Kiedy poznamy nazwiska nowych ministrów? Dworczyk: Ostatecznie to jest decyzja Prezesa Rady Ministrów, to on kształtuje swój rząd

Po wyborach do PE konieczna jest poważna rekonstrukcja rządu. Michał Dworczyk zapowiedział, że premier będzie w tej sprawie rozmawiał z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Ale ostateczną decyzję podejmie sam Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Rząd czekają poważne zmiany, bo sukces PiS w wyborach do PE oznacza odpływ ministrów do Brukseli. Pracę zmienią m.in. Beata Szydło, Anna Zalewska, Elżbieta Rafalska, Joachim Brudziński.

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Pełna lista nowych europosłów z Polski>>>

Jak powiedział szef KPRM, "zapewne w najbliższych dniach poznamy decyzję dotyczącą rekonstrukcji rządu, podejmie ją premier wspólnie z prezesem PiS". Michał Dworczyk przekonywał w radiowej Jedynce, że rządząca Zjednoczona Prawica ma "spore zaplecze ekspertów i doświadczonych polityków", którzy mogą zająć miejsca w rządzie.

Dopytywany, czy rekonstrukcja odbędzie się w ciągu dwóch tygodni, a może wcześniej min. Dworczyk odpowiedział, że "ostatecznie to jest decyzja Prezesa Rady Ministrów, to on kształtuje swój rząd". 

Wybory do Sejmu już jesienią

Jak ocenił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, sukces w wyborach do PE traktowany jest "jako wielkie zobowiązanie do dalszej pracy". - Do końca tej kadencji zostało mniej więcej pół roku. Za chwilę wchodzimy w kolejną kampanię wyborczą, trzeba przygotować program, kolejne propozycje i przekonywać Polaków do tego, aby PiS mogło dalej reformować Polskę - stwierdził Michał Dworczyk.

Pytany, czy celem PiS-u w jesiennych wyborach parlamentarnych są samodzielne rządy, odparł, że cel jest wyznaczony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Samodzielny rząd jest rządem stabilnym, samodzielna większość parlamentarna daje pewność tego, że reformy można konsekwentnie wprowadzać" - dodał szef KPRM.

Czytaj też: Działania TVP to "oszustwo wyborcze na masową skalę"? "Czas wypowiedzi dla polityków PiS to 10 razy więcej niż dla KE">>>

TOK FM PREMIUM