W południe marsz Koalicji Europejskiej

W południe ze stołecznego placu Bankowego ruszy marsz Koalicji Europejskiej. Organizatorzy chcą, by była to manifestacja poparcia dla członkostwa Polski w zjednoczonej Europie.
Zobacz wideo

Ale w praktyce demonstracja będzie też ostatnim akcentem kończącej się kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Dlatego politykom koalicji tak bardzo zależy na jak największej frekwencji.

O udział sympatyków także innych ugrupowań apelowała w Wyborach w TOK-u Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej. - Wszystkich wyborców proeuropejskich, którzy chcą dzisiaj razem z nami zaśpiewać "Odę do radości" zapraszam o godz. 12 na plac Bankowy. Świętujmy wspólnie - zapraszała. 

Jednak w marszu nie wezmą udział ani politycy Wiosny, ani Partii Razem, o Prawu i Sprawiedliwości nie wspominając. Rano nad Warszawą przeszła burza i od tej pory właściwie nie przestało padać, co z ironią odnotowała Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS-u. - Naprawdę życzę uczestnikom, żeby nie zmokli - powiedziała.

W marszu udział wezmą nie tylko politycy Koalicji Europejskiej, ale także szef Rady Europejskiej Donald Tusk i byli prezydenci - Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski. Liderzy KE liczą, że weźmie w nim udział 50 tysięcy osób. 

TOK FM PREMIUM