Beata Mazurek do posłanki PO-KO: "Mam dużo cierpliwości dla takich blondynek jak pani". Będzie wniosek do komisji etyki

Posłanka PO-KO Krystyna Skowrońska zapowiedziała w piątek, że złoży wniosek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej przeciw Beacie Mazurek (PiS) w związku ze słowami, jakie posłanka PiS skierowała do niej w nocy w Sejmie.
Zobacz wideo

Podczas nocnych (z czwartku na piątek) obrad Sejmu posłanka Skowrońska, przemawiając na mównicy sejmowej, protestowała przeciwko sposobowi prowadzenia obrad przez Beatę Mazurek, wicemarszałek i rzeczniczkę Prawa i Sprawiedliwości. Nie podobało jej się, że kiedy chciała dokończyć wypowiedź, Mazurek odebrała jej głos.

- Pani nie jest wyjątkowa pani poseł. Była jedna minuta na zadanie pytania, proszę opuścić mównicę - stwierdziła Mazurek.

- Pani różnie traktuje posłów PiS i innych posłów - uznała Skowrońska, co wicemarszałek Mazurek skomentowała następującymi słowa: "Mam dużo cierpliwości dla pani, szczególnie dla takich blondynek jak pani".

 

"Takie słowa nie powinny paść"

- Wczoraj padły słowa w stosunku do mnie jako blondynki obraźliwe. Czy PiS wszystkie blondynki tak traktuje, swoje koleżanki w klubie również? - mówiła w piątek dziennikarzom Skowrońska. - To są słowa skandaliczne i w tym zakresie cieszę się z solidarności kolegów. Będę składała wniosek do komisji etyki, takie słowa nie powinny paść - podkreśliła.

Nawiązując do bezpośredniego powodu zatargu z Mazurek przekonywała, że "czas dzielony na wystąpienia posłów koalicji i opozycji powinien być dzielony jednakowo".

Skowrońska zaznaczyła też, że oczekuje od wicemarszałek Sejmu przeprosin. - W imieniu własnym, pełnionego mandatu, ale również wszystkich kobiet. Nie mogą być obrażane. To jest żenujące, że w tym przypadku pani marszałek okazała się damskim bokserem - powiedziała Skowrońska. 

W piątek Beata Mazurek zapowiedziała, że nie przeprosi posłanki PO-KO i przekonywała, że w jej wypowiedzi nie było nic obraźliwego ani gorszącego. - Jak ma pan za co, to niech pan przeprasza. Ja nie mam za co - powiedziała dziennikarzom Mazurek. - Z chęcią bym zapytała poseł Skowrońską, czy ona się podpisuje pod tymi haniebnymi billboardami, które Koalicja Europejska wywiesza na nasz temat, m.in. mówi - dodała. 

 

"Arogancka wypowiedź"

Słowa wicemarszałek odbiły się szerokim echem w mediach społecznościowych. 

"W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomagały innym kobietom. Dla kobiet, które tak chamsko podważają autorytet innych kobiet, nie ma miejsca nigdzie... a już na pewno w Parlamencie Europejskim" - napisała na Twitterze Sylwia Spurek, kandydatka do PE z listy Wiosny Roberta Biedronia. Mazurek jest "dwójką" PiS na liście w okręgu lubelskim w wyborach do europarlamentu. 

"Głupia, arogancka i seksistowska wypowiedź Pani poseł Mazurek - twarzy kampanii wyborczej PiS do Parlamentu Europejskiego. I podejrzewam, że nie ostatnia" - skomentował z kolei poseł PO Akradiusz Myrcha.

"Niewyobrażalne. To nie postpolityka tylko patopolityka. I patoparlament" - stwierdził Krzysztof Brejza z PO.

 

W nocy Sejm debatował m.in. nad wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej oraz nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Minister Zalewska zachowała stanowisko. Natomiast nowela o KRS została przyjęta. Zgodnie z nią, nie będzie możliwości wnoszenia odwołań od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa zawierających wnioski o powołanie przez prezydenta wyłonionych kandydatów na sędziów SN.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Beata Mazurek do posłanki PO-KO: "Mam dużo cierpliwości dla takich blondynek jak pani"
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Ostro ale powiedzmy sobie mogloby byc ostrzej np. ty kaziu szczuko, ty kopacz, ostaszewska ty jando etc.

 • leszkoch

  0

  Noc pisowska też minie

 • realizmforte2

  Oceniono 5 razy -1

  Niebawem skończy się wyrozumiałość Polaków wobec buty i chamstwa PiSlamskich szatynek i brunatnych PiSlamistów.

 • getz54

  Oceniono 2 razy -2

  Te słowa mnie nie dziwią u Mazurek. Prywatne liceum sióstr zakonnych im. Siostry Bernardetty, studia na KUL klux klanie. Gruntowne chrześcijańskie, katolickie wykształcenie otrzymała. Ten mutant mści się na kobietach za swoją niewyobrazalną, monstrualną brzydotę. Ale PiS to w końcu rezerwuar wyłącznie brzydkich ludzi jest.

 • soloboch

  Oceniono 4 razy -2

  A czego się po "takiej damie" jak mazurek spodziewaliście?
  Słoma z butów wychodzi. To jest pisowska inteligencja i tyle

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX