Brudziński przekonuje, że w zatrzymaniu Podleśnej nie chodziło o tęczę. "Wielokrotnie sam tęcze publikowałem"

Joachim Brudziński, szef resortu spraw wewnętnrzych, powiedział, że w obrazie Matki Boskiej stworzonym przez Elżbietę Podleśną nie przeszkadzała mu jej tęczowa aureola. - Od Księgi Rodzaju wiadomym jest, że tęcza jest znakiem przymierza boga z człowiekiem - stwierdził.
Zobacz wideo

Minister Joachim Brudziński, po uroczystym otwarciu pierwszego odcinka S6 od Goleniowa do Nowogardu na Pomorzu Zachodnim, przekonywał w rozmowie z reporterem TOK FM, że zatrzymanie przez policję Elżbiety Podleśnej było w uzasadnione, ponieważ jej działania miały znamiona przestępstwa. 

- Profanacji i obrazy uczuć religijnych. Na czym to polegało? Nie na tym, że pani Elżbieta Podleśna wymyśliła sobie kreację artystyczną. Tylko że święty wizerunek w naszym kraju, wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej, święty nawet dla ludzi niewierzących, był naklejany na przenośne toalety, był naklejany na śmietniki, był rozrzucany wokół świątyni. Wolność pani Podleśnej kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka - mówił szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. 

Na pytanie, czy ministrowi nie przeszkadzała wpisana w aureolę Matki Boskiej i Dzieciątka tęcza, kandydat PiS od europarlamentu odwołał się do zamieszczanych przez siebie postów w mediach społecznościowych.

- Proszę zerknąć na mój profil. Wielokrotnie publikuję tęczę nad pięknymi zachodniopomorskimi polami. Od Księgi Rodzaju wiadomym jest, że tęcza jest znakiem przymierza boga z człowiekiem dla tych, którzy są ludźmi wierzącymi - tłumaczył.

Donald Tusk o zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej: nie mieści mi się to w głowie>>>

Joachim Brudziński dodał, że według niego prawo w Płocku zostało złamane, a jako minister nadzorujący policję, odpowiada za to, aby było przestrzegane. 

"Tak działają państwa niedemokratyczne"

O wzmożeniu Joachima Brudzińskiego mówiła w TOK FM Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polska. Minister m.in. dziękował w nich policji za "udaną akcję". 

- To jest absolutne polityczne zastraszanie działaczki opozycyjnej. Każdy, kto widział przedziwne, takie pobudzone wpisy ministra Joachima Brudzińskiego (na Twitterze - red.), czyta to jako wywieranie presji. To jest po pierwsze działanie stricte polityczne, a po drugie uderzenie w opozycję. Dokładnie tak działają państwa niedemokratyczne - mówiła Barbara Nowacka.

Zatrzymanie za tęczową Maryję. "To była samodzielna decyzja policji"

Zatrzymanie Elżbiety Podleśnej

Elżbieta Podleśna została zatrzymana w poniedziałek (6 maja). Policja zjawiła się  w jej domu o 6 rano, jej mieszkanie zostało przeszukane a sprzęt elektroniczny zabrany. Funkcjonariusze przewieźli aktywistkę na komendę, gdzie spędziła kilka godzin. Postawiono jej zarzut obrazy uczuć religijnych. Kobieta nie przyznała się do winy. 

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Maryi i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Joachim Brudziński przekonuje, że w zatrzymaniu Elżbiety Podleśnej nie chodziło o tęczę
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  No rozumiem, do pana ministra dotarło, że tęcza gdzieś tam się pojawiła wcześniej i nie jest to tylko element charakterystyczny dla LGBT. Nawet rozumiem, że po trzech dniach przestał mówić, że autorka została zatrzymana za pokolorowanie obrazka, tylko za zaśmiecanie okolic i naklejanie plakatów w niestosownych miejscach. Rozumiem, też uważam, że ściany toalet nie są stosowne do ozdabiania ich jakimikolwiek mniej czy bardziej dziełami sztuki czy symbolami. Nie rozumiem jednakowoż, dlaczego panią autorkę zamiast ukarać mandatem obudzono o 6 rano, przeszukano jej mieszkanie, zabezpieczono komputer i wywieziono na posterunek, a nad wszystkim czuwał prokurator!

 • kotkluska2016

  Oceniono 2 razy 2

  Jak Joachim Jezus Maryja Brudziński przeżyje paradę Gay Pride w Brukseli?

 • lao.premis

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Brudziński,
  Z nalepkę na toitoiu aresztowanie i przeszukanie mieszkaniato pana zdaniem ok? O jakim przestępstwie Pan mówi?
  tego nie da się obronić Panie ministrze. Kompromitacja i tyle. Po raz kolejny musimy się wstydzić naszego rządu. Chyba nie tak miało wyglądać wstawanie z kolan.

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 1 raz 1

  JOJO, a twe przestępstwa z młodych lat uległy przedawnieniu z punku widzenia człowieka uczciwego ?

 • gozal

  0

  rozumiem, że naklejanie plakatów na toitoiach to zagrożenie bezpieczeństwa społecznego większe niż gwałty i pobicia, skoro do tych ostatnich policjancie tak niemrawo się zabierają, a tu ochoczo i tak licznie myszkowali kobicie po jej mieszkaniu i asystowali w drodze na przesłuchanie w tej arcyważnej sprawie, sprawie wagi państwowej.

 • getz54

  0

  ,,Jajo,, niespodzianka jest pospolitym prostakiem, niekomfortowo się czuje schlebiając gustom wyborców. Strych na Nowogrodzkiej był jego ulubionym ekosystemem. Zle się czuje w świetle kamer wymyślając rózne bonmoty, i podobnie jak szef rozdając cierpiące uśmiechy, te miny u nich to chyba uśmiech jak sądzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX