"Ma pan fory, bo jest pan z szefem Wiosny?" Karolina Lewicka przepytuje Krzysztofa Śmiszka z list jego partii

Krzysztof Śmiszek, "jedynka" Wiosny Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, odpowiadał w TOK FM na zarzuty o nepotyzm.
Zobacz wideo

Prowadząca Poranek Radia TOK FM, Karolina Lewicka, zwróciła uwagę na twitta szefa kancelarii premiera, Michała Dworczyka.

"Jedynką na liście Wiosny Biedronia do PE ma być Krzysztof Śmiszek. Wyobraźmy sobie sytuację dotyczącą partnerki czy konkubiny któregoś z liderów innych partii politycznych. Słyszycie ten hejt dotyczący nepotyzmu, etc.? A tu tylko cisza... Poprawność polityczna? hipokryzja? #Podwójne standardy" - napisał polityk. 

Dziennikarka przypomniała także, że "jedynką" Wiosny w Wielkopolsce jest Sylwia Spurek, partnerka Marcina Anaszewicza, szefa Instytutu Myśli Demokratycznej - fundacji założonej przez Roberta Biedronia. - Czy to nie jest problem? - pytała.

- Porozmawiajmy najpierw o kompetencjach. Myślę, że kompetencji w kontekście pracy w Parlamencie Europejskim mi nie brakuje. Jestem doktorem prawa europejskiego i wykładowcą akademickim - podkreślił gość TOK FM. 

Karolina Lewicka zwróciła jednak uwagę, że nikt nie kwestionuje jego kompetencji. - Chodzi o to, czy ma pan fory ze względu na to, że jest pan z szefem Wiosny? - zapytała.

Kłótnia Karoliny Lewickiej z Robertem Biedroniem. "Pan się denerwuje panie przewodniczący. To oznacza wyrzut sumienia"

- Fory będę miał, jeśli pozwolą mi na to wyborcy. Pan minister Dworczyk mocno się uaktywnił, bo jest akurat z tego regionu, więc będzie mnie szczypać na Twitterze i Facebooku. Śmieszy mnie szczególnie wypowiedź pana ministra Dworczyka, który jest z partii PiS, która akurat, kiedy mają władzę i mogą obsadzać różne stołki, nie wahają się i to robią - stwierdził oraz zaznaczył, że być może dyskusja na ten temat rozgorzała, ponieważ "to akurat para jednopłciowa weszła do polityki". - Wydaje mi się, że takie niezdrowe zainteresowanie niektórych akurat tutaj odgrywa dużą rolę - tłumaczył. 

- A może trzeba było wystartować z ostatniego miejsca? - podpowiadała dziennikarka. 

-  Wywalczyłem sobie pierwsze miejsce. Nasze struktury dolnośląsko-opolskie mnie do tego miejsca wskazały. Zdobyłem ich zaufanie i będę walczyć - podkreślił kandydat.

"Platforma Obywatelska też zaczynała z 11-proc. poparciem"

Lewicka pytała także Śmiszka o lansowaną przez Wiosnę koncepcję, że Polacy chcą się wyrwać z partyjnego duopolu, w którym istnieje tylko PiS i PO. - Sondaże, które obserwujemy, pokazują, że może to być błędna koncepcja. Albo polaryzacja sceny politycznej sprzyja rozkładowi głosów na dwa wielkie bloki, albo Polacy chcą tak, a nie inaczej głosować, i już - zaznaczyła. 

Kandydat Wiosny zupełnie się z tym nie zgodził. Podkreślił, że świadczą o tym reakcje osób podpisujących się pod jego listami poparcia. - Ten ogromny entuzjazm młodych ludzi pokazuje, że fałszywa jest teza, że są tylko dwa obozy. Zrobimy wszystko, żeby Polacy mieli szeroką ofertę. My odpowiadamy na potrzeby wyborców, którzy nigdy nie zagłosują na PiS czy Koalicję Europejską - tłumaczył, zaznaczając, że takich osób jest sporo powyżej 10 procent. - Jesteśmy przekonani, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego nasz wynik będzie oscylować w okolicy między 15 a 20 procent. Sondaże sondażami, ja widzę na ulicach ten entuzjazm - stwierdził i przypomniał, że Platforma Obywatelska też zaczynała w 2001 roku z 11 procentami poparcia. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Karolina Lewicka pytała też z Krzysztofa Śmiszka, dlaczego Wiosna nie ujawniła finansowania oraz o zarzucany przez nich innym partiom "recykling" polityków. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (60)
Karolina Lewicka przepytuje Krzysztofa Śmiszka z list jego partii
Zaloguj się
 • kap_jeden

  Oceniono 20 razy 10

  Właśnie sobie odsłuchałem ten wywiad, czy łaskawa redaktor może sie podszkolić z nieprzerywania i nachalnego lansu własnego skakania komuś do gardła?
  Gosc ma prawo skończyć zdanie, jak sie nie ma niczego do powiedzenia to sie przerywa, ten wywiad służy lansowi redaktorki, szkoda.
  Błędy logiczne można spokojnie punktować w zadawanych pytaniach.......
  To jest radio inteligentnie słuchających ludzi, nie sieczka rmf, czy zetki.....
  Gdzie sa tacy jak Żakowski, Sroczyński, Dorota Wysocka-Schnepf ....

 • ziggybam

  Oceniono 17 razy 9

  Ale się Lewicka uwzięła na Wiosnę - to już któryś raz. Czyżby nawet Wiosna była za mało lewacka na Lewicką? ;) Choć jakoś nie pamiętam, żeby ludzi PO tak ostro przepytywała...

 • romasowski1

  Oceniono 9 razy 7

  Ciekawe czy równie zaciekle przepytywała kiedyś wrocławskie małżeństwo Zdrojewskich z PO (on w Brukseli, a ona w Warszawie). Zakładam się, że wtedy to było cacy. Teraz oczywiście nie, bo jakże to może być, że geje odbierają wyborców niegdyś panującej PO.

 • spokojny_2018

  Oceniono 15 razy 7

  Pani redaktor chce zabłysnąć na tendencyjnym i podszytym pogardą szczypaniu najpierw Biedronia a teraz Śmiszka, bo liczy na uznanie dziennikarzy siedzących w kieszeni PO.
  Nie tędy droga pani redaktor by uzyskać prawdziwe uznanie słuchaczy.

 • nowwearefree

  Oceniono 12 razy 6

  Przykład kultury politycznej Polski. W USA nikt nie komentował kandydatury Hillary Clinton, że to żona Billa...

 • czujny_jak_pies_podwojny

  Oceniono 16 razy 6

  Nieźle podniosło mi to ciśnienie z rana. Czepianie się Śmiszka w kompletnie nieistotnych kwestiach. Może o to chodzi, żeby ludzi obudzić.

 • cleryka

  Oceniono 15 razy 5

  Redaktor Lewicka w roli prokuratorki wystąpiła. To wyborcy wybierają i decydują,a nie politycy . Nepotyzmu nauczyli się od PiSowskich polityków,więc proszę kierować to pytanie do tych,którzy na hurrra zaczęli psuć dobre obyczaje.

 • jael53

  Oceniono 15 razy 5

  Poproszę o ciąg dalszy - o szczery wywiad z Jarosławem Kaczyńskim , o promowaniu brata na różne stanowiska partyjne i państwowe; z Bogdanem Zdrojewskim o karierze jego żony; z Kornelem Morawieckim o karierach dwójki jego dzieci; z Mariuszem Kamińskim o synu; ze Zbigniewem Ziobro o bracie... Resztę zechce pani sama znaleźć.

 • suweren18

  Oceniono 11 razy 5

  Pani redaktor napatrzyła na "gwiazdy" Polsatu, pana Rymanowskiego i panią Gawryluk. Prowadzenie wywiadu w formie jaką państwo prezentujecie jest formą nagonki a nie otwartej rozmowy jakiej oczekują słuchacze i widzowie.
  W przypadku Polsatu jest to jasne potwierdzenie o współpracy z GTW (grupa trzymająca władzę) i prezentowanie PiS propagandy. W banku Polsatu pracuje doradca finansowy polecany przez KNF, za 40 milionów !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX