Kraśko zszokowany "donosem" Morawieckiego na Polskę: Niezwykłe. Premier opowiada tak złe słowa o swojej ojczyźnie

- W tym czasie, kiedy według pana premiera byliśmy państwem "zdobytym", Polska była przyjęta do NATO i UE. Może, zgodnie z tokiem myślenia pana premiera, nie powinna zostać przyjęta? - zastanawiał się Piotr Kraśko w TOK FM. Dziennikarz pytał też o to, jak w "zdobytym" przez postkomunistów kraju, Mateusz Morawiecki dorobił się "kapitału, o jakim może pomarzyć 99 proc. jego rodaków".
Zobacz wideo

To, co powiedział Mateusz Morawiecki podczas wizyty na Uniwersytecie Nowojorskim, jest w Polsce szeroko komentowane. Sędziowie ze stowarzyszenia Iustitia protestują, bo nie podoba im się porównywanie ich do faszystowskich kolaborantów z rządu Vichy.

Jak ocenił Piotr Kraśko, to szokujące słowa. Ale zdaniem dziennikarza nie mniej szokująca jest wypowiedź dotycząca tego, że zdaniem Mateusza Morawieckiego, Polska po 1989 roku to był kraj, który "zdobyli sędziowie postkomunistyczni, postkomunistyczni kapitaliści i politycy postkomunistyczni".

- W tym czasie, kiedy według pana premiera byliśmy państwem zdobytym, Polska była przyjęta do NATO i UE. Może nie powinna być przyjęta, zgodnie z tokiem myślenia pana premiera? Takiego donosu na własny kraj od lat nie słyszałem! I to jeszcze wypowiedzianego przez urzędującego premiera RP - komentował Kraśko w Poranku Radia TOK FM.

Według dziennikarza, po słowach premiera warto postawić pytania o karierę zawodową samego Mateusza Morawieckiego.Obecny premier - z wykształcenia historyk - przez lata pracował w bankowości. Ukoronowaniem kariery była prezesura BZ WBK, który teraz nosi nazwę Santander Bank.

- Chciałbym, żeby premier wytłumaczył: skoro przed rządami PiS Polska była krajem "zdobytym", to niby gdzie kapitału, o jakim może pomarzyć 99 proc. jego rodaków Polaków, dorobił się premier Mateusz Morawiecki? Uważam, że ciężką pracą w banku, to jest ok. Skoro Polska była "krajem zdobytym przez postkomunistycznych kapitalistów", to co on robił, pracując w banku? W podziemiu pracował, zanim PiS doszedł do władzy? Nielegalnie zdobywał te pieniądze? Czy był częścią postkomunistycznych kapitalistów, skoro mógł dorobić się takiego majątku? - pytał.

Dr Sylwia Spurek: Mateusz Morawiecki miał być technokratą, a przesuwa się w stronę Antoniego Macierewicza 2.0

Kraśko jest ciekawy, jak premier wytłumaczyłby sprawę swojej kariery, nim rządzić zaczęło Prawo i Sprawiedliwość. Jak podkreślił, to niezwykłe, że premier "jeździ po świecie i opowiada tak złe słowa o swojej ojczyźnie".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (217)
Piotr Kraśko zszokowany "donosem" Mateusza Morawieckiego na Polskę
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 41 razy 35

  Mówiąc "w kraju zdobytym przez postkomunistów" prawdopodobnie miał na myśli obecny reżim i rządy PiS-owców.

 • gebe14

  Oceniono 30 razy 28

  to oszust . pomyślcie o tych ludziach którym morawiecki wcisnąl kredyt we frankach . i on sie dorobił na krzywdzie tych ludzi. beszczelny typ

 • jerz1444

  Oceniono 25 razy 19

  Im więcej nasra na własny kraj tym lepiej się czuje. Takie typy tak mają. On przejął to po tatusiu.

 • getz54

  Oceniono 21 razy 19

  Morawiecki niczym obozowy kapo od zawsze wykonywał tylko ściśle wydawane polecenia. Irlandzcy właściciele Banku Zachodniego wymagali od niego zysków za wszelką cenę. Więc ,,bankier,, Morawiecki był odpowiedzialny za tabelę opłat i prowizji banku zeby zadowolic prezesa szefa robił to z wielkim entuzjazmem. Nawet na ,,taśmach,, sam się dziwił ze ,,to działa,, Haratał za to duzą kasę, az Hiszpanie z Santandera kazali mu zamknąc drzwi z drugiej strony. Teraz niczym owczarek niemiecki patrząc czujnie w oczy swojego pana, wykona kazde jego polecenie, za czym on je wymyśli. Morawieccy znani są z rewolucyjnej czujności. Ojciec Morawieckiego ukrywał się przed SB
  dłuzej niz ten słynny zołnierz japoński w dzungli, który przespał zakończenie 2 wojny światowej o 60 lat. Tym ludziom trzeba koniecznie przestawic w wyborach jesiennych zwrotnicę, kierując ich na boczny tor, prosto do zajezdni.

 • bb7676

  Oceniono 22 razy 18

  Ja myślę, że Mateuszek po tym jak immunitet przestanie go chronić powinien zasmakować trybunału w wolnym już kraju.

 • jkl54

  Oceniono 20 razy 18

  premierek pisowski czerpał garściami w czasie transformacji ustrojowej i to bez skrupułów oraz zupełnie mu nie przeszkadzało z kim i na kim robił kokosowe interesy!

 • state77

  Oceniono 15 razy 15

  A teraz jeszcze zgarnia 1500+ na czwórkę potomków, a od lipca 2000+, bo taki biedny bidulek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX