"Zapomniałem, my atakujemy tylko w obronie". Jan Wróbel ironizuje, słuchając Adama Bielana

Adam Bielan ocenił w TOK FM, że z winy Wiosny i Koalicji Europejskiej "wracamy do sporów światopoglądowych, które dzieliły Polaków w latach 90.". - Myślę, że to ostatnia rzecz, której dzisiaj Polska potrzebuje - mówił polityk Zjednoczonej Prawicy.
Zobacz wideo

Adam Bielan pytany o szanse Wiosny w wyborach do europarlamentu stwierdził, że nowe ugrupowanie toczy walkę wyborczą z Koalicją Europejską "na bardzo radykalne lewicowe postulaty". - Ciekawe, jak ona się skończy dla tych ugrupowań. Natomiast negatywnie oceniam to zjawisko, bo wracamy do sporów światopoglądowych, które dzieliły Polaków w latach 90. Myślę, że to ostatnia rzecz, której dzisiaj Polska potrzebuje - ocenił polityk Zjednoczonej Prawicy.

Polityk kilka razy powtarzał, że to nie PiS, a konkurenci skupiają się przede wszystkim na kwestiach światopoglądowych. Jak przekonywał, wypowiedzi działaczy PiS na te temat to w większość słowa, które padały "w reakcji na wypowiedzi polityków" opozycji. - Zapomniałem, my atakujemy tylko w obronie - ironizował Jan Wróbel.

Dziś rozprawa TSUE ws. KRS

- Zgodnie z unijnymi traktatami, to państwa członkowskie mają prawo kształtować swój wymiar sprawiedliwości w sposób, jaki uważają za stosowny. I wiele krajów w ostatnich latach przeprowadzało reformy. Również kraje Europy Zachodniej, choćby Francja. I nie było żadnej reakcji ze strony instytucji europejskich - tak Adam Bielan komentował w TOK FM pytanie o zaplanowaną na dziś rozprawę TSUE w sprawie pytań polskiego Sądu Najwyższego na temat zmian wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Wicemarszałek Senatu szybko przeszedł do ataku personalnego. - Wiemy, że główny autor tego procesu karania Polski, krytykowania Polski - Frans Timmermans - bardzo mocno wchodzi na scenę polityczną naszego kraju, wspierając Wiosnę Roberta Biedronia. Dzieje się to, co próbowaliśmy powiedzieć opinii społecznej, że bardzo wielu polityków europejskich wykonuje rozmaite gesty pod adresem Polski czy Węgier po to, by uzyskać jak najlepszy wynik w wyborach europejskich. Bo od tego zależy ich dalsza kariera   - mówił gość Poranka Radia TOK FM.

 

Obietnice PiS-u atrakcyjne dla wyborców

Z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy - z pięciu obietnic złożonych przez rządzących - najwyżej oceniają propozycję wyższych kosztów uzyskania przychodów, czyli niższy podatek dla osób aktywnych zawodowo. Kolejne miejsca zajmują: wypłata 1100 zł dla emerytów oraz "500 plus" na każde dziecko.

- Proszę pamiętać, że obniżka obciążeń podatkowych - w tej czy innej formie - to jest prawie 40 procent kosztów "piątki Kaczyńskiego". Cieszę się, że te propozycje są tak dobrze odbierane przez wyborców - komentował Adam Bielan w TOK FM.

Czytaj też: Adam Małysz sprzeciwił się homofobii w świecie sportu. Złośliwie skomentowała to posłanka PiS>>>

TOK FM PREMIUM