Anna Zalewska ostro o raporcie ws. reformy edukacji. "Wyrażamy żal, że NIK angażuje się w kampanię wyborczą"

Najwyższa Izba Kontroli wydała miażdżący raport ws. reformy edukacji. - Wyrażamy żal, że NIK, która zasłużyła na szacunek obywateli, angażuje się w kampanię wyborczą - oceniła Anna Zalewska, szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zobacz wideo

Raport Najwyższej Izby Kontroli opublikowany w środę nie zostawia na reformie edukacji suchej nitki. Stwierdza, że zmiany w systemie oświaty były przygotowane nierzetelnie i wprowadzane w bardzo szybkim tempie. Resort, zdaniem kontrolerów, nie dokonał rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy. 

Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska bardzo surowo oceniła pracę kontrolerów. - Odniesiemy się do tych zaleceń. Jak powiedziałam, są 4 i są absolutnie publicystyczne i mają odnosić się do zdarzeń i sytuacji, które nie mają nic wspólnego z reformą - powiedziała Anna Zalewska.

Jak powiedziała, dziennikarze znali raport już w nocy, jeszcze przed jego upublicznieniem. - 22 maja o 6 rano zawieszono na stronie NIK raport, bez naszej opinii czy komentarza. Mamy 14 dni, żeby się do niego ustosunkować. Wyrażamy żal, że NIK, która zasłużyła na szacunek obywateli, angażuje się w kampanię wyborczą - podkreśliła Zalewska. 

Wcześniejsze oświadczenie MEN

Resort odniósł się do zarzutów NIK już wczoraj, jednak komunikat na stronie MEN nie był aż tak emocjonalny jak komentarz samej pani minister.  

TOK FM PREMIUM