"Kłamliwe i obrzydliwe insynuacje". Marszałek Marek Kuchciński zapowiada "działania prawne"

Marszałek Sejmu będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia, powagi reprezentowanego urzędu oraz swoich bliskich - napisał w oświadczeniu szef CIS Andrzej Grzegrzółka. Chodzi o doniesienia medialne ws. skandalu obyczajowego.
Zobacz wideo

Radio ZET podało we wtorek, że do prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego wpłynęło zawiadomienie dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez szefa CBA Ernesta Bejdę. Według Radia ZET złożył je prawnik b. agenta CBA, który twierdzi, że w Biurze zatuszowano skandal obyczajowy z udziałem ważnego polityka PiS z Podkarpacia. Według doniesień medialnych tym politykiem miał być marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który miał dopuścić się kontaktów seksualnych z nieletnią prostytutką pochodzenia ukraińskiego.

Politycy PO domagają się w tej sprawie oficjalnych informacji od rządu. - Coraz więcej pytań. W kontekście sex skandalu, w mediach pada nazwisko jednej z najważniejszych osób w państwie. Jeżeli doniesienia prasowe się potwierdzą, to mamy do czynienia z ohydnym przestępstwem i całkowitą degeneracją moralną obozu władzy. Czas, aby państwo zaczęło działać - napisał na Twitterze Marcin Kierwiński z PO. Wcześniej posłowie PO domagali się kontroli CBA w tej sprawie. 

Do sprawy odniosło się Centrum Informacyjne Sejmu. - Wobec bezprecedensowych, kłamliwych i obrzydliwych insynuacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, informuję, że Marszałek Sejmu będzie stanowczo bronił swojego dobrego imienia, powagi reprezentowanego urzędu, oraz swoich bliskich - napisał w oświadczeniu szef CIS Andrzej Grzegrzółka. Jak dodał, "oszczerstwa i pomówienia, kolportowane w szczególności w mediach społecznościowych, to rzecz w najwyższym stopniu skandaliczna". - Wobec której nie można pozostać obojętnym oraz bezbronnym. Marszałek Sejmu zapowiedział zdecydowane działania na drodze prawnej, z wykorzystaniem wszelkich możliwości postępowania karnego oraz cywilnego - podkreślił Grzegrzółka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Marszałek Marek Kuchciński zapowiada "działania prawne" w sprawie kłamliwych i obrzydliwych insynuacji
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  Kadafi mógłby niejednemu zazdrościć...

 • rzydeta

  0

  Określenie "laska marszałkowska" nabiera nowego znaczenia ;->
  Świętoszkowate PiS-dzielstwo, mające pełne gęby wartości pisane przez "ch", samo a to lata z kinbybałem na wierzchu (Hofman), a to uprawia zoofilię pod stołem (Kamiński z kolesiami z CBA) lub chędoży małoletnie Ukrainki (Kuchciński). W tym ostatnim przypadku to zresztą zrozumiałe u radiomaryjnego pajaca - wszak kościół całkiem niedawno przesunął granicę wieku, w którym można sakramentalnie usankcjonować zamążpójście i - co za tym idzie - pokładziny. Do tej pory można było legalnie - według katabasów - dymać już 12-latki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX