Donald Tusk zapowiada: 3 maja będę miał coś ciekawego i ważnego do powiedzenia

- 3 maja jest dla mnie też osobiście bardzo ważnym świętem. Tak naprawdę całą swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji - mówi Donald Tusk. 3 maja przewodniczący Rady Europejskiej wygłosi przemówienie w Warszawie.
Zobacz wideo

Donald Tusk zapowiada, że będzie miał "coś ciekawego i ważnego do powiedzenia". -  3 maja jest dla mnie też osobiście bardzo ważnym świętem. Tak naprawdę całą swoją aktywność publiczną właściwie zaczynałem od nielegalnych manifestacji czczących rocznicę konstytucji. Myślę, że jest bardzo dużo dobrych powodów, dla których powinniśmy się 3 maja spotykać i powiedzieć sobie parę poważnych słów na temat konstytucji, miejsca Polski w Europie - jest to przecież też rocznica przystąpienia do UE - i o znaczeniu wolności, i o wolnych wyborach. Widzę same dobre powody, aby właśnie tego dnia spotkać się z zainteresowanymi i szczególnie wszystkich zapraszam na Uniwersytet Warszawski - uważa przewodniczący Rady Europejskiej.

Wykład, jaki wygłosi Donald Tusk na UW, nosi tytuł "Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach".

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie pod hasłem: "Obywatelskie obchody 3 maja z Donaldem Tuskiem".

Czytaj też: "Wina Tuska" wiecznie żywa. Morawiecki tłumaczy, kto mógł być winny chaotycznemu brexitowi>>>

TOK FM PREMIUM