Michał Dworczyk: W najbliższych dniach decyzja dotycząca ewentualnej rekonstrukcji rządu

- Według mojej wiedzy w najbliższych dniach zapadną ostateczne decyzje, czy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego dojdzie do rekonstrukcji rządu, czy też nie - oświadczył w poniedziałek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Michał Dworczyk w RMF FM został zapytany, kto zastąpi ministrów kandydujących z list Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. - Według mojej wiedzy w najbliższych dniach zapadnie decyzja czy, a jeżeli tak, to do jak szerokiej rekonstrukcji rządu dojdzie - oświadczył szef KPRM.

Zaznaczył jednocześnie, że jeżeli by do niej dochodziło, to "według mojej wiedzy ci ministrowie konstytucyjni, którzy kandydują do PE odejdą z rządu".

"To są decyzje premiera i kierownictwa PiS"

Michał Dworczyk dopytywany o to, czy Joachim Brudziński, który kandyduje do PE, jeszcze przed wyborami przestanie być szefem MSWiA, odparł: To są decyzje premiera i ścisłego kierownictwa PiS. - Ja mówię o jednej z koncepcji, która jest omawiana. Według mojej wiedzy w najbliższych dniach zapadną ostateczne decyzje, czy do tej rekonstrukcji dojdzie, czy też nie. Drugą możliwością jest to, że ministrowie odejdą dopiero po wyborach do Parlamentu Europejskiego - dodał minister.

Min. Dworczyk pytany, czy jego zdaniem powinno dojść do rekonstrukcji przed eurowyborami, odpowiedział, że jest szereg argumentów zarówno za tym rozwiązaniem, jak i za tym, by zaczekać do wyborów. - Uważam, że jest bardzo wiele przesłanek, które trzeba przedyskutować, a właściwymi osobami do tej dyskusji jest premier i prezes naszej partii politycznej - zauważył.

- Gdybym ja miał wyrażać swoją opinię, przychylałbym się raczej do tej związanej z rekonstrukcją jeszcze przed wyborami - zaznaczył minister.

Pod koniec lutego Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wśród "jedynek" znaleźli się m.in. ministrowie: szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, czy minister edukacji Anna Zalewska. Wybory do europarlamentu odbędą się 26 maja.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM