Konwencja PiS w Kadzidle. Kolejna "piątka Kaczyńskiego". Tym razem dla rolnictwa

- Nam się mnożą te "piątki". Nasi doradcy mówią: nie dawajcie już tych "piątek". Tutaj też piątka. Tak jakoś nam to bardzo dobrze wychodzi - mówił na koncencji PiS w Kadzile Jarosław Kaczyński. Co obiecał rolnikom?
Zobacz wideo

W sobotę (6 kwietnia) w Kadzidle koło Ostrołęki w województwie mazowieckim Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję, poświęconą tematowi mniejszych miejscowości oraz polskiego rolnictwa. Do zgromadzonych przemawiali m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.

Kolejna "piątka Kaczyńskiego"

Jarosław Kaczyński przedstawił plan działań i celów jego partii w Unii Europejskiej, składający się z pięciu punktów, dotyczących rolnictwa. 

W pierwszej kolejności zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość wywalczy zwiększenie udziału Polski w puli rozdzielanych co siedem lat unijnych środków. - W tym siedmioleciu to było 8 procent. Wywalczymy, że będzie więcej - podkreślił. 

Drugim działaniem, o którym mówił prezes PiS, ma być zapewnienie większej ilości środków z Programu Rozwoju Obrszarów Wiejskich. - Chodzi o to, by nas właściwie potraktowano, jeśli chodzi o ten program. Potrafimy to zrobić, by Polska dostała najwięcej ze wszystkich państw, jeśli chodzi o ten program - podkreślał Jarosław Kaczyński.

Polityk mówił także o tym, że polscy rolnicy "byli i ciągle jeszcze są w UE dyskryminowani". - Dostają mniej, niż inny na hektar. Musimy to zmienić, zlikwidować tę dyskyminację - zaznaczył. 

Czwartym punktem "piątki dla rolnictwa" ma być przeznaczenie większej części środków dla mniejszych i średnich gospodarstw. - Tylko 20 procent środków przypada tym mnniejszym i średnim gospodarstwom. Musimy to zmienić. Musi być tak, że te mniejsze i średnie gospodarstwa rolne będą miały dużo większy udział w tych środkach - stwierdził prezes. 

Konwencja KE. Schetyna o PiS: Oni nie mają strategii dla Polski, mają pełne kompleksów instynkty

Ostatnim zaś punktem ma być szczególne wsparcie gospodarstw rolnych, mających własny chów i hodujących zwierzęta w oparciu o własne prasze. Kaczyński mówił, że szczególnie ważna, jest "sprawa wsparcia tych gospodarstw rolnych, które będą po pierwsze hodowały zwierzęta, które tu się rodzą, czyli z własnego chowu, hodowały w oparciu o własna paszę, zapewniały zwierzętom tzw. dobrostan i w zamian za to otrzymywały bardzo poważne wsparcie". - Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej - zapewnił.

Podkreślił też konieczność wsparcia lokalnych producentów żywności. "Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (...) z własnego chowu produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Oni też muszą dostawać dodatkowa wsparcie; to jest bardzo ważne" - zapowiedział Kaczyński

Beata Mazurek: Wywiad z Birgfellnerem w "GW" ma dołożyć Jarosławowi Kaczyńskiemu

- Nam się mnożą te "piątki". Nasi doradcy mówią: nie dawajcie już tych "piątek". Tutaj też piątka. Tak jakoś nam to bardzo dobrze wychodzi. Mam nadzieję, że w następnych kadencjach będzie celująco - stwierdził Kaczyński. 

- PiS jest partią, która nie dzieli Polaków, ale jest też partią polskiej wsi. Jestem z tego dumny, że stoję na czele partii polskiej wsi. Tą drogą będziemy iść - zapewnił.  

Skąd przekaz do rolników akurat w tym tygodniu?

Przez ostatnich pięć dni partia musiała mierzyć się z oskarżeniami o bagatelizowanie i zapominanie o problemach polskiej wsi. Najpierw wyraz temu - kolejny zresztą raz - dawali rolnicy z AgroUnii, którzy blokowali centrum Warszawy. Potem opozycja, która w środę (3 kwietnia) debatowała nad odwołaniem ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

Min. Ardanowski zostaje na stanowisku. Wniosek o dymisję odrzucony głosami koalicji rządzacej

Właśnie dlatego prezes PiS mówił w Kadzidle m.in. o zasypywaniu materialnych różnic między polskimi regionami.

- Naszym wielkim dążeniem jest to, by polska więs i polskie miasto żyło na tym samym poziomie. Żeby te róznice zostały ostatecznie zredukowane. Żeby nie było tych norzyc - zaznaczał. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Konwencja PiS w Kadzidle. Kolejna "piątka Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 4 razy 4

  No to krówcy przestaną znosić jajca, a kurcy dawać mliko, czy jakoś tak. Zgodnie z kaczystowską ideologią, przedstawioną nauczycielom - po co pracować, można przecież żyć z pińcetplus. Wśród buhajów, knurów i kogutów zapanowała zrozumiała radość - rychło kaczyści nadadzą bydlętom prawa wyborcze. Chociaż sporo bydła już teraz je ma, niestety.

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 4

  Hej, kurduplu, a ten wrak co tam gnije w Smoleńsku,

  już dawno powinien być w Polsce ! ! ! !

  Jak długo mam jeszcze czekać ? ? ? ? ?

 • getz54

  Oceniono 6 razy 4

  No bo gdzie najlepiej się kadzi jak nie w Kadzidle ? Dym kadzidła, zwłaszcza z Torunia to ich ulubiony ekosystem. Ciekawe jak Kaczyński przy pomocy swoich pozalsięboze eurodeputowanych, nie znających języków obych, ma
  zamiar się dogadac, zeby Polska dostała najwięcej pieniędzy z Unii ? Jak czarna owca w Unii obok Orbana chce tego dokonac ? Nawet Salvini go nie zaprosił do Mediolanu, nie pocałuje w rękę pani Le Pen. Drodzy rolnicy, Kaczyński najpierw niech odda kasę panu Birgfellnerowi, bo jak nie, to chyba z Rakowieckiej będzie negocjował dopłaty dla rolników. Tatuś premiera tego pozalsięboze rządu, tez niech odda kasę koledze za wyremontowanie
  siedziby jego kanapowej partyjki, bo Kępa jedzie tez do Brukseli i nie będzie miał kto mu nosic papierosów pod celę. Na smutno kończą swoją kadencję bolszewicy.

 • realizmforte2

  Oceniono 1 raz 1

  Nomen omen ......w Kadzidle
  Boki zrywać, nie źle kadzili zaczadzonemu ludowi.

 • wojtasar

  Oceniono 3 razy 1

  brawo jarek teraz coś dla pracowników skarbówek bo niedługo my też wkraczamy do akcji !!!

 • iskander36

  Oceniono 3 razy 1

  GNIJĄCY: "W Unii Europejskiej trzeba walczyć i zabiegać o interesy Polski, w tym, przede wszystkim, o interesy polskiej wsi". PRZEZ SKROMNOŚĆ NIE DODAJE, ŻE CHCE SIĘ SKUMAĆ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM Z PARTIAMI CHCĄCYMI WYDYMAĆ POLSKICH ROLNIKÓW........ SCHIZA.... NIE DZIWOTA, ŻE SIĘ GŁUPKOWI TE PIĄTKI MNOŻĄ (CHYBA, ŻE MÓWI O DNIU TYGODNIA, CO BY SIĘ ZGADZAŁO Z JEGO CHARAKTEREM: 13 GRUDNIA SPAŁ DO POŁUDNIA, A DZIŚ TEŻ W TYGODNIU MA SAME PIĄTKI. NIE PO TO KOŃCZYŁ STUDIA NA BEZROBOTNEGO, ŻEBY TERAZ ZASUWAĆ JAK INNI....)

 • przyganiacz

  Oceniono 3 razy 1

  Konwencja PiS w Kadzidle. Kolejna "piątka Kaczyńskiego"?

  Zauważył, że druga ręka także ma pięć palców. Geniusz....

 • rothlord

  Oceniono 2 razy 0

  Rolnicy krzyczą i od razu dostają wsparcie PiS. Ten rząd naprawdę dogodzi wszystkim Polakom, w potrzebie, podczas gdy inni się skupiają tylko na tym co jest "modne" i "trendy" jak lgbt itd

 • gruppe

  0

  ...a nic nie było o kopercie..?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX