Autor artykułu o działce premiera Morawieckiego: Słucham od 24 godzin, jaki nieprawdziwy napisałem tekst

Do mnie nie trafiło żadne sprostowanie. Słucham od 24 godzin, jaki strasznie nieprawdziwy napisałem tekst, ale nikt nie jest w stanie wskazać które informacje są nieprawdziwe - stwierdził w TOK FM Jacek Harłukowicz z Gazety Wyborczej.
Zobacz wideo

Poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że szef rządu wraz z żoną w 2002 roku kupili 15 ha atrakcyjnych gruntów w Oporowie we Wrocławiu od parafii pod wezwaniem św. Elżbiety. Nieruchomość mieli nabyć za 700 tys. zł, choć zdaniem rzeczoznawcy cytowanego przez dziennik - była warta prawie 4 mln zł. Wartość gruntu - według autora artykułu - miała w ciągu 17-tu lat wzrosnąć do 70-ciu milionów złotych.

Pełnomocnik Morawieckich mec. Dariusz Tokarczuk zapowiedział, że w najbliższych dniach złożony zostanie pozew przeciwko wydawcy "Gazety Wyborczej", redaktorowi naczelnemu "GW", redaktorowi naczelnemu portalu Wyborcza.pl oraz Jackowi Harłukowiczowi - autorowi materiału. Jak dodał, będzie to pozew "o ochronę dóbr osobistych, z tytułu dokonanych naruszeń". Przekonywał, że zawarte w publikacjach informacje są niepełne i nierzetelne.

- Nie twierdzimy, że wpadliśmy na trop strasznej afery. Przypominamy premierowi jego przeszłość i stawiamy pytania, które od ponad tygodnia pozostają bez odpowiedzi - mówił na antenie TOK FM Jacek Harłukowicz z "Gazety Wyborczej", autor głośnego artykułu.

- Na żadne z 13 wysłanych pytań nie dostałem odpowiedzi. Zamiast tego otrzymałem z Centrum Informacyjnego Rządu coś na kształt niepodpisanego oświadczenia, można było wywnioskować, że urzędnicy odpowiadają w imieniu jego żony i niewiele wynika z tego oświadczenia - dodał.

Dziennikarz: Dlaczego premier próbuje ukrywać swój majątek?

Dziennikarz ustosunkował się też do wypowiedzi premiera, który twierdzi, że przyczyną zawarcia umowy o rozdzielności majątkowej była działalność biznesowa prowadzona przez jego żonę. - Nieprawda, ta rozdzielność, którą ja opisuje i która dotyczy opisanych działek zawarli później, dopiero w 2013 roku. Dlaczego premier próbuje ukrywać swój majątek? Czy jest więcej tajemnic? - pytał dziennikarz.

Dodał też, że nie ma żadnych informacji prócz wczorajszego (poniedziałek 20 maja) komunikatu mecenasa Tokarczuka - pełnomocnika premiera i jego żony, i porannego komunikatu CIR na temat pozwu. - Do mnie nie trafiło żadne sprostowanie. Słucham od 24 godzin, jaki strasznie nieprawdziwy napisałem tekst, ale nikt nie jest w stanie wskazać które informacje są nieprawdziwe - stwierdził w TOK FM.

Harłukowicz zwrócił uwagę na jeszcze jeden wątek, wcześniej nieopisany, który pojawia się w sprawie działki. - Wygląda też na to, ze premier tymi działkami już obracał, wtedy kiedy jego żona prowadziła działalność gospodarczą. Jedną czwartą udziałów w tych gruntach pan premier odsprzedał po dwóch miesiącach znajomemu za 190 tys. zł, a po 10 latach odkupił tę samą część od tej samej osoby i zapłacił już 10 razy więcej, 1 mln 900 tys. zł - mówił autor tekstu o działce Mateusza Morawieckiego. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Autor artykułu o działce premiera Morawieckiego: Słucham od 24 godzin, jaki nieprawdziwy napisałem tekst
Zaloguj się
 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 10 razy 4

  Szarańcza pisowska będzie do upadłego broniła Morawieckiego - mafijna zmowa obowiązuje od szczytu tj Jarosława do najniższych szczebelków naiwnych i wiernych na plebaniach !

 • tomek.pt

  Oceniono 3 razy 3

  to czyste pranie brudnych pieniędzy przez pana mordawieckiego,sprzedał za 190 tys. odkupił za 1900000 czyli 1710000 wyprane na czysto!

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 3

  Krzywomordy łgarz!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy -5

  To jest zdecydowaniie ciiekawsze wypowiedz naszego nadetego bokasy starego pezetpeerowskiego kacyka na twtterze.

  Cimoszewicz o amerykańskiej ustawie 447: W naszym kraju za cnotę uważa się obronę tego, żeby nie zwrócić tego co się komuś należy tylko dlatego, że był Żydem, do tego ofiarą holokaustu.

  to kur....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX