"Mamy nadzieję, że ludzie zobaczą, iż nie muszą wybierać między dżumą i cholerą, czyli PO i PiS"

Sondaże nie dają ugrupowaniu Kukiz'15 wysokiego poparcia. Ale Stanisław Tyszka liczy, że w wyborach do PE osiągną "bardzo dobry wynik". - Jesienią będziemy języczkiem u wagi - mówił w TOK FM, oceniając szanse w wyborach parlamentarnych. Przekonywał, że zagrożeniem dla Kukiz'15 nie są wcale radykałowie spod znaku Korwin-Mikkego i narodowców.
Zobacz wideo

Według Stanisława Tyszki sezon wyborczy spowodował, że "obserwujemy populistyczną licytację między PO a PiS".

- Najpierw Platforma wymyśla czysto populistyczny pomysł 13. emerytury, a potem przychodzi PiS i to realizuje. To szkodliwe dla gospodarki, nieprzemyślane i bardzo kosztowne. A potem to samo z 500 plus na pierwsze dziecko. I program Prawa i Sprawiedliwości, który miał być programem prodemograficznym, okazuje się pomysłem czysto wyborczym - mówił w Poranku Radia TOK FM Stanisław Tyszka.

Polityk Kukiz'15 przekonywał, że w polityce nie można zapominać o myśleniu strategicznym. - Kiedyś przyjdzie kryzys, mając bardzo rozbudowane programy socjalne, mogą być olbrzymie problemy - przestrzegał wicemarszałek Sejmu. I przypominał, że Kukiz'15 proponowało inne rozwiązania, np. obniżenie kwoty wolnej od podatku. - Wtedy wszyscy obywatele byliby bogatsi - przekonywał.

Korwin-Mikke i jego sojusznicy przegonią Kukiz'15?

Sondaże, przeprowadzane przed majowymi wyborami do PE, pokazują, że kilkuprocentowym poparciem cieszy się koalicja założona przez Janusza Korwin-Mikkego. Porozumienie wyborcze tworzą m.in. narodowcy, których do Sejmu wprowadził Paweł Kukiz oraz Kaja Godek.

- Wygląda na to, że ta koalicja będzie miała 3-4 proc. głosów, minimalnie mniej lub bardzo podobnie do tego, co ma Kukiz'15. Nie niepokoi to pana? - pytał Jan Wróbel. - Nie sądzę, żeby nam "zjadali" poparcie. To raczej jest rywal dla Prawa i Sprawiedliwości, ale niepoważny - ocenił Stanisław Tyszka. Zdaniem polityka nie powinno się porównywać Kukiz'15 do Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

- Panie redaktorze, my się staramy uczciwie pracować, reprezentować obywateli. Dziś chcę złożyć w Sejmie projekt wprowadzający dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, jak w Niemczech. To by pozwoliło - przede wszystkim małym przedsiębiorcom - rozwijać swoje biznesy. Mogliby zyskać nawet 700 złotych miesięcznie. Mamy nadzieję, że ludzie zobaczą, że nie muszą wybierać między dżumą i cholerą, czyli PO i PiS. I jesienią będziemy języczkiem u wagi, a wstępem do tego będzie bardzo dobry wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM.

Najnowszy sondaż dotyczący wyborów do PE, opublikowany 28 kwietnia, pokazał, że Kukiz'15 może liczyć na 5,4 proc. głosów, a Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy na 4,3-proc. poparcia.

.

TOK FM PREMIUM