Budka twierdzi, że KE ma bardzo dobry program. Kraśko: To "bardzo dobry" zostawię w cudzysłowie

Dla nas największym wyzwaniem jest mobilizacja tych, którzy są po naszej stronie, ale zostali w domach - mówił w Poranku Radia TOK FM Borys Budka, komentując wynik wyborów do Europarlamentu.
Zobacz wideo

Borys Budka ocenił, że Koalicja Europejska musi wyciągnąć wnioski z przegranych wyborów do PE. - 38 procent to duży sukces, ale jest blok, który uzyskał lepszy wynik. Nie udało nam się zmobilizować wyborców, a przeciwnicy to robią. Szukamy recepty, żeby zachęcić elektorat "po jasnej stronie mocy" do tego, aby w październiku poszedł głosować - powiedział Budka. 

Czym mobilizować elektorat?

Piotr Kraśko pytał Budkę, w jaki sposób angażował się w kampanię swojego ugrupowania. - Nie kandydowałem, ale pomagałem kolegom. Byłem w trudnym rejonach na Podlasiu i Podkarpaciu, byliśmy w miejscach, których wcześniej nie znałem na mapie. Odwiedziłem najmniejszy powiat w Polsce. Dla tych ludzi najważniejsze było to, że w ogóle byliśmy. Mówili: wreszcie ktoś do nas przyjechał. To sygnał dla nas, że bez zdarcia butów nie da się wygrać wyborów - ocenił polityk PO. 

Prowadzący dopytywał, co jeszcze Budka słyszał od ludzi w tych najmniejszych powiatach. - Sporo narzekali, że nie podoba im się to, co się dzieje, np. sposób rozdawania pieniędzy publicznych. Mówili, że bardzo dobrze, iż zadbano o najsłabszych, ale nie może być tak, że zapomina się o tych, którzy ciężko pracują - dodał Borys Budka. 

Kraśko nie ustępował i pytał Budkę, w jaki sposób Koalicja teraz będzie mobilizować swoich wyborców, by jesienią przystąpili do urn. - Po 4 latach w opozycji powinniście mieć szafę pomysłów - mówił Kraśko.

Budka odpowiadał, że jego ugrupowanie "stworzyło bardzo dobry program na wybory europejskie". - Mówiliśmy o 100 miliardach więcej dla Polski. My w sprawach UE jesteśmy wiarygodni. Pokazaliśmy, że umiemy negocjować. Cały czas mówimy też o odchudzeniu państwa. Zaoferujemy inny sposób wydatkowania środków publicznych. Dajemy cały PIT i CIT do samorządów. Mówimy o likwidacji nadmiernej biurokracji - odpowiadał Budka. 

Dobry program? "Zostawię to w cudzysłowie"

Kraśko ocenił, że ludzie nie widzieli w politykach KE pasji i zaangażowania w czasie kampanii wyborczej. - Jeśli tak, to to jest akurat łatwo zmienić. Nie będziemy ścigać się z PiS na populizm, mówimy jasno i czytelnie, że chcemy zmian systemowych - mówił Borys Budka. 

Jak dodawał polityk PO, jego ugrupowanie "ma bardzo dobry program". - Ale nie potrafiliśmy go sprzedać - podsumowywał Budka. - Słowa "bardzo dobry" pozwolę sobie w cudzysłowie zostawić - ripostował Kraśko.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (173)
Budka twierdzi, że KE ma bardzo dobry program. Kraśko: To "bardzo dobry" zostawię w cudzysłowie
Zaloguj się
 • scypion_afrykanski

  Oceniono 27 razy 21

  Są po naszej stronie ale zostali w domach.
  Czyli nie są po waszej stronie panie Budka.

  Arłukowiczowi się chciało? Chciało. I są efekty.
  Jak długo tym waszym bajzlem będzie zarządzał "tytan" Schetyna nie macie na co liczyć.

 • rascalow

  Oceniono 17 razy 13

  Ilu wyborców PO zostało w domach, widząc na listach komuchów emerytów, przerzuty z Nowoczesnej, piłkarza Frankowskiego?

 • socjolog12

  Oceniono 15 razy 13

  Program? żeby było, tak, jak było....
  ZERO programu, ZERO pomysłu, ZERO charyzmy...
  To już Tęczowe Kakao coś tam ma, a tu? nic!

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 21 razy 13

  uwielbiam takie piedrolenie a'la budka...
  kiedyś, po jakiejś klęsce naszych kopaczy z jakąś drużyną z wysp bezludnych owczych, naszecdobro narodowe trenejro piechniczek zapodał taką myśl - polska myśl trenerska jest bardzo dobra, bo każdy z trzech rzutów rożnych nasza reprezentacja wykonywała w inny sposób...
  ten zaś łysy geniusz twierdzi, że wygrali by wybory gdyby im zaliczyć głosy tych którzy nie głosowali...
  no idź pan w xuj panie budka z takimi diagnozami...
  wy już nigdy nie wygracie żadnych wyborów, bo wszystko wskazuje na to, że wam po prostu nie zależy.
  macie fajne synekurki, zero odpowiedzialności...
  raj!

 • rumakmorski

  Oceniono 18 razy 12

  Pan Budka wił się dzisiaj wręcz żałośnie, a z jego wypowiedzi wynikało, że nadal nie rozumie od czego zależy skuteczność kampanii wyborczej. Opozycjo, jak wy mnie zawiedliście!

 • bobdywro

  Oceniono 12 razy 12

  We Wrocławiu z KE kandydował p. Duda . Kto to k.... jest ? Koleś Schetyny ? Pierwszy raz go widziałem na banerze przed wyborami . Polityk - frontman .
  Cieszcie się żeście tak mało przerznęli .

 • saves

  Oceniono 19 razy 11

  No przecież mają. Odsunąć pis od władzy, poza tym odsunąć pis od władzy, dodatkowo odsunąć pis od władzy, a także odsunąć pis od władzy. To jeszcze mało? To może jeszcze mają odsunąć pis od władzy, co? Nie za dużo byście chcieli?

 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 10

  Jako stały słuchacz porannych audycji słyszałem tę rozmowę i stwierdzam, że BEZRADNOŚĆ pana Budki po zadaniu przez red. Kraśkę pytania: co jako opozycja zrobiliście przez ostatnie 3 lata, po raz kolejny utwierdziła mnie, że od momentu odejścia Donalda Tuska, Kierownictwo Platformy, stało się grupą leniwych, wykastrowanych kotów, których jedynym zadaniem jest zachowanie paru miejsc na ciepłym przypiecku okraszonym sutą michą.

  Niestety, ale coraz bardziej prawdopodobnym staje się, że jeżeli młodzi, mający jeszcze jaja działacze typu Brejzy nie pogonią Schetyny i jego włazidupów , to po wyborach parlamentarnych PiS uzyska większość konstytucyjną.

  Choć ja mam nadzieję, że wreszcie obudzi się KOD i zaraz po wakacjach, przejmie główną rolę, NOWEJ, zjednoczonej opozycji.

 • robertza

  Oceniono 13 razy 9

  Jaki k....a Program hehehehe hehehehe hehehehe j..e ze śmiech u . Przecież wy nie macie programu nie macie nic do zaoferowania zwykłym ludziom z Polski powiatowej oprócz Bredzenia że PiS jest zły ale na ludzi to już nie działa ludzie widzą 500 plus , 300 zł na książki , niższą emeryturę , 13 emeryturę , leki dla emerytów czy nawet przywracanie lokalnych połączeń . Zwykły człowiek jak dostaję kasę do ręki to się cieszy a wy dalej gadajcie o LGBT, o walce z kościołem , róbcie sobie takie szopki jak z tym gościem na UW co z Donaldem przyjechał itd tylko Warszawa , Gdańsk czy Poznań to nie cała Polska jak widać po mapie wybory się wygrywa w Polsce Powiatowej . I jeszcze coś PiS od was różni to że co powie realizuje a wy szkoda gadać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX