Wielowieyska o tęczowej Maryi: Min. Brudziński zaangażował w to policję, tak jakbyśmy żyli w kraju wyznaniowym

- Rząd wykorzystał aparat policyjny, by ścigać osobę, która stworzyła wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, uznając, że to obraża uczucia religijne. Czyje uczucia religijne? Moich nie obraża - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Wg dziennikarki sprawa Elżbiety Podleśnej jest niezwykle groźna.
Zobacz wideo

Elżbieta Podleśna usłyszała wczoraj zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, nie przyznała się do winy. Funkcjonariusze weszli do jej domu o 6 rano, zabrali jej sprzęt elektroniczny. Po kilku godzinach na komendzie, uznano, że nie ma podstaw, by Podleśną zatrzymać.

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

- Stało się coś strasznego. Rząd wykorzystał aparat policyjny, by ścigać osobę, która stworzyła wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej w tęczowej aureoli, uznając, że to obraża uczucie religijne. Pytanie, czyje uczucia religijne obraża? Moich nie obraża. Uważam tęczę za znak pokoju, pojednania i poszanowania praw osób LGBT. Poszanowanie praw człowieka jest zgodne z duchem Ewangelii. Więc jak można mówić o jakiejś profanacji? To absurd - oceniła Dominika Wielowieyska.

Sprawa Podleśnej niezwykle niepokoi prowadzącą Poranek Radia TOK FM. Jak podkreśliła, szef resortu spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, wypowiadając się w minioną sobotę na temat  "profanacji" obrazu "właściwie już skazał panią Elżbietę Podleśną z artykułu o obrazie uczuć religijnych". - I minister Brudziński zaangażował w to policję, tak jakbyśmy żyli w kraju wyznaniowym. Jest to naprawdę wydarzenie absurdalne i bardzo niebezpieczne - uważa dziennikarka.

Dominika Wielowieyska przypomina, że skoro w prawie istnieje przepis dotyczący obrazy uczuć religijnych, to Joachim Brudziński powinien po prostu z niego skorzystać. - Jeżeli czyjeś uczucia religijne zostały obrażone, to ma prawo do złożenia doniesienia do prokuratury. Więc pan minister powinien złożyć doniesienie do prokuratury. Wtedy  by się kompromitował jedynie na własny rachunek. Powtórzę: skarżenie się na Matkę Boską w tęczowej aureoli, to absurd po prostu. Ale każdy ma się prawo kompromitować na własny rachunek, a minister Brudziński, wysyłając policję o 6 rano do kobiety, która taki wizerunek stworzyła, wciągnął w tę kompromitację państwo polskie. To sprawa bez precedensu. To zapowiedź czegoś bardzo groźnego - zaznaczyła dziennikarka.

Warto przytoczyć wpis Joachima Brudzińskiego z poniedziałku, kiedy doszło do zatrzymania Podleśnej. Szef MSWiA napisał na Twitterze: "Ci którzy dzisiaj w histerycznym „dygocie”atakują mnie za działania wobec ludzi obrażających uczucia religijne katolików, chwalili mnie, gdy krytykowałem wydarzenia w Pruchniku albo gdy policja chroniła #MarszRówniści. Wg nich prawa katolików są mniej ważne. Żałosne to bardzo".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (354)
Wielowieyska o tęczowej Maryi: Min. Brudziński zaangażował w to policję, tak jakbyśmy żyli w kraju wyznaniowym
Zaloguj się
 • nowo112

  Oceniono 56 razy 52

  czy ktoś jeszcze sądzi, że Polska jest krajem demokratycznym? -nie !, to jest kraj policyjno- wyznaniowy!!! a urzędnicy to wyjatkowo zakłamane typy

 • abm1

  Oceniono 52 razy 50

  Ci kretyni z Brudzińskim na czele się kompromitują, chcąc się przypodobać niesprawnemu umysłowo prezesowi.

 • dana12345

  Oceniono 45 razy 43

  Jażdżewski ma racje, gdyby Jezus dzis pojawił się w Polsce poszedł by siedzieć o ile wcześniej nie zatłukli by go kijami

 • leszekk73

  Oceniono 44 razy 42

  Prokurator wniósł oskarżenie przeciwko człowiekowi, który pobił w Szczecinie byłego radnego PiS. Oskarżenie dotyczy czynu o pobudkach chuligańskich, nie politycznych.
  Kiedy pan Brudziński i jego koledzy przeproszą opozycję, za niesłuszne oskarżenia w tej sprawie?

 • js08836

  Oceniono 37 razy 35

  Nie jakbyśmy byli, a jesteśmy w kraju wyznaniowym. PiS, Kler, Rydzyk cofnęli nasz kraj w objęcia ciemnogrodu ze średniowiecza. Obrazki jakieś postaci są ważniejsze od zdrowego rozsądku. Kobietę chcą wtrącić do lochów bo ponoć ośmieliła się domalować tęczę nad głową Maryli. Ciekaw co na to sama Maryja ? Kler coraz bardziej się panoszy i włazi z butami w nasze prywatne życie. To zapowiada w niedalekiej przyszłości klęską kleru tak ,jak stało się to w Irlandii. Zostaną zagnani do swych plebanii. bo tam ich miejsce. To nie ludzie są dla kleru , ale kler dla ludzi. Oni mają służyć nie się panoszyć. Tadeusz Kościuszko dosadnie się wyraził o tej czarne zarazie. W każdym razie Urząd ministra został skompromitowany. Zajmuje się pierdołami.

 • rabbitt

  Oceniono 32 razy 28

  Jojowi się kolory nie podobają bo kradł kolorowe adidasy !

 • bankier.1

  Oceniono 29 razy 27

  Powinien tez kazać zatrzymać Hansa Memlinga za obraz Sąd Ostateczny na którego fragmencie jest Chrystus
  na magicznej tęczy. Panie Jojo, oględziny możliwe w Muzeum Narodowym w Gdańsku (oryginał) lub w Bazylice
  (kopia). Zakazać tez wpuszczania dzieci pisowski debilu, bo mogą się zgorszyć. I już lepiej jedź do tej Brukseli po ciasteczka maślane.

 • fred_die

  Oceniono 25 razy 23

  Brudziński o jakich prawach katolików pan bajdurzysz? W Polsce są tylko prawa obywatelskie i jedno z nich mówi o nienarzucaniu religii tym którzy sobie tego nie życzą. Pytam się co robią symbole religijne w urzędach i dlaczego "nauka" religii opłacana jest z budżetu państwa.

 • houq

  Oceniono 25 razy 23

  Faszystowskie marsze, wieszanie wizerunków europosłów, wysyłanie politycznych aktów zgonu do Prezydentów miast(czego tragiczna ofiara był śp. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz), zapraszanie na msze faszysttów i swiecenie ich sztandarów woda swięconą w kosciołach i klasztorach, ksiądz pedofil i złodziej udzielajacy sakramentów...to obraza uczucia religijne Polakówa nie wlepka z teczowa aureola. Jezeli kogoś to obraza to niech wytoczy tej Pani proces. W czyim imieniu wystepuje z urzedu JOJO? Moich uczuć to nie obraza więc prosze nie wysyłać policji w moim imieniu. To nie prywatna armia jojo dziadu. Buty juz oddałeś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX