Posłanka Kukiz'15: Jesteśmy nowym ugrupowaniem. Nie mamy doświadczenia w cynicznym świecie politycznym

- Nie poddajemy się, nie składamy broni, bierzemy poprawki na błędy, które popełniliśmy, ale będziemy dalej walczyć - zapowiedziała w TOK FM posłanka Agnieszka Ścigaj. Wybory do PE to porażka Kukiz'15, ugrupowanie zdobyło 3,69 proc. głosów.
Zobacz wideo

Agnieszka Ścigaj mówiła w Poranku Radia TOK FM, że Kukiz'15 czeka teraz czas refleksji i przemyśleń na temat tego, co poszło nie tak. - My jesteśmy nowym ugrupowaniem na scenie politycznej, więc popełniamy sporo błędów. Nie mamy doświadczenia w tym cynicznym świecie politycznym, (...) nie jest nam łatwo grać w te wszystkie reguły - tłumaczyła posłanka.

Przekonywała też, że nie najlepszy wynik Kukiz’15 wynika z mniejszej liczby środków na kampanię, w porównaniu z PiS i Koalicją Europejską.

>> ZOBACZ OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW DO PE

Ugrupowanie Pawła Kukiza wyścig do Parlamentu Europejskiego przegrało nawet z Konfederacją (4,55 proc. głosów), nowym bytem na polskiej scenie politycznej. Radykałowie z Konfederacji to m.in. posłowie Ruchu Narodowego, których do Sejmu wprowadził w 2015 roku... Paweł Kukiz.

- To tylko i wyłącznie efekt świeżości - tak o wyborczym wyniku nowego ugrupowania mówiła posłanka Ścigaj. Jak dodała, większość osób, które odeszły z Kukiz'15 i wybrały właśnie Konfederację, to ludzie, którzy "mają własne cele, ambicje i tak naprawdę zero umiejętności, jeśli chodzi o pracę na rzecz drugiego człowieka". - Jestem socjologiem, umiem obserwować ludzi i, szczerze powiedziawszy, temu bytowi - Konfederacji - nie wróżę długiej bytności na scenie politycznej - podsumowała polityczka.

Przypomnijmy, Agnieszka Ścigaj kandydowała do PE z pierwszego miejsca w okręgu nr 12 (woj. dolnośląskie i opolskie). - Teraz musimy określić swoje błędy, plusy, minusy i pewnie coś się zmieni - powiedziała pytana o to, co będzie z Kukiz’15 w przyszłości.

Posłuchaj całej rozmowy!

TOK FM PREMIUM