PiS nie odpuszcza tematu euro. Prezes Kaczyński podpisał deklarację, którą rozesłał do liderów innych ugrupowań

- Wysłałem przed chwilą do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych, pana Schetyny i do pana Kukiza, projekt deklaracji, którą sam już podpisałem. Chodzi o to, żeby te formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz wideo

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwołał specjalną konferencję prasową, w siedzibie partii, by ogłosić, że podpisał deklaracje w sprawie euro. - To ponadpartyjna deklaracja, która odnosi się do interesów finansowych naszych obywateli. Chodzi o to, żeby te wszystkie formacje zagwarantowały, iż w Polsce nie będzie wprowadzone euro, zanim Polska nie osiągnie poziomu gospodarczego państw Zachodu - mówił.

Jak wyjaśnił, chodzi mu o poziom gospodarczy prezentowany przez Niemcy.

- Mam nadzieję, że ta deklaracja pokaże jednak dojrzałość polskiej kasy politycznej, bo w tym wypadku chodzi o oczywisty interes naszego kraju i jego obywateli. Ten interes jest tutaj całkowicie spójny - dodał Jarosław Kaczyński.

Dziennikarze nie mogli zadać żadnych pytań prezesowi Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński po przedstawieniu oświadczenia ws. deklaracji złożył życzenia świąteczne.

Wyborcza gra euro

Temat euro w kampanii wyborczej wywołał sam prezes, swoim sobotnim wystąpieniem na konwencji w Lublinie. - Mówimy "nie" euro, mówimy "nie" europejskim cenom - mówił. I zastanawiał się, czy na przyjęciu europejskiej waluty zyska polska gospodarka. -  Bardzo wątpliwe - odpowiadał na postawione przez siebie pytanie.

Przypomnijmy, że podczas wcześniejszych konwencji wyborczych PiS z Jarosławem Kaczyńskim zajmowali się Kartą LGBT+ podpisaną przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jarosław Kaczyński: Wara od naszych dzieci>>>

TOK FM PREMIUM