Janina Ochojska ciężko chora. Nie rezygnuje jednak ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Janina Ochojska o tym, że jest chora na raka, dowiedziała się kilka dni temu. - To, co dotychczas robiłam w PAH-u, chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim - powiedziała w specjalnie nagranym oświadczeniu, które opublikowała rano na Twitterze.
Zobacz wideo

Janina Ochojska, Kandydatka Koalicji Europejskiej w wyborach do PE, poinformowała we wtorek za pośrednictwem Twittera, że kilka dni temu zdiagnozowano u niej raka piersi. Oświadczyła, że nie rezygnuje z kandydowania w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej jest "jedynką" na dolnośląsko-opolskiej liście Koalicji Europejskiej do PE.

- Kilka dni temu dowiedziałam się, że choruję na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu. Jak Państwo wiecie, kandyduję do Parlamentu Europejskiego i chcę Państwu powiedzieć, że nie rezygnuję z kandydowania - powiedziała Janina Ochojska w nagraniu opublikowanym na Twitterze.

Dodała, że kandydowanie do PE, z list Koalicji Europejskiej, jest dla niej bardzo ważnym etapem w jej życiu. - To, co dotychczas robiłam w PAH-u chcę kontynuować w Parlamencie Europejskim - powiedziała. - Żeby kiedy spotka nas ta choroba mieć świadomość, że to jest tylko etap w życiu. I każde z nas może znaleźć w sobie tę siłę, żeby przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą - podkreśliła.

Janina Ochojska przyznała, że od trzech lat nie robiła badań kontrolnych. Zaapelowała, więc do wszystkich Polek, by tego nie zaniedbywały. 

Działaczka poinformowała, że będzie komunikować się z wyborcami w kampanii za pomocą Facebooka, Twittera oraz na Skypie. - Życzę Państwu dobrych, radosnych Świąt Wielkanocnych. Żeby nadzieja, która niesie się zmartwychwstaniem, była udziałem nas wszystkich  - powiedziała. 

Wyrazy wsparcia dla Janiny Ochojskiej

Dla założycielki Polskiej Akcji Humanitarnej płyną wyrazy wsparcia. "Pani Janino, jest Pani superbohaterką. Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam. Do zobaczenia, może już niedługo w EU??" - napisała kandydatka do PE Wiosny Roberta Biedronia, Joanna Scheuring-Wielgus.

"Jestem z Tobą myślami, ale rak to tylko choroba, którą się przezwycięża. W PE możesz tak dużo zrobić" - dodaje otuchy Lena Kolarska-Bobińska, była minister nauki i szkolnictwa wyższego i europosłanka. 

"Pokona Pani skurczybyka" - napisała na Twitterze Hanna Lis. 

"Pani Janino, dużo zdowia!" - życzył Krzysztof Śmieszek z Wiosny Roberta Biedronia. 

Janina Ochojska podziękowała za wszystkie okazane jej wyrazy wsparcia. 

TOK FM PREMIUM