleńskie trwa...

 • getz54

  0

  Skoro domy publiczne utrzymują się same, bez zadnej dotacji państwa, dlaczego media publiczne nie miałyby
  funkcjonowac na podobnych zasadach ? Nie rozumiem.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -3

  Radio Z oros nie dostanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX