Andrzej Duda uważa, że w konstytucji powinna być zagwarantowana obecność Polski w UE i NATO

- Mamy konstytucję, trzeba dyskutować nad jej zmianami, bo warto dyskutować, nad tym, czy powinniśmy wprowadzić zapisy o UE do naszej konstytucji, czy powinniśmy w konstytucji zagwarantować obecność w tym wielkim sojuszu - osobiście jestem przekonany, że tak. Czy powinniśmy zagwarantować obecność w NATO? - osobiście uważam, że tak" - powiedział prezydent.

Trzeba dyskutować nad zmianami w konstytucji, o tym, czy powinniśmy zagwarantować w konstytucji obecność w UE i NATO - osobiście uważam, że tak; powinniśmy jednak starać się, żeby postanowienia konstytucji były wypełniane - mówił prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Święta Konstytucji 3 maja

"Dzisiaj naszym wielkim zadaniem jest przede wszystkim budowanie tutaj u nas silnego państwa. Mamy konstytucję, trzeba dyskutować nad jej zmianami, bo warto dyskutować, nad tym, czy powinniśmy wprowadzić zapisy o UE do naszej konstytucji, czy powinniśmy w konstytucji zagwarantować obecność w tym wielkim sojuszu - osobiście jestem przekonany, że tak. Czy powinniśmy zagwarantować obecność w NATO? - osobiście uważam, że tak" - powiedział prezydent.

Duda o powtórnym starcie w wyborach: czuję się jeszcze młodo

"Przede wszystkim powinniśmy się starać, żeby te postanowienia konstytucji, które są, były dobrze wypełnione, żeby to, co tam jest w niej napisane, było prawdziwe i było odczuwalne dla zwykłego obywatela. To jest to, czego nie zdołali wtedy niestety przez zawieruchę historyczną dokonać twórcy Konstytucji 3 maja. My mamy dzisiaj tę sposobność, mamy wolna ojczyznę, która jest niezagrożona, ojczyznę, która jest bezpieczna także dzięki obecności w sojuszach" - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Andrzej Duda uważa, że w konstytucji powinna być zagwarantowana obecność Polski w UE i NATO
Zaloguj się
 • kotkluska2016

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro w Konstytucji trzeba było definiować małżeństwo, to można też wspomnieć o bigosie i odwiecznej walce z antypolskim pstrągiem tęczowym. Adieu, Duda, adieu.

 • polak_nieprawdziwy

  0

  Panu prezydentowi pomyliło się już wszystko.
  Ja sobie mogę napisać, że Kowalski jest moim sojusznikiem i tworzy ze mną sieć zależności gospodarczych.
  Ale musiałbym być skończonym głąbem, zakładając, że Kowalski będzie zawsze moim sojusznikiem tylko dlatego, że ja coś sobie napisałem na moim papierze.

  To są puste deklaracje i roszczeniowa wobec innych postawa, zakładająca ograniczenie woli pozostałych członków wspólnoty.
  Takie pomysły rodzą się w głowach niedojrzałych, które nie rozumieją różnicy między prawami międzynarodowymi i prawami poszczególnych państw. Nie mówiąc o bardzo skomplikowanych relacjach na poziomie globalnym.
  Przy tym zbudowano ten konstrukt myślowy na wizji niezmienności, stałości bardzo skomplikowanych powiązań i relacji.
  Pan Duda założył chyba sobie, że zgodnie z jego dogmatyczną wiarą, USA to będzie zawsze dobre dla nas państwo a Rosja złe (a Polska to wiadomo! Zawsze super i najlepsza!).
  Że w Europie już nic się nie zmieni i będziemy mieć na zawsze tych samych sojuszników, którzy będą z nami tkwić w sojuszu, bez względu na to, jak bardzo będzie to dla nich szkodliwe.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Zmien Pan zone.

 • zorro318

  Oceniono 1 raz -1

  Przezylem konstytucyjny zapis na wieczna przyjazn z ZSRR, mam nadzieje, ze nie do zyje konstytucyjnych zapisow
  na wiernosc UE czy NATO, i nie dlatego, ze sa zle, ale dlatego, ze nie mam pojecia jak te organizacji beda wygladaly
  w przyszlosci. PREZYDęCIE jestes glupi.
  P.S. To jest doktor prawa UJ i wykladowca UJ?!
  Duda wyszedl z wazelina przed szereg, jak pewien hitlerowski historyk w 1945r. co to oferowal Stalinowi niezbite dowody na polskosc Pomorza i Slaska, a takze Meklemburgii, Brandenburgii i Luzyc, na co uslyszal, "..niet, Mieklemburgii i ostalnych nie nada".

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz -1

  Niedouczone ciele.

  Zapomniał o układzie słonecznym i drodze mlecznej ! ! ! ! !!

  I to ma być doktór nauk ? ? ? ? ? ?

 • anders76

  Oceniono 1 raz -1

  " Mamy konstytucję, trzeba dyskutować nad jej zmianami,"
  Te, dlugopis, ty sie od Kostytucji odstosunkuj, na razie naucz sie jej przestrzegac taka jaka jest.
  Aby cos zmieniac czy chociaz dyskutowac to trzeba to rozumiec, a z tym kiepsciutko.
  A wpisywanie EU czy NATO to poddanie polskiej suwerennosci, najlepszy dowod, ze nie rozumiesz o co biega.

 • gblo

  Oceniono 4 razy -2

  Czy taki prezydent , który raz mówi o "wyimaginowanej wspólnocie" , a potem o wpisaniu do konstytucji członkostwa w NATO i UE jest wiarygodny? Czy to zbliżające się wybory? Czy to sprawa istnienia dalej w polityce czy dalekosiężna strategia?

 • maz9

  Oceniono 3 razy -3

  Nie powinno się grzebać w konstytucji, aby przypadkiem nie dopisać ideologicznych głupstw.
  Na razie Polska ma w konstytucji zagwarantowaną pozycję lennika watykańskiego.

 • getz54

  Oceniono 4 razy -4

  Panie Dudek. Taki zapis do konstytucji niczego nie zmieni w naszej sytuacji. On nie zagwarantuje nam nietykalności w Unii, nie przeszkodzi Parlamentowi Europejskiemu wyrzucic nas poza margines wspólnoty, tak jak Węgrów. To samo z NATO. Macierewicz za swoich rządów w MON, osłabił nie tylko obronnośc naszego kraju, ale całego układu NATO. Zresztą został za to ukarany jako jedyny minister obrony odebraniem certyfikatu dopuszczenia do spraw tajnych. Wstyd. Moze pan panie Dudek marzyc o wpisaniu do konstytucji pana stosunku do nieletnich gimnazjalistek, leśnego ruchadła i tłustej foczki, nieletnich biednych Ukrainek będących ofiarami pana kolegi Fritzla
  na Podkarpaciu, zapis o konstytucyjnym prawie Kaczyńskiego do oszukiwania biznesmenów, wymuszania i wręczania łapówek, nietykalności Rydzyka i kleru. Jest pan bowiem ostatnim człowiekiem w tym kraju, który moze
  ruszac konstytucję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX