Patrycja Krzymińska robi zbiórkę na nauczycieli. To dzięki niej zapełniono "ostatnią puszkę" Pawła Adamowicza

Nauczyciele muszą strajkować dalej, rząd z nich jawnie kpi - napisała na Facebooku Patrycja Krzymińska, która rozpoczęła facebookową zbiórkę, która ma zasilić fundusz strajkowy na rzecz nauczycieli.
Zobacz wideo

Patrycja Krzymińska zasłynęła zbiórką po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Dzięki niej, do “ostatniej puszki Pana Prezydenta” wpłynęło ponad 16 mln. zł na WOŚP. Teraz Krzymińska zainicjowała nową zbiórkę - tym razem na fundusz strajkowy na rzecz nauczycieli.

W facebookowym wpisie informującym o zbiórce skrytykowała postawę rządu wobec strajkujących, a także sposób, w jaki całą sytuację opisuje TVP.

Zbiórka na strajkujących nauczycieli

“Długo łudziłam się, że strajk zakończy się maksymalnie po 5 dniach. No cóż. Mija drugi tydzień i strona rządząca jakby cierpiała na amnezję, jakby wyrzuciła z pamięci wszystkie słowa poparcia kierowane do polskiej elity przed wyborami. Pozostaje głucha na głos tysięcy ludzi, głucha na głos zwykłych obywateli, ignoruje wszelkie wystąpienia i zgromadzenia publiczne opluwając nauczycieli, podobnie jak koczujących w Sejmie niepełnosprawnych i tym samym nas-obywateli gorszego sortu. W telewizji publicznej chyba szczerze wierzą w to, że wielokrotnie powtarzane kłamstwo stanie się prawdą. Zamiast konkretnych rozwiązań wyznają, żę "wierzą głęboko w dialog". (!*!?*!!) “ - oceniła.

“Nauczyciele muszą strajkować dalej, rząd z nich jawnie kpi. I niech wreszcie dotrze to do wszystkich, że to nie wina nauczycieli, że egzamin maturalny stoi pod znakiem zapytania, że podczas egzaminu gimnazjaliści i 8 klasiści zamiast pokrzepiających spojrzeń nauczycieli mogli śmiało czuć się jak w zakonie, że my rodzice codziennie zastanwiamy się jak zorganizować opiekę naszym dzieciom, że to nie nauczyciele są tymi złymi i złośliwymi potworami jak ich się przedstawia w reżimówce” - napisała.

Zbiórka dostępna jest pod tym linkiem.

Ostatnia puszka prezydenta Gdańska

Patrycja Krzymińska to  32-letnia krawcowa spod Gdańska. Zainicjowała zbiórkę na Facebooku, dzięki której do „ostatniej puszki Pawła Adamowicza” udało się w ciągu tygodnia zebrać ponad 16 mln zł. Krzymińska zbiórkę zainicjowała w dniu śmierci prezydenta Gdańska pod hasłem „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”.

W czwartek,  po bezowocnych negocjacjach rządu z przedstawicielami ZNP i FZZ, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej premier Morawiecki zaproponował, aby dyskusje w ramach okrągłego stołu edukacyjnego odbyły się w piątek po świętach (26 kwietnia), o godzinie 12, na Stadionie Narodowym.

Strajki nauczycieli trwa od 8 kwietnia.

DOSTĘP PREMIUM