Tusk w 15. rocznicę przystąpienia Polski do UE: Nie rozczarowaliśmy się

Przewodniczcy Rady Europejskiej Donald Tusk w środę, w dniu 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, oświadczył, że gdy wkraczaliśmy do Wspólnoty, była ona dla nas symbolem wolności, dobrobytu i bezpieczeństwa. Nigdy nie byliśmy rozczarowani - dodał.
Zobacz wideo

"Dziś świętujemy 15-lecie rozszerzenia UE. Dla nas w tamtych dniach Unia naprawdę była symbolem wolności, wysokich standardów, dobrobytu, nowoczesności i bezpieczeństwa. Nigdy nie byliśmy rozczarowani" - napisał na Twitterze szef Rady.

Jednocześnie Tusk opublikował nagranie wideo, w którym podkreślił, że "dla Polski, jak i dla innych państw regionu, perspektywa wstąpienia do UE oznaczała rzeczywiste zakończenie drugiej wojny światowej". "Wówczas nikt nawet nie myślał o korzyściach finansowych, które pojawią się wraz z członkostwem w UE; (...) to było 'być albo nie być' dla środkowej i wschodniej Europy, (...) w kontekście podstawowego bezpieczeństwa i stabilności" - mówił w filmie szef Rady Europejskiej.

1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej dołączyło dziesięć państw; oprócz Polski były to: Cypr, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (2)
Tusk w 15. rocznicę przystąpienia Polski do UE: Nie rozczarowaliśmy się
Zaloguj się
  • miloz1

    Oceniono 1 raz 1

    Donald i jego rodzina na pewno nie są rozczarowani.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    3 maja wszyscy czekamy na przemowienie, z ktorgo wreszcie dowiemy sie gdzie podzialo sie 250 mld z VAT. Trzymamy za Pana kciuki iz wreszcie wydusi Pan z siebie ta wiinna calemu spoleczenstwu informacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX