Patryk Jaki ma pomysł. "Beata Szydło byłaby dobrym szefem Parlamentu Europejskiego. Komisarzem też"

Wicepremier Beata Szydło byłaby dobrym szefem Parlamentu Europejskiego - powiedział w porannym wywiadzie telewizyjnym wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, w niedzielę wybrany na europosła.
Zobacz wideo

Patryk Jaki pytany był w TVN24, czy PiS ma kandydata na szefa Parlamentu Europejskiego. - Zobaczymy, jaka stworzy się koalicja - powiedział. - Pracujemy nad tym, aby zbudować większość w Parlamencie Europejskim - dodał. - Może się okazać, że akurat nasza frakcja będzie kluczowym elementem układanki koalicyjnej. Nie ukrywam, że na to liczymy i na to jest duża szansa - podkreślił.

- Uważam, że (Beata Szydło - PAP) byłaby dobrym szefem Parlamentu Europejskiego. Natomiast jest jeszcze za wcześnie - zobaczymy jakie będą układanki - mówił Jaki.

"Szydło dałaby sobie radę na fotelu komisarza"

Dopytywany, kto mógłby zostać polskim komisarzem w Komisji Europejskiej zapewnił, że obóz Zjednoczonej Prawicy ma wielu bardzo dobrych kandydatów.

- Naturalnym jest oczywiście pani premier Beata Szydło, ale mamy wielu innych wielu parlamentarzystów europejskich również - dlatego zobaczymy - powiedział. Podkreślił, że jest przekonany, iż Szydło dałaby sobie radę na fotelu komisarza.

Beata Szydło w wyborach do PE zdobyła ponad pół miliona głosów. To rekordowy wynik w skali kraju. Profesor Antoni Dudek w TOK FM przekonywał, że kandydatura Szydło może być rozważana w PiS pod kątem przyszłorocznych wyborów prezydenckich w Polsce. - Na pewno będzie to teraz rozważane i poddawane sondażom (...) Dziś na miejscu Andrzeja Dudy nie byłbym taki pewien, że PiS jest na niego skazany - mówił profesor.

Kto zastąpi Jakiego?

Patryk Jaki, pytany o swoją przynależność partyjną powiedział, że niewykluczone, iż wróci do Solidarnej Polski, z której wypisał się podczas kampanii wyborczej na prezydenta Warszawy.

Powiedział, że ma kandydata na swojego następcę w resorcie sprawiedliwości i jednocześnie szefa komisji badającej warszawską reprywatyzację nieruchomości. Nie chciał jednak zdradzić, kogo ma na myśli. Przypomniał, że nie on, a inne osoby będą decydowały o obsadzie wakatu po nim, a swoją dymisję z obu stanowisk złoży w przyszłym tygodniu.

Jaki został wybrany z listy PiS w okręgu małopolsko-świętokrzyskim z wynikiem 258 tys. 366 głosów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (6)
Patryk Jaki: Beata Szydło byłaby dobrym szefem Parlamentu Europejskiego
Zaloguj się
 • wyksztalciuch.jeden

  0

  Na pewno znowu wygra w stosunku 1:27. Przecież ona nawet "sęk ju" nie umie powiedzieć.

 • rezun-one

  0

  Jezu, jaki głąb to wymyślił??????????????

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  PS. Choc oczywiscie malem ochote zawolac niczym andersenowska Gerda - co oni ci uczynili, kto was tak skrzywdzil.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Powstaliim z biomasy, choc szans to ja duzych nie widze, podjalem dyskusje z pewnym Holendrem na temat eutanazji i byl taki moment w ktorym musialem go przeprosic za podjecie dialogu, w ktoryms momencie po prostu poczulem iz stopien wyprania mozgu i pojeciowej aksjologicznej masy krytycznej wyklucza jakikolwiek dialog. Holender byl grzeczny ja rowniez, dziekujac mu za probe podjecia dyskusji. Zakonczylem, tak, tak, Holandia jest bardzo ladnym krajem i jest tam duzo pieknych tulipanow no i wiatraki warto odwiedzic ten kraj.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy -1

  Z pewnością parlament europejski

  posłusznie przegłosuje tę kandydaturę...

 • pn-ski

  Oceniono 2 razy -2

  Beata Szydło i jej żółte wdzianko to był hit w Brukseli, zakończony zwycięstwem 1:27.
  Stanowisko szefa Unii Europejskiej i Międzyplanetarnej ma już praktycznie w kieszeni, Jaki świadkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX