Egzamin gimnazjalny 2019. Dyrektor CKE: Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach przebiegają spokojnie

- Nie otrzymujemy żadnych sygnałów od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, aby egzamin gdziekolwiek przebiegał z zakłóceniami - poinformował dyr. Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Smolik. Dziś drugi dzień egzaminów gimnazjalnych.
Zobacz wideo

Dyrektor CKE poinformował, że w czwartek 350 tys. uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego w 7363 szkołach, czyli we wszystkich, w których ten egzamin miał zostać przeprowadzony.

"Nie otrzymujemy żadnych sygnałów od dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych, aby egzamin gdziekolwiek przebiegał z zakłóceniami. Wszystkie egzaminy we wszystkich szkołach przebiegają spokojnie" - stwierdził Smolik.

"O godz. 9.00 zdający rozpoczęli egzamin z przedmiotów przyrodniczych. On już się zakończył w większości szkół. Dalej jeszcze mogą go pisać dzieci, które korzystają z dostosowań" - mówił.

O godz. 11.00 zaczął się egzamin z matematyki, który potrwa 90 minut.

W środę egzamin gimnazjalny nie odbył się w trzech szkołach w Polsce. W pozostałych szkołach egzamin odbył się bez zakłóceń. 

W poniedziałek rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk w szkołach. Przystąpiła do niego też część nauczycieli z oświatowej "Solidarności", m.in. z województw: wielkopolskiego, pomorskiego, śląskiego, dolnośląskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Według ZNP w strajku biorą też udział nauczyciele niezrzeszeni w żadnym ze związków.

TOK FM PREMIUM