PiS zaprzecza dymisji Teresy Czerwińskiej. Mucha: Podobno za kilka tygodni znajdzie się poza rządem

Minister Finansów przebywa na zwolnieniu lekarskim? Joanna Mucha z PO mówiła w Wyborach w TOK-u, że z nieoficjalnych informacji wynika, iż dla Teresy Czerwińskiej szykowane jest miejsce poza rządem, aby "nie powiedziała jaka jest jej opinia na temat "piątki Kaczyńskiego".
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość zaprzecza doniesieniom o rzekomej dymisji minister finansów Teresy Czerwińskiej. Zdaniem opozycji - wiele jednak wskazuje, że do takiej sytuacji doszło - o czym w Wyborach w TOK-u mówiła Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej:

- Zaryzykowałabym, że ta dymisja była i wiele na to wskazuje. Mamy takie nieoficjalne potwierdzenie ze strony pracowników Ministerstwa Finansów, że pani minister rzeczywiście złożyła tę dymisję zaraz po ogłoszeniu "piątki Kaczyńskiego", tylko nie została ona przyjęta, pani minister została poproszona, żeby natychmiast wycofać się z takiej decyzji - zaznaczyła posłanka. 

Dodała, że nieoficjalnie PO dowiedziało się także, że szefowa resortu finansów przebywa na zwolnieniu lekarskim. - Podobno szykowane jest dla niej jakieś miejsce i za kilka tygodni znajdzie się poza rządem, ale po to, żeby też nie powiedzieć jaka jest jej opinia na temat "piątki Kaczyńskiego". Myślę, że będzie chorowała tak długo, aż znajdzie się w innym miejscu i aż znajdzie się kamikadze, który postanowi ten urząd w tej chwili sprawować - podkreśliła gościni TOK FM. 

Drogie podróże marszałka Kuchcińskiego i posłów z Podkarpacia. Służby Sejmu: Najkorzystniejszy sposób na pogodzenie obowiązków

Zwróciła także uwagę, że poza minister Czerwińską, zniknęli także jej zastępcy. - Poza panem Skibą nikogo w tej chwili nie widać, kto oficjalnie komentowałby to, co dzieje się w ministerstwie finansów - mówiła, zaznaczając również, że na komisjach sejmowych od dłuższego czasu nie pojawia się nikt poza Skibą. 

- Mamy przypuszczenie, że dzisiaj państwo polskie jest pozbawione kierownictwa w ministerstwie finansów. Jednocześnie mamy taką sytuację, że po dwóch miesiącach mamy 800 mln deficytu budżetowego - podkreśliła, tłumacząc, iż jest to zaskakująca informacja, ponieważ zazwyczaj po pierwszych miesiącach deficytu nie było. 

Karol Karski: Fake newsy. Mucha: Prosty sposób na sprawdzenie

Karol Karski z Prawa i Sprawiedliwości - informację o dymisji minister finansów nazywa fake newsem: - Pani poseł próbuje akurat wykorzystać sytuację dosyć normalną w życiu człowieka, że czasem zachoruje, przeziębi się, akurat taka pora roku. Myślę, że nie ma co tego włączać do debaty publicznej - mówił i podkreślił, że minister Teresa Czerwińska uczestniczyła w pracach opracowania "piątki Kaczyńskiego". - Jednocześnie widzimy, że realizacja tych propozycji jest już zakotwiczona w budżecie, nie trzeba go nowelizować - zaznaczył poseł. 

- Mam smutną wiadomość dla przedstawicieli totalnej opozycji: ten program zostanie zrealizowany - podkreślił Karol Karski. 

Radnym przeszkadza "równe traktowanie" w nazwie komisji. Chcą ją zmienić

Według Joanny Muchy istnieje jednak prosty sposób na to, by zweryfikować te informację. - Niech pani minister zabierze głos - podpowiedziała oraz dodała, że jednoznaczną weryfikacją bezie to, co zdarzy się za kilka tygodni - zobaczymy, czy pani minister zostanie na stanowisku. 

Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że szefowa resortu finansów, już od trzech tygodni nie pojawia się na wtorkowych posiedzeniach rządu.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

TOK FM PREMIUM