Proszki do prania w służbie walki o równość w UE. Jarosław Kaczyński: Nie dla Unii dwóch prędkości i nie dla Unii dwóch jakości

- Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu, jest korzystna dla Polski. Mamy wyższe bezpieczeństwo i lepszy status - ocenił Jarosław Kaczyński. Prezes PiS, podczas konwencji w Poznaniu, deklarował konieczność walki o równość.

Jarosław Kaczyński mówić o tym, że trzeba walczyć o równość w Unii Europejskiej użył zaskakującego przykładu. Bo raczej mało kto widzi w prezesie PiS osobę robiąca zakupy, znającą się na produktach wykorzystywanych np. do prania.

- Każdy z nas pewnie widział sklepy z niemieckimi proszkami do prania, prosto z Niemiec. Takie same proszki są sprzedawane w Polsce i to po takich samych cenach, tylko że są gorsze. Są po prostu gorsze, mają gorszy skład, gorzej piorą - stwierdził w Poznaniu prezes Kaczyński. Jak podkreślił, takich produktów jest więcej. - To jest szanowni państwo nierówność i to nierówność, na którą nie wolno się zgadzać. Nie dla Unii dwóch prędkości i nie dla Unii dwóch jakości. Tak dla Unii równości, tak dla Unii, która będzie wracała do swoich korzeni - mówił do uczestników poznańskiej konwencji.

Koniec "chemii z Niemiec" i żywności gorszego sortu? KE walczy z nieuczciwymi praktykami>>>

Na kilka dni przed 15. rocznicą wejścia Polski do UE, z ust prezesa PiS, padła ważna deklaracja. - Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu, jest ona korzystna dla Polski. Mamy wyższe bezpieczeństwo i lepszy status - ocenił lider Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Rekord. Takiego poparcia dla UE w Polsce jeszcze nie było [SONDAŻ]>>>

Także w Poznaniu odbyła się w sobotę wyborcza konwencja regionalna Koalicji Europejskiej.  Politycy dużo uwagi poświęcili zawieszonemu strajkowi nauczycieli.

- Chcemy, aby polska edukacja była najlepsza na świecie. Jeśli osiągnęły to takie kraje, jak Finlandia czy Estonia, to my Polacy też możemy to osiągnąć, tylko warto pamiętać o prostym fakcie, że nie da się zorganizować szkoły bez nauczycieli - mówił Grzegorz Schetyna. Lider PO zapewnił nauczycieli, że KE ma dla nich "propozycje, które spełnią wasze postulaty".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (25)
Proszki do prania w służbie walki o równość w UE. Jarosław Kaczyński: Nie dla Unii dwóch prędkości i nie dla Unii dwóch jakości
Zaloguj się
 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 1

  Prawda jest taka cześć europosłów PO i PSL nie jest za interesami Polski tylko Niemiec i Francji,nie są nawet za interesami ogólnie Europejskimi. Mają to w dupie czy Polska ma gorsze produkty od tego samego producenta.Głosować będę na PIS i Kukiz.Reszta nie nadaje się do Europarlamentu.

 • smurfmadrala

  Oceniono 1 raz 1

  PO lubi gorsze produkty dla Polaków, i tak głosują

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  "Takie same proszki są sprzedawane w Polsce i to po takich samych cenach, tylko że są gorsze. Są po prostu gorsze, mają gorszy skład, gorzej piorą"- powiedział prezes, osobiście wybierający i kupujący środki czystości (ktoś to widział?). Jakoś nie wyobrażam sobie, że jaśnie poseł bez trybu samodzielnie pierze skarpetki i gacie, wszak on stworzony do wyższych celów.

  "Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu"- niemożliwe!!! 1:27 ??

 • endrju1521

  Oceniono 9 razy 1

  Jarek, ta wiertarka była dwubiegowa, czy jednobiegowa ?

 • kotkluska2016

  Oceniono 7 razy 1

  idź precz

 • realistas

  Oceniono 1 raz -1

  Są dwie prędkości. Jest strefa euro, która rozwija się szybciej i strefa poza euro, która rozwija się wolniej. Kaczor jest jednak ograniczony skoro tego nie widzi.

 • skandy5

  Oceniono 1 raz -1

  Terlecki też mówi, że butapren nie ten co kiedyś!

 • skandy5

  Oceniono 1 raz -1

  Jarek wrzuca ciuchy i ładuje porcje proszku, uruchamia i świeci się kontrolka - uzupełnić nabłyszczacz.

 • skandy5

  Oceniono 1 raz -1

  Proszki sa w saszetkach, Jarek bierze tabletki. Chyba że zapomni. Wtedy mu się pogarsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX