Premier Morawiecki powtarza: Chcemy, aby podwyżki dla nauczycieli nastąpiły jak najszybciej. Zapraszam do okrągłego stołu

Nie ma nowych propozycji dla strajkujących nauczycieli. Premier zaprasza do okrągłego stoły, "wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, jakość polskiego kształcenia".
Zobacz wideo

W blisko 75 proc. szkół od 8 kwietnia trwa bezterminowy strajk. Związkowcy zrzeszeni w ZNP i Federacji Związków Zawodowych nie zaakceptowali propozycji rządu. Porozumienie 7 kwietnia podpisali tylko liderzy oświatowej "Solidarności". Nic nie przyniosły rozmowy podjęte już po rozpoczęciu strajku. 

Przed rozpoczęciem drugiego tygodnia protestu premier Mateusz Morawiecki powtórzył, że chce rozmawiać o polskiej oświacie. I zaprosił do rozmów okrągłego stołu. - Chcemy, aby podwyżki dla nauczycieli nastąpiły jak najszybciej. W tym celu zapraszam do okrągłego stołu nauczycieli, związkowców, rodziców i wszystkich, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły - powiedział podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie.

Czytaj też: Kaczyński: Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom. Premier Morawiecki wtórował prezesowi>>>

Premier Mateusz Morawiecki powtórzył również, argumenty przytaczane przez polityków obozu rządzącego, przy okazji protestu nauczycieli. Że przez cztery ostatnie lata rządów PO-PSL "nauczyciele nie otrzymali ani grosza podwyżki". - Natomiast od roku 2017 nastąpiły pierwsze podwyżki, w 2018 roku kolejne i w 2019 jeszcze większe podwyżki. A to, że mogliśmy sobie na to pozwolić, miało związek z utrzymaniem złotówki - przekonywał szef rządu.

Przypomnijmy, że minister z Kancelarii Premiera - Łukasz Schreiber - mówił w sobotę w TOK FM, że nie spodziewa się, by rząd przedstawił jakieś nowe propozycje płacowe dla nauczycieli. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Strajk nauczycieli. Morawiecki: Chcemy, aby podwyżki dla nauczycieli nastąpiły jak najszybciej. Zapraszam do okrągłego stołu
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepsze w tym calym zetnpowskim glebokim peerelu jest to iz oni porozumiewajaca sie na necie, kombinuja jak tu dokuczyc jeszcee bardziej dzieciom, tak zeby rzad pekl i nawet to tepozacepie nie zastanowi, iz w naturalny sposob wywoluja hejt rodzicow. Rodzic wiele zrozumie dopoty nie jest krzywdzone jego wypieszczone DNA. Przy okazji rezerwy przewlaszczanych podatkow przez gruppy lobbujace z wolna sie koncza, te nalezne budetowi pieniadze juz w 75% zostaly odzyskane, dodatkowe pieniadze to juz glownie pochodzic moga ze wzrostu gospdoarczego.

 • stef0909

  Oceniono 2 razy 0

  Krzywomordy łgarz .....

 • eski57

  Oceniono 1 raz -1

  , Premier powinien zaproponować jak wyjść z tej poniżającej Polskę sytuacji ! - Musi znaleźć i zaproponować Nową wielkość pieniędzy do godnego podniesienia płac , przeprosić , że rząd uległ biskupom do wycofania się z trójstopniowego nauczania ,które już uzyskiwało bardzo dobre wyniki w porównaniach międzynarodowych . Wrzucić temat jak powrócić do poprzedniego systemu , bo obecny zaniża poziom nauczania i ogranicza możliwości wykorzystania zdolności młodzieży zwłaszcza z mniejszych miejscowości !
  - Okrągły stół – przygotowany tematycznie do przyjęcia racjonalniejszego sposobu nauczania może być przydatny ! ?

 • getz54

  Oceniono 3 razy -1

  Morawiecki, znany tez jako Genetycznie Modyfikowany Oszust (GMO), składa nauczycielom obietnice na spotkaniu z KUL klux klanem w Lublinie. Groteska. Ale tylko tam, wśród tych katolickich dewotów moze obiecac nauczycielom podwyzki, tak jak obiecał mega prom dla Zeglugi Bałtyckiej, milion samochodów elektrycznych, program podboju kosmosu przez Polskę, superszybkie magnetyczne lukstorpedy, szklane domy, i cokolwiek moze się przyśnic PiS-owskimu elektoratowi. Ale najpierw musi ojcu załatwic dobrego adwokata, moze pana Giertycha?

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -3

  Niczego na "stole" nie położył,

  stół jest pusty, więc do czego siadać ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX