Schetyna: do wyborów parlamentarnych Koalicja Europejska pójdzie w innej, szerszej formule

Do wyborów parlamentarnych Koalicja Europejska pójdzie w innej i jestem przekonany, że w szerszej formule - powiedział w niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów do PE lider PO Grzegorz Schetyna. Według niego, nie ma "innej alternatywy" dla KE.

Według Ipsos w wyborach do PE PiS uzyskał 42,4 proc. głosów, Koalicja Europejska - 39,1 proc., Wiosna - 6,6 proc., Konfederacja - 6,1 proc. Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ipsos: PiS obejmie 24 mandaty, Koalicja Europejska - 22, Wiosna Roberta Biedronia - 3, Konfederacja - 3 mandaty.

Schetyna został spytany w Polsat News czy "Koalicja Europejska dotrwa do jesiennych wyborów parlamentarnych". "Na pewno w innej formule i jestem przekonany, że szerszej; takiej, która da jeszcze większe gwarancje czy szanse na to, żeby wygrać z PiS" - odparł.

Według lidera PO, obecnie "nie ma alternatywy dla szerokiej koalicji" zbudowanej na wspólnych podstawach programowych. Jak dodał, Koalicja Europejska to "jedyny przypadek w Europie”, w który opozycja zjednoczyła się przeciwko "populistycznemu rządowi".

Dopytywany, czy będzie zachęcał Roberta Biedronia do dołączenia Wiosny do KE Schetyna odparł, że "niczego nie przesądza". Zaznaczył też, że "nie jest właścicielem Koalicji Europejskiej". "Stworzyłem ją, żeby dać Polakom nadzieję i to się udało, ale dzisiaj musimy wszyscy razem zdecydować, w jaki sposób chcemy ją rozszerzyć" - podkreślił.

Dodał też, że trzeba poczekać na ostateczne, oficjalne wyniki wyborów do PE, które poda Państwowa Komisja Wyborcza.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Schetyna: do wyborów parlamentarnych Koalicja Europejska pójdzie w innej, szerszej formule
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Ogromna mozliwosci skala kryje sie w jednym slowie lla lla. poszerza o co poszerza o Korwina, co moze spajac cala postkomune? przeciez nie ten mydlek, sprawiajacy wrazenie przyglupa.

 • endrju1521

  0

  Jesteście przegrani ! ! ! !

  W każdych wyborach.

 • axermann

  Oceniono 1 raz -1

  Grzesiu... nie pieprz, jeżeli potwierdza się wyniki w których to PIS wygrał, to w ciągu dwóch tygodniu z twojej koalicji odejdą PSL i SLD (powiedzmy sobie szczerze-Belka, Cimoszko i Miller mają teraz tyle wspólnego z SLD Leroy Merlin z Liroyem) skoro Konfederacja i brązowi od Biedronia byli w stanie wejść to dadzą i PSL z SLD oddzielnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX