PSL i "jednoznaczna postawa" ws. związków partnerskich. Zgorzelski tłumaczy się Lewickiej

Rozmawiam z ludźmi i mam refleksję, że już TVP Info i ambona to nie są jedyne źródła informacji dla polskiej wsi - przekonywał w Wywiadzie Politycznym Piotr Zgorzelski z PSL. Potem musiał wyjaśnić, jaki w jego partii panuje stosunek do związków partnerskich.
Zobacz wideo

Karolina Lewicka, prowadząca Wywiad Polityczny, pytała Piotra Zgorzelskiego, czy Polskie Stronnictwo Ludowe jest gotowe na walkę z PiS o głosy na wsi. O tym, że partia rządząca celuje w ten elektorat, mówił na początku kwietnia m.in.: Adam Bielan z PiS. - Często jeżdżę po kraju za wielkim miastem. Rozmawiam z ludźmi i mam refleksję, że już TVP Info i ambona to nie są jedyne źródła informacji dla polskiej wsi, tam ludzie też korzystają z internetu – mówił parlamentarzysta PSL.

Zgorzelski przywołał też historię z jednego ze spotkań z wyborcami. - Zaawansowana wiekowo starsza pani wstała i podziękowała, że PSL ma taką jednoznaczną postawę jeśli chodzi o związki partnerskie – opowiadał poseł.

Czytaj także: "Miałem dwóch-trzech znajomych homoseksualistów, którzy nie byli gejami". Zdzisław Krasnodębski u Sroczyńskiego

To zadziwiło Lewicką. - Skoro pan mówi o jednoznacznym stanowisku, to ja wyciągam Marka Sawickiego z PSL, który stwierdził niedawno, że jeśli PO będzie chciało wprowadzenia związków partnerskich, to nie w koalicji z PSL. Więc to chyba brak jednego stanowiska – odparła prowadząca Wywiad Polityczny.

Zgorzelski precyzował, że chodzi mu o opinię jego i Jarosława Kalinowskiego. - Ta pani dziękowała nam, bo partner, z którym przeżyła całe życie i miała dzieci, zmarł. I ona nie ma żadnych podstaw prawnych, żeby po nim dziedziczyć. Mówiła nam, żebyśmy nie dali się zagonić w narrację PiS, że związki partnerskie dotyczą tylko osób homoseksualnych – wspominał polityk PSL.

Jak mówił dalej, w "większej masie chodzi o pary damsko-męskie". - Jeżeli poważnie podejdziemy do rozwiązania i ułatwienia życia ludziom, którzy podjęli decyzję o życiu w związku partnerskim to naprawdę nie widzę w tym żadnej sprzeczności. Jesteśmy jedyną partią, która podczas głosowań w Sejmie w sprawach światopoglądowych nie ma dyscypliny. To pewnie wynika z naszej długie historii – podkreślał Piotr Zgorzelski.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

  • Co PSL sądzi o deklaracji Jarosława Kaczyńskiego ws. euro?
  • Okrągły stół ws. oświaty receptą na strajk nauczycieli?

DOSTĘP PREMIUM