Wniosek o wotum nieufności dla minister edukacji Anny Zalewskiej. "Zasługuje na miejsce w oślej ławce"

- Anna Zalewska jest osobiście odpowiedzialna za chaos w edukacji. Nie zasługuje na przeprowadzkę do Brukseli tylko na spakowanie tornistra i miejsce w oślej ławce - ocenił Sławomir Neumann. Klub PO-KO składa wniosek o wotum nieufności dla szefowej MEN.
Zobacz wideo

- Akcja ewakuacja trwa na całego, niech się wali, pali, zamknąć oczy i uciec, i może jakoś to będzie. Dzisiaj bardzo wyraźnie mówimy: nie, nie będzie. To nie przejdzie. Polacy są mądrzy - nie doceniacie ich. Pani Zalewska nie da rady uciec do Brukseli, bo po prostu Polacy jej nie wybiorą. A my najpierw rozliczymy minister Zalewską ze zniszczenia polskiej szkoły - powiedział Grzegorz Schetyna na konwencji regionalnej Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu.

Anna Zalewska, przypomnijmy, otwiera listę kandydatów PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

- Anna Zalewska jest osobiście odpowiedzialna za chaos w edukacji. Nie zasługuje na przeprowadzkę do Brukseli tylko na spakowanie tornistra i miejsce w oślej ławce - mówił w Sejmie Sławomir Neumann.

Poseł PO-KO pytany, czy planowana rekonstrukcja rządu nie uprzedzi rozpatrywania wniosku o wotum nieufności wobec Zalewskiej, powiedział, że nie obchodzi go to, choć - jak podkreślił - "ten rząd i ten PiS musi odejść".

TOK FM PREMIUM