Komentarze (219)
Mirosław Oczkoś: Koalicja dokonuje swojego żywota na naszych oczach. Do weekendu chyba nie dotrwa
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • polak_k.prawy

  Oceniono 7 razy 3

  Koalicja wszystkich prodemokratycznych sił ma sens gdy łączy je kilka prostych punktów programu. Ja mam pomysł: nowa konstytucja, ekologia, zdrowie, edukacja, powrót do Europy. Jak się doda kilka szczegółów na temat kolejek, umieralności, smogu za PiS-u, można z tym dotrzeć do ludzi. I są to hasła łączące wszystkie partie demokratyczne: KE, Wiosnę i Razem.

 • raju_baju

  Oceniono 7 razy 3

  Polityka, to nie matematyka, a elektoraty partii o sprzecznych ze sobą postulatach się NIE SUMUJĄ; w polityce w takich przypadkach np.: 6 (Wiosna)+5 (PSL)=7... Do tego 45 (PIS) + 2 z PSL = 47... 47% (PIS + część PSL) > 40% (KE + Wiosna)...

 • estacionmexico

  Oceniono 11 razy 3

  Uuu "elitarni" nadal uważają, że nie muszą się zniżać do uczenia się na błędach.

  Suweren pisowski dostaje siano, a czerska i Liz analizują, jakich technik musi użyć PO..

  <facepalm>

 • damtek

  Oceniono 15 razy 3

  Prof. Andrzej Romanowski-
  "Gdy więc horyzont polityczny ostatecznie się zachmurzy, gdy Trump porozumie się z Putinem, to przynajmniej nie krzyczmy, że Europa nas zdradziła. EUROPĘ ZDRADZILIŚMY MY SAMI. Europa, tak zresztą jak Polska, okazała się dla Polaków zbyt trudnym wyzwaniem"

 • belg5

  Oceniono 2 razy 2

  Kosiniak-Kamysz na premiera i lidera KE, Schetino w 2020 na Prezia. Bo Donek podobno pasuje zniechecony wynikiem

 • gersdorfowa

  Oceniono 6 razy 2

  już malują wielbłąda na tęczowo...
  ,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,,--,,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,-,--,-,--,-
  powrót Donka Ajatollacha będzie imponujący
  (tak jak wynik wyborów dla Szreka)

 • biheppy

  Oceniono 8 razy 2

  Jakoś dziwnie z koncem wyborow skonczyly sie w GW i TVN materialy o ksiezach pedofilach. Wow nareszcie. Czy to przypadek? Nie sądzę

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy 2

  Kto wie czy Kaczyński nie zrobi przedterminowych wyborów. Będzie miał 50% jak nic. Opozycja jest w rozdypce. To najlepszy moment żeby dorżnąć watahę.

 • krikrikrikri

  Oceniono 14 razy 2

  Ale w więzieniach wygrali zdecydowanie, taki wierny elektorat zmarnować... mordercy, gwałciciele, złodzieje. Eh

 • antygazeta2

  Oceniono 3 razy 1

  Poko na miniu to już historia. Kaczor jednym ciosem rozwalił wybieloną protezę zębową kapitana Schettino.

 • soldadura104

  Oceniono 3 razy 1

  Moze by przywieść z Izraela weteranów wojennych by zrobili łomot potomkom niewierzących rosyjskich Żydów którzy w Kielcach zrobili pogrom Polskich wierzących Żydów

 • ireneusz50a

  Oceniono 7 razy 1

  koalicja europejska, swiat kryminalistów i meneli. Włodzimierz Cimoszewicz, alkoholik i pirat drogowy, za skrzywdzenie kobiety niesprawnym samochodem po pijanemu, ucieka z miejsca wypadku, ucieka od odpowiedzialności karnej do Brukseli, i żadnego z meneli koalicji europejskiej to nie wzrusza.

 • ferryk

  Oceniono 1 raz 1

  To proste ta koalicja nie działała bo to była tylko okazja aby na jej plecach kilku cwaniaków wskoczyło do Parlamentu Europejskiego. Aby była prawdziwa opozycja to śmieszne ale wygląda na to ,że sam prezes Kaczyński musi ją powołać. Nieudolność obecnej opozycji jest obezwładniająca i jej nieudolność będzie z tymi szefami trwać do końca świata i jeden dzień dłużej

 • sander7777

  Oceniono 3 razy 1

  Wielowiejska, Olejnik, Stankiewicz, Morozowski, Piasecki i im podobni zapraszają hałastrę nie wiadomo skąd, zamiast ostro piętnować przeciwnika. Trzeba ich transferować do TVP to Pisy na pewno przegrają. Jedynie Lis, Wroński, Kraśko.

 • kapsel1983

  Oceniono 5 razy 1

  A niech się rozdrabniają, wtedy dadzą PiSowi większość konstytucyjną.

 • krzysio333

  Oceniono 7 razy 1

  Wprowadzić komunistów do PE - duża sztuka. Szacun POpaprańcy. Czego się tkniecie do sp......

 • radon13

  Oceniono 7 razy 1

  90 % elektoratu PIS obchodzi tylko koniec wlasnego nosa. Stad argumenty do nich nie dotrą dopóki forsa sie nie skończy.

 • aronia0

  Oceniono 5 razy 1

  Ten sam pan Oczkos, wystepujac dosyc czesto w TVN i TVN24 przed wyborami mowil co innego -c hwalil, ze powstala koalicja i ze skutecznie walczy. Nawet przewidywal jej wygrana. Z ta skutecznoscia sie nie zgadzalam, z wygrana tez nie za bardzo, bo jednak ludzie sa lasi na kase, ale ten pan tak mowil. A teraz, po przegranej, nagle zmiana frontu?
  KE wypadla ponizej oczekiwan, ale prawie 39% to wcale nie tak malo, biorac pod uwage niesamowita propoagande pisowska w TVPIS oraz olbrzymie transfery pieniezne dla ludzi. KE teraz powinna przemyslec swoja strategie a przede wszytskim zwiekszyc zdecydowanie swoja aktywnosc na prowincji. Duze miasta i tak ma za soba i ludzie beda na nia glosowac, niezaleznie od tego, czy cos zrobi czy tez nie.. No i jako twarz kampanii do parlamentu wybrac jakiegos mlodego, dynamicznego, lapiacego latwo kontakt z ludzmi czlowieka. Dobrzy PR-owcy wypromuja wszystsko, nawet takie badziewie jak niejaki Andrzej Duda ktory z niczego stal sie, niestety, prezydentem kraju.,

 • cleryka

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli PSL wycofa się z Koalicji,to jesienne wybory ma przegrane,bo wiejski elektorat przejął PiS.SLD żadnych szans też nie będzie mieć.

 • bjern

  Oceniono 11 razy 1

  W Polsce nie ma opozycji. Jest tylko grupa karierowiczów, która chce się dorwać znowu do koryta. Bez programu, bez idei. Ich elektorat, to ludzie bez właściwości z nowomową na ustach. Takie trele morele z kredytami hipotecznymi do spłacenia i poglądami z kolorowej prasy z Mokotowa.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 5 razy 1

  nie bardzo rozumiem co robi SLD w jednej koalicji z PSLem? po co tworzyć takie fikcyjne byty skoro 90% ich programów politycznych to zbiory rozłączne - jeśli ktoś chce glosować na kruchtę i facetów w koronkach to nie ma co szukać w nowoczesnej partii socjaldemokratycznej że o takiej Wiośnie to już nawet nie wspomnę

 • ivergon

  Oceniono 7 razy 1

  Haha Schetyna to geniusz PO miało 18 europosłów ma 12. Wydymał go głównie postkomuch haha "Ciarzasty" i trafił na K-Kamyk leżący na polu.

 • wagabunda

  Oceniono 5 razy 1

  Koalicja Europejska oczywiście się rozpadnie, więc kolejne sondaże ponownie będą partyjne.
  Moim zdaniem na początek będzie tak;
  PO - 22-24%
  SLD - 5-6%
  PSL - 5-6%
  .N - 1-2%
  Zieloni - 0

 • eski57

  0

  - .. „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy”. .. - Koalicjanci powinni sobie dać do 2 tygodni na decyzję chętnym do odejścia . Wypada ocenić na ile duchowni KK mogli się do zwycięstwa PiS-u przyczynić , podać do wiadomości i podjąć decyzję o bieżącej obserwacji kościołów i innych instytucji ; rozgłośnie , TV kościelne … i zaraz ujawniać przypadki agitacji wyborczej i składać protesty do Episkopatu !
  Przedyskutować temat ewentualnej zmiany szefa Koalicji , na kandydatów wytypować osoby cieszące się sympatią ludzi , rozumnych i elokwentnych !
  Program - bez przesadnie krytycznych odniesień do K. Instytucjonalnego , a racjonalny z przyszłościową wizją rozwoju Polski !
  - Bieżąco ujawniać nieczyste zagrania konkurencji …….i do roboty !

 • jakobhorner

  Oceniono 6 razy 0

  Wdowa po przyjacielu pedofilów, wyłudzaczka mieszkań i bauerowskiej kasy (czysto publicystycznie) Magda Adamowicz daje okejkę.

 • losiu4

  Oceniono 6 razy 0

  no jak nie jest optymistą jak jest optymistą. Optymistycznie wróży że platfusiarniana koalicja doczłapie do weekendu :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • darjen77

  Oceniono 4 razy 0

  Im szybciej nastąpi koniec KE tym lepiej. PSL, PO i pozostali muszą ostro pracować dla swojego elektoratu

 • xouveyer11

  Oceniono 2 razy 0

  A może informacje o śmierci Koalicji Europejskiej (Obywatelskiej) są nieco przesadzone? Że tak sparafrazuję Marka Twaina. Z dugiej strony trudno powiedziedzieć co kombinuje Kosiniak i PSL.

 • tusk-nera

  Oceniono 6 razy 0

  Koalicja Europejska to trup, który już zaczyna śmierdzieć - jeśli PO chce zawalczyć o Polskę musi : spuścić Schetynę do szamba, odciąć się od PZPR i ZSL mylnie nazywanych SLD i PSL i dokonać resetu w komunikacji w relacjach z wyborcami - program, pozytywny spokojny przekaz, merytoryczność, benedyktyńska praca

 • jael53

  Oceniono 4 razy 0

  Cóż, następnym krokiem zapewne będzie zjednoczenie bratnich partii, czyli PiS i PO. To już było? Ależ oczywiście - skoro nie potrafi się planować przyszłości, to się odtwarza to, co było.

 • elkana777

  Oceniono 6 razy 0

  intelektualnie nie dorównują politykom z PIS, są słabi i potrafią tylko gryźć, jak kundelki u sąsiada

 • vidi12

  Oceniono 10 razy 0

  W KE najlepszy wynik osiągnął SLD i to SLD powinien stanąć na czele koalicji !!!

 • saves

  Oceniono 4 razy 0

  Szampany zostawione w redakcji na okazję zwycięstwa prędzej zmienią się w alpagi niż zostaną wypite.

 • tomaselli

  Oceniono 18 razy 0

  Stalo sie tak jak myslalem. Nie rozumiem tylko, po co wybudzono z hibernacji starych komuchow.Polska to jednak specyficzny kraj.Mam nadzieje , ze Pan Kaczynski w jesiennych wyborach "dorznie watahe" uzywajac jezyka R. Sikorskiego.

 • muzoman

  Oceniono 8 razy 0

  Nie poszedłem na wybory bo PIS-u nie lubię a Koalicja to nędzny twór i tylko bylejakość i marazm pokazywała.

 • pafigo

  Oceniono 3 razy -1

  PiS może wybory jesienne przegrać, czego nie dostrzegają ani "wszystko wiedzący" komentatorzy, ani sami politycy KE.

  Bo sondaże nie sprawdzają się, gdyż nie przewidują trafnie frekwencji. Nie wiadomo, który elektorat ostatecznie pójdzie, a który nie.

  Natomiast jest bardzo możliwe, że do tych wyborów PiS zmobilizował maksymalnie swój elektorat. Im było obojętne, czy to wybory do PE czy do Sejmu. Partia kazała iść zagłosować, to poszli.

  Ale to też może oznaczać, że kto miał zagłosować na PiS, ten już to w minioną niedzielę zrobił. I wiele więcej na jesień głosów ilościowo nie będzie.

  A wybory do Sejmu mają większą frekwencję, więc mogą być jeszcze zasoby wyborców anty-PiS do zmobilizowania. Jeśli i oni by się ruszyli, to - w sytuacji stałej liczby głosów za PiS - można PiS dogonić, a nawet przegonić.

 • indan

  Oceniono 3 razy -1

  Jak PSL chce to mogą sobie zaprosić Boshoborę albo innego czarownika, a od pana Donalda Tuska niech pan Kamysz się odczepi, idźcie sami. A ile rolnik płaci podatków, a może KRUS zlikwidować?

 • 13sw

  Oceniono 5 razy -1

  38 procent to nie jest zły wynik i Kaczyński się w niedzielę bał, że tak blisko są za nim. Wyszło, że trochę dalej, ale nadal trzeba iść razem, by w Polsce była Polska, a nie Budapeszt.

 • soldadura104

  Oceniono 1 raz -1

  Może Schetyna forować Kamysza.
  Koalicja europejska przegrała bo Tusk wrzucił Schetynie ogień w mrowiisko i wkurzył Polaków.
  w polityce 3 + 3 nie równa się 6 tylko 3
  (2p +1p) + (1L+ 1L)= (2P+1L) + (1P) pujdzie do pedałow + (1L) pujdzie do narodowców

 • adolfiutin11

  Oceniono 3 razy -1

  A może najwyższa pora powalczyć o głosy w małych miasteczkach, na wsi ???? KE walczyła o głosy tylko w dużych miastach. Poza aglomeracjami już jej nie było.

 • pawel.ccc

  Oceniono 5 razy -1

  Gdyby PO poszła samodzielnie do wyborów to by miała 22 mandaty dla swoich. To, że zaprosili komuchów i chłopków z PSL-u do koalicji kosztowało ich dziesięć mandatów. Ale cóż, układ z Magdalenki zobowiązuje. Prawda jest brutalna. PiS miał przed wyborami prawie 40 procent poparcia w sondażach, PO grubo ponad 30 procent a SLD, PSL razem wzięte nie przekraczały progu wyborczego. Wyborcy SLD i PSL przenieśli swoje głosy na egzotykę- Kukiza, Korwina i komucha-Biedronia a PO została z ręką w nocniku. Czy Koalicja Europejska się rozpadnie ? Musi się rozpaść bo największa partia koalicji - PO więcej traci na spółkowaniu z SLD niż zyskuje. To jest największa wtopa "postsolidarnościowej" Polski

 • darjen77

  Oceniono 3 razy -1

  Kaczyński dociśnie gazu to skończy jak audi rządowe. Tylko żeby Polski przy okazji zaś mocno nie poobijał

 • uutek

  Oceniono 3 razy -1

  A może suweren powinien na własnej skórze odczuć dobroczynna skutki polityki PiS? ;) Tylko ludzi szkoda, bo i szkolnictwo i służba zdrowia są w ruinie a i armia szybkim krokiem do tego samego zmierza. Jeszcze wszystkiego nie widać, ale jak pie...ie to trudno będzie to odbudować. Szkoda!

 • acide94

  Oceniono 5 razy -1

  pis od 2015 dokonuje pełzającego zamachu stanu, a Kosiniak-Kamysz, Biedroń, Zandberg, cała reszta i nawet Schetyna zachowują się jakby pili kawkę u cioci na imieninach, jakieś kłótnie jak w piaskownicy, jakieś dąsy że ktoś komuś zabrał ciastko, a Krzysiu nie będzie siedział obok Jasia, głupie i smutne to wszystko, naprawdę w 40 milionowym kraju nie stać W TEJ SYTUACJI opozycji na więcej? Za 2 jarek położy na stole następną ustawę łamiącą konstytucję, a Du.pa w nocy podpisze.

 • expert_spod_mostu_kierbedzia

  Oceniono 5 razy -1

  a my tu wraz z kolegamy uważamy, że wynik ponad 38 % to prawdziwe zwycięstwo i dobra prognoza na przyszłość - bez kupowania głosów plusami, bez kupowania głosów piątkami, bez płacenia po 320 tys. za głos oraz inszego rozdawnictwa , bez miliarda na nachalną propagandę w TVP, bez wsparcia KK - osiągnięcie wyniku tylko o 7 % gorszego niż osiągnął zwycięzca to wielki sukces i wspaniała prognoza .. to coś co przywraca wiarę w racjonalne myślenie ...

 • 11lech

  Oceniono 9 razy -1

  Przeczytane: Państwo demokratyczne, uczciwe to domena ludzi myślących, którzy umieją się dogadać i wspólnie działają dla dobra swojego i innych. Teraz mamy parodię państwa demokratycznego. Rząd zachowuje się jak pasożyt, złodziej i głupek nie myślący do przodu co będzie za kilka lat. Nie wyciąga odpowiednich wniosków. Jak robactwa czyli pasożytów jest za dużo to i tłusty kot zdechnie. Tak samo jest z gospodarką. Dlatego nie zasłaniajcie się państwem, nie mówcie że rozdawnictwo to sprawiedliwość społeczna która wzbogaca Państwo. Państwo to określana grupa ludzi zajmująca dany teren i utożsamiająca się ze sobą. Czyli wszyscy obywatele. Ty, ja i inni. Pracownicy i przedsiębiorcy. Proszę nie mylić państwa z organizacjami państwowymi jak sejm, rząd, zus/us, sądy i itp. które powinny dbać, chronić obywateli i pomagać im w rozwoju. A teraz owe instytucje roszczą sobie prawo do narzucania szkodliwych praw obywatelom. Działają jak zorganizowane grupy przestępcze w państwie mafijnym.Dzielą ludzi na lepszych i gorszych. A tak na marginesie, rząd nie ma pieniędzy. Daje pieniądze które zabiera pod przymusem wszystkim obywatelom, tobie, mi i innym, zwykłemu pracownikowi i pracodawcy. Doi ich jak może. Sprawdźcie ile i jakie podatki płacicie to może zrozumiecie kto i kogo okrada i dlaczego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX