Anna Zalewska ostro o raporcie ws. reformy edukacji. "Wyrażamy żal, że NIK angażuje się w kampanię wyborczą"

Najwyższa Izba Kontroli wydała miażdżący raport ws. reformy edukacji. - Wyrażamy żal, że NIK, która zasłużyła na szacunek obywateli, angażuje się w kampanię wyborczą - oceniła Anna Zalewska, szefowa Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Zobacz wideo

Raport Najwyższej Izby Kontroli opublikowany w środę nie zostawia na reformie edukacji suchej nitki. Stwierdza, że zmiany w systemie oświaty były przygotowane nierzetelnie i wprowadzane w bardzo szybkim tempie. Resort, zdaniem kontrolerów, nie dokonał rzetelnych analiz finansowych i organizacyjnych skutków reformy. 

Szefowa resortu edukacji Anna Zalewska bardzo surowo oceniła pracę kontrolerów. - Odniesiemy się do tych zaleceń. Jak powiedziałam, są 4 i są absolutnie publicystyczne i mają odnosić się do zdarzeń i sytuacji, które nie mają nic wspólnego z reformą - powiedziała Anna Zalewska.

Jak powiedziała, dziennikarze znali raport już w nocy, jeszcze przed jego upublicznieniem. - 22 maja o 6 rano zawieszono na stronie NIK raport, bez naszej opinii czy komentarza. Mamy 14 dni, żeby się do niego ustosunkować. Wyrażamy żal, że NIK, która zasłużyła na szacunek obywateli, angażuje się w kampanię wyborczą - podkreśliła Zalewska. 

Wcześniejsze oświadczenie MEN

Resort odniósł się do zarzutów NIK już wczoraj, jednak komunikat na stronie MEN nie był aż tak emocjonalny jak komentarz samej pani minister.  

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (77)
Anna Zalewska ostro o raporcie NIK ws. reformy edukacji.
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 42 razy 40

  Prowincjonalna nauczycielka z prowincjonalnego miasteczka, która wcześniej dorabiała nosząc z lasu chrust na rozpałkę, oprózniając kontenery z uzywaną odziezą i przeterminowaną zywnością, kupiła sobie chińskie tenisówki i mówi, ze wybiera się do Brukseli. Ma kompetencje, bo jak twierdzi od dziecka lubi brukselkę. Na nauczycielkę tez miała kompetencje, bo najbardziej lubiła jako dziecko ferie szkolne. Ta jednostka chorobowa jest powszechnie znana, sklasyfikował ją juz 100 lat temu Zygmund Freud. Pozwólmy tej pani rozpocząc leczenie w Polsce, nie skreślajmy jej nazwiska na karcie nr ,,10,, do głosowania w okręgu dolnośląsko-opolskim, niech nie przynosi wstydu temu krajowi, mimo, ze jak twierdzi zna wszystkie języki świata z wyjątkiem obcych, to jednak niech pozostanie z nami i dalej nas rozbawia, i straszy swoją sztuczną szczęką.

 • marudna.maruda

  Oceniono 35 razy 33

  " 22 maja o 6 rano zawieszono na stronie NIK raport, bez naszej opinii czy komentarza. Mamy 14 dni, żeby się do niego ustosunkować. "- zdaje się ta 6 rano zabolała... To przecież pora zarezerwowana dla służb...
  14 dni to cale dwa tygodnie, dacie radę zamienić krytykę w sukces, jak zwykle

 • a1953

  Oceniono 32 razy 30

  Pani Zalewska niech Pani nie robi z siebie głupa.Wrobili Panią i Pani dla poklasku u prezesa zrobiła z siebie pośmiewisko którą będzie Pani do końca życia

 • jare_jare

  Oceniono 23 razy 23

  Skoro jest tak dobrze, Pani Minister, to dlaczego zamiast wietrzyć zęby chodzi Pani z imadłem na ryjku?

 • justas32

  Oceniono 19 razy 19

  Zostawcie tą Panią w spokoju - ona już wyjeżdża, będzie dużo Euro zarabiała, musi się spakować i ma naprawdę inne problemy niż wasze głupie zarzuty do jej poprzedniego stanowiska o którym już zdążyła zapomnieć ...

 • rlnd

  Oceniono 19 razy 19

  Biedna minister Zalewska, nagle spadła na nią odpowiedzialność za jej czyny. I za pomysły jej prezesa...

 • marudna.maruda

  Oceniono 17 razy 17

  Ale jak się angażuje kk, to jest ok?
  Pani Anno, zdeformowała pani edukację polską. Niech pani zostanie i sprząta, nie jako minister, tylko zwyczajny nauczyciel, najlepiej taki, ktory obstawia cztery szkoły, żeby etat wypracować.

 • andrzejmichalak

  Oceniono 19 razy 17

  śmieszne kobieto.. rozwaliłaś to co funkcjonowało. .po co ...ano po to "żeby się pokazać"..... Ze pozwolili Pani na to inni "myśliciele" z Partii to sam się dziwię....w sumie to nie jest śmieszne...to żałosne......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX