Premier Mateusz Morawiecki: Oświatowy okrągły stół w środę, czwartek lub piątek po Wielkanocy. Zaproszenie dla opozycji

Obrady oświatowego okrągłego stołu mogą się zacząć najwcześniej w środę po Wielkanocy - wynika z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. W tysiącach szkół w całej Polsce trwa strajk nauczycieli.
Zobacz wideo

- Prawdopodobnie w przyszłą środę, czwartek lub w piątek pierwsza sesja okrągłego stołu w sprawie edukacji - poinformował premier. Do tej pory Mateusz Morawiecki używał ogólnego określenia, że chciałby, aby rozmowy zaczęły się po Wielkanocy.

Jak zapowiedział szef rządu, w czwartek zostanie zaproponowana formuła "dotyczącą okrągłego stołu w sprawie oświaty". Do rozmów mają zostać zaproszeni nie tylko przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych. Ale także, jak powiedział premier, organizacje pozarządowe, pedagodzy, rodzice i "osoby z opozycji".

O szybkie rozpoczęcie rozmów zaapelowali już do premiera nie tylko związkowcy z ZNP. Przedstawiciele ponad 100 szkół podpisali się pod specjalnym listem do premiera Morawieckiego. "W związku z przedłużającym się strajkiem wyrażamy nasze zaniepokojenie brakiem woli natychmiastowego podjęcia dialogu ze strony rządu i domagamy się spotkania okrągłego stołu jeszcze przed świętami wielkanocnymi" - stwierdzili autorzy listu otwartego.

Dziś w tysiącach szkół w całej Polsce dziewiąty dzień strajku nauczycieli.

Czytaj też: "Jesteśmy ofiarą sukcesu gospodarki w sferze prywatnej". Adam Bielan o frustracji strajkujących nauczycieli >>>

TOK FM PREMIUM