Posłanka Kukiz'15: Jesteśmy nowym ugrupowaniem. Nie mamy doświadczenia w cynicznym świecie politycznym

- Nie poddajemy się, nie składamy broni, bierzemy poprawki na błędy, które popełniliśmy, ale będziemy dalej walczyć - zapowiedziała w TOK FM posłanka Agnieszka Ścigaj. Wybory do PE to porażka Kukiz'15, ugrupowanie zdobyło 3,69 proc. głosów.
Zobacz wideo

Agnieszka Ścigaj mówiła w Poranku Radia TOK FM, że Kukiz'15 czeka teraz czas refleksji i przemyśleń na temat tego, co poszło nie tak. - My jesteśmy nowym ugrupowaniem na scenie politycznej, więc popełniamy sporo błędów. Nie mamy doświadczenia w tym cynicznym świecie politycznym, (...) nie jest nam łatwo grać w te wszystkie reguły - tłumaczyła posłanka.

Przekonywała też, że nie najlepszy wynik Kukiz’15 wynika z mniejszej liczby środków na kampanię, w porównaniu z PiS i Koalicją Europejską.

>> ZOBACZ OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW DO PE

Ugrupowanie Pawła Kukiza wyścig do Parlamentu Europejskiego przegrało nawet z Konfederacją (4,55 proc. głosów), nowym bytem na polskiej scenie politycznej. Radykałowie z Konfederacji to m.in. posłowie Ruchu Narodowego, których do Sejmu wprowadził w 2015 roku... Paweł Kukiz.

- To tylko i wyłącznie efekt świeżości - tak o wyborczym wyniku nowego ugrupowania mówiła posłanka Ścigaj. Jak dodała, większość osób, które odeszły z Kukiz'15 i wybrały właśnie Konfederację, to ludzie, którzy "mają własne cele, ambicje i tak naprawdę zero umiejętności, jeśli chodzi o pracę na rzecz drugiego człowieka". - Jestem socjologiem, umiem obserwować ludzi i, szczerze powiedziawszy, temu bytowi - Konfederacji - nie wróżę długiej bytności na scenie politycznej - podsumowała polityczka.

Przypomnijmy, Agnieszka Ścigaj kandydowała do PE z pierwszego miejsca w okręgu nr 12 (woj. dolnośląskie i opolskie). - Teraz musimy określić swoje błędy, plusy, minusy i pewnie coś się zmieni - powiedziała pytana o to, co będzie z Kukiz’15 w przyszłości.

Posłuchaj całej rozmowy!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (57)
Agnieszka Ścigaj: Jesteśmy nowym ugrupowaniem, nie mamy doświadczenia w tym cynicznym świecie politycznym
Zaloguj się
 • jahodovy

  Oceniono 32 razy 26

  Koszulka z napisem "Żołnierze wyklęci", to część waszego cynizmu.

 • robstork

  Oceniono 25 razy 19

  Panie Wróbel. Ludzie nie dzielą się na prawicę i lewicę, tylko na mądrych i głupich. To najbardziej uniwersalny podział od początku gatunku ludzkiego i żadne wybory tego nie zmienią.
  Zaprosił do rozmowy - nie wiem, po co - przedstawicielkę partii Kukiza, która przerżnęła teraz wybory, a ostatnie cztery lata kleiła się do systemu, który zwalczała idąc do parlamentu pod sztandarem antysystemowców. Panią Ścigaj, która w publicznym radiu wspierała PiS w szkalowaniu nauczycieli.
  Po co? Co ludziom daje reanimacja na antenie partii-zombiaka, który już nawet nie potrafi powtórzyć z pamięci, co to są okręgi jednomandatowe i dlaczego kiedyś tak o nie Kukiz walczył.
  Zdaje się, że pani Agnieszka Ścigaj to chodzący zanik pamięci. Pani od Kukiza mówi na antenie, że niesprawiedliwie przegrali, a już „dziejowa niesprawiedliwość, że ludzie SLD weszli do Europarlamentu. Z tego SLD, które utrudniało nam wejście do Unii!”. No zakląłem szpetnie, kiedy szanowny redaktor Wróbel przysnął i nie protestował na te kłamstwa. Jest wiele powodów, dla których czeka już kociołek w piekle z podpisem SLD, ale przecież pierwszym przewodniczącym Komitetu Integracji Europejskiej był Włodzimierz Cimoszewicz, a przed samą integracją Leszek Miller i Marek Belka, sam urząd UKIE organizowała i prowadziła Elżbieta Hübner od Kołodki i Kwaśniewskiego, która później, jeszcze przed akcesją do UE reprezentowała Polskę w Konwencie Europejskim, a jeszcze później była pierwszym komisarzem w UE z Polski. Akcesję poprzedziło referendum, w którym SLD poparło wejście Polski do UE, wraz z większością polskich partii. Przeciw była skrajna prawica - LPR, UPR oraz populiści z Samoobrony czyli partie, których członkowie znaleźli się na listach Kukiz’15. To wy Kukizowcy w większości byliście przeciwko wejściu do UE. Panie Wróbel i pani „socjolog” Ścigaj. Ludzie dzielą się na mądrych i głupich, a „niesprawiedliwe” jest to, że ci głupi mają mandaty i diety poselskie, a mądrzy nauczyciele nie dostali pensji.
  Ciekawe, czy pan Wróbel jako nauczyciel dostał?

 • papolin

  Oceniono 26 razy 18

  Przystawka pis odpada, watpliwa jakosc poslow, wsparcie pis w lamaniu konstytucji, aktywne poparcie dla lamania prawa = Kukiz 15, zegnamy bez zalu.

  P.S. Tyszka wyszedl z kaczynskim w chwili uczczenia 1 min ciszy premiera Tadeusza Mazowieckiego. To tez pamietamy.

 • wkoz1

  Oceniono 21 razy 13

  z tym alkoholikiem daleko nie zajedziesz..

 • getz54

  Oceniono 21 razy 13

  ....Nie mamy doświadczenia w cynicznym świecie politycznym,, Nieprawda, macie doświadczenie i to duze. I właśnie ten polityczny cynizm was pogrązył. Zabrakło wam po prostu zwykłej przyzwoitości. PiS się wami podtarł, Konfederacja na was naszczała. Niewybredne dowcipy, kretyńskie wywiady, i niebywałe mądrości wypowiadane przez waszego szansonistę przyholowały was do zajezdni. Mam nadzieję, ze raz na zawsze.

 • muzoman

  Oceniono 19 razy 11

  Kukiz nie dał rady i tyle. Już się nagadał i nic z tego nie wyszło.

 • ks-t

  Oceniono 14 razy 10

  K15 był PISowi potrzebny tylko do tego by wprowadzić faszystów do sejmu. Wtedy jeszcz KAczyński bał sie reakcji wyborców. W czasie kadencji Kukiz coś tam po pijaku gadał ale głosowanie zawsze było zgodne z PIS. To po co głosować na K15? Większa część zagłosowała na PIS, Faszole i kibole na KOrwina A K15 może sie zbierać tak jak Petru, Palikot, czy Nowoczesna. Przy czym , żeby było jasne. Wymienione partie miały jakiś n iegłupi program. K15 tylko pijackie zwidy przewodniczącego.

 • batura3

  Oceniono 15 razy 9

  Ta Pani orłem intelektu to raczej nie jest. Ledwie widać orła cień:)))

 • baby1

  Oceniono 15 razy 9

  Jak się było przystawką PiS-u, to i zostało się skonsumowanym na żywca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX