Donald Tusk w Warszawie. Oglądaj przemówienie przewodniczącego Rady Europejskiej [na żywo]

Wykład, który Donald Tusk wygłosi na Uniwersytecie Warszawskim, jego współpracownicy przewodniczącego zapowiadają jako przełomowy i najważniejszy tej wiosny. Oglądaj przemówienie na żywo. Początek wykładu o 14.

O 14 Donald Tusk wygłosi wykład "Nadzieja i odpowiedzialność. O konstytucji, Europie i wolnych wyborach" na Uniwersytecie Warszawskim.

Podobne wystąpienie Tusk wygłosił w ubiegłym roku w Łodzi z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Ale w dzisiejszym wykładzie politycy - zarówno PiS jak i opozycji - wyczekują deklaracji co do przyszłości byłego premiera w krajowej polityce. 

Donald Tusk zapowiada: 3 maja będę miał coś ciekawego i ważnego do powiedzenia

Wykład Donalda Tuska jest zapowiadany przez jego współpracowników i sympatyków jako przełomowy i najważniejszy tej wiosny. Szef Rady Europejskiej ma się odnieść do polskiego konstytucji, do 15-lecia naszego członkostwa w Unii Europejskiej i pozycji jaką Polska ma obecnie w zjednoczonej Europie.

Wszyscy zastanawiają się jednak nad tym, czy 3 maja będzie w końcu tym dniem, w który Tusk określi swoją polityczną przyszłość - czy będzie tworzył własny ruch polityczny, a może zdecyduje się patronować jakiemuś już istniejącemu. I w końcu - czy wiosną przyszłego roku powalczy z Andrzejem Dudą o prezydenturę. 

Początek wykładu na Uniwersytecie Warszawskim o 14.

DOSTĘP PREMIUM