TVP zrobiła prowokację dziennikarską wymierzoną w strajkujących nauczycieli. W programie kpiono też z artystów

Prowokacja dziennikarska dotyczyła niewystawiania przez korepetytorów faktur. Zgodnie z prawem, nie mają jednak takiego obowiązku.
Zobacz wideo

O programie zrobiło się głośno jeszcze przed jego emisją za sprawą tweeta zatrudnionego w TVP Przemysława Wenerskiego.

“A może by tak umówić się na prywatne korepetycje ze strajkującymi nauczycielami? W godzinach, gdy trwa protest? Zrobiliśmy to w @alarm_tvp1. Próby były owocne, kosztowne, ale bez faktur...  Szczegóły w sobotę o 20:10 w #TVP1.” - napisał.

W odpowiedzi powstała fala krytyki. Komentujący zauważyli, że zgodnie z prawem korepetytor nie ma obowiązku wystawienia faktury. W dyskusji przywołano wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, zgodnie z którym nauczyciel udzielający korepetycji nie spełnia warunku prowadzenia działalności gospodarczej. 

- Stacja telewizyjna, której prezenterzy  zarabiają po 50 tys. zł, robi materiał o tym, że nauczycielami są oszustami, bo nie wystawiają faktur za korepetycje (np. tacy, którzy w szkole dostają 1900 zł/mies.). To się później nie dziwmy, że zwykli ludzie naszym zawodem gardzą - napisał Janusz Schwertner, dziennikarz Onetu.

W wyemitowanym w sobotę programie pojawiły się też opinie widzów, którzy dzwonili w trakcie. Oberwało się m.in. szefowi ZNP Sławomirowi Broniarzowi. Zarzucano mu, że “chce się dorwać do władzy”.

Skrytykowano także artystów, którzy publicznie poparli strajk - m.in. Michała Żebrowskiego i Anję Rubik. Ich postawę wykpiono i określono “celebrycką modą”.

Przypomnijmy, strajk rozpoczął się w poniedziałek,  początkowo Związek Nauczycielstwa Polskiego domagał się 1000 złotych (brutto) podwyżki dla nauczycieli. Na początku tygodnia złagodził stanowisko. Największy nauczycielski związek chce, by wzrost o 30 proc. rozłożyć na dwie raty: 15 proc. od 1 stycznia, 15 proc. od 1 września 2019 roku.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
TVP zrobiła prowokację dziennikarską wymierzoną w strajkujących nauczycieli. W programie kpiono też z artystów
Zaloguj się
 • rzydeta

  Oceniono 7 razy 1

  Faktury powinni wystawić spadkobiercy dr Goebbelsa, za korzystanie przez kur-wizję z jego dorobku.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 1

  Redaktorowi tego artykółu,

  też przydałyby się korepetycje !

 • getz54

  Oceniono 9 razy 1

  TVP domaga się faktur od nauczycieli, himalaje hipokryzji i obłudy. Pan Birgfellner miał faktury, przedstawił je i co na ten temat mówiła TVP ? Czy są faktury i faktury ? TVP mnie mnie.

 • marudna.maruda

  Oceniono 6 razy 0

  TVPiS mogłoby spokojnie skorzystać ze ściągawki, którą hejterzy wklejają na forach. Te wakacje, co są solą w oku, te przepracowane minuty, wycieczki za darmo, kwiatki przy każdej możliwej okazji. Korepetycje też w tych obowiązkowych informacjach się pojawiają. Czemu to służy ?Wysyłasz dziecko na korki, proś o fakturę, a jak nie dostaniesz, zgłaszaj do US. Odrzucą twój donos, ale obowiązek obywatelski spełnisz- sygnalizatorzy mile widziani przez obecne władze.
  Podważanie i tak wątłego autorytetu nauczycieli nie służy zwłaszcza uczniom. Nikt nie chce się uczyć od leni i obiboków, więc wasze latorośle wysłuchawszy komentarzy rodzicieli na pewno z lekcji niewiele wyniosą- prosta droga do korepetycji.

 • wenzel2

  Oceniono 5 razy -1

  Wenerski to nazwisko znaczące. Tryper albo kiła .

 • eski57

  Oceniono 7 razy -1

  Każdy strajk jest w różnym stopniu uciążliwy dla jakiejś części społeczeństwa i zawsze część rozumna tej części społeczeństwa potrafi zrozumieć , że przecież strajkujący , to nie zamożne głąby , tylko rozumni pracownicy przekonani o swojej krzywdzie !
  Widać , że strajk Nauczycieli mimo dużej uciążliwości , rozumie i wspiera znakomita większość rodzin !
  Dawniej mówiło się , że są Ludzie i Ludziska . Dla Ludziska nadarza się okazja , żeby coś na krzywdzie innych zaawansować i zarobić , „wypróżnić” się z nagromadzonej złości i wściekłości spowodowanej własnym próżniactwem , albo nieudacznictwem …, no i ujadają na krzywdzonych Nauczycieli , A po strajku przyjdą i ; proszę panią , pana .., proszę wybaczyć niestosowne zachowanie córuni , synusia …..- Obecnie zwanym Hejterom proponuję by zamiast bluźnić … ; do rządzących kierowali prośby i żądania (GRZECZNIE !) , by zadość uczynili Nauczycielom , którzy na pewno odwdzięczą się dalszym Dobrym Nauczaniem dla dobra Dzieci , Młodzieży i Ojczyzny !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX