Kosiniak-Kamysz: we wtorek prezentacja partii, które wesprą Koalicję Europejską

We wtorek zaprezentowane zostaną partie i środowiska polityczne, które wesprą Koalicję Europejską w wyborach do Parlamentu Europejskiego - poinformował w niedzielę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz wideo

O rozszerzeniu Koalicji Europejskiej mówił także w piątek lider PO Grzegorz Schetyna podczas debaty z amerykańskim historykiem Timothy Snyderem.

Koalicję - projekt powołany pod koniec lutego na majowe wybory do Parlamentu Europejskiego - współtworzą: Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna oraz Zieloni.

Nowym ugrupowaniem Unia Europejskich Demokratów

Kosiniak-Kamysz poinformował w niedzielę w Radiu ZET, że prezentacja nowych podmiotów odbędzie się we wtorek. Zdradził, że jednym z nich będzie Unia Europejskich Demokratów, której posłowie obecnie współtworzą z ludowcami klub w Sejmie.

- To jest ważny sygnał, że wokół Koalicji Europejskiej gromadzi się najwięcej środowisk politycznych i społecznych, bo to nie będą tylko partie polityczne - podkreślił lider PSL.

Zaznaczył, że w pierwszej kolejności przedstawione zostaną partie polityczne, a w późniejszym terminie organizacje społeczne.

"Przyszłość Polski. Wielki Wybór"

Hasło Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu brzmi: "Przyszłość Polski. Wielki wybór". Zostało ono przedstawione na początku kwietnia. Grzegorz Schetyna podkreślał wówczas, że Koalicja Europejska została powołana z myślą "o lepszej przyszłości Polski". - Chodziło o to, żeby Polakom dać możliwość podjęcia wielkiego wyboru i zbudowaliśmy to. Mamy pomysł, mamy zespół, mamy ludzi, mamy cele, które stawiamy przed sobą - mówił lider PO.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Polacy wybiorą w nich 52 polskich eurodeputowanych.

DOSTĘP PREMIUM