Adam Bielan o rekonstrukcji rządu: Zdecydowana większość decyzji została podjęta

Według Adama Bielana w ramach powyborczej rekonstrukcji rządu stanowiska mogą stracić także ministrowie, którzy nie jadą do Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek Senatu stwierdził, że może to dotyczyć jednego-dwóch ministrów. A od dłuższego czasu spekuluje się na temat dymisji szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej.
Zobacz wideo

W środę władze PiS rozmawiały o zmianach w rządzie. Rekonstrukcja jest konieczna, bo duża grupa ministrów i wiceministrów dostało się do Europarlamentu. -  Nie jest wykluczone, że w ramach rekonstrukcji rządu wymienieni zostaną nie tylko ministrowie, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego, ale jeden lub dwóch ministrów więcej - powiedział w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Jak dodał polityk, "zdecydowana większość decyzji została podjęta, pan premier ma jeszcze kilka, kilkanaście dni na podjęcie ostatecznych decyzji".

Pytany o nazwiska ministrów, którzy odejdą z rządu, choć europosłami nie zostali, Bielan odpowiedział: Nawet gdybym wiedział, nie mógłbym powiedzieć. Dopytywany o minister finansów Teresę Czerwińską, o której dymisji spekuluje się od kilku miesięcy, powiedział: "Nie potwierdzam, nie zaprzeczam, wszystkie decyzje w tej sprawie ogłosi pan premier".

Teresa Czerwińska miała się sprzeciwiać rozdawaniu pieniędzy, które zapoczątkowała tzw. piątka Kaczyńskiego.

Zmiany w rządzie Mateusza Morawickiego będą poważne. Mandatu w wyborach do PE zdobyli m.in. Anna Zalewska, Beata Kempa, Beata Szydło, Elżbieta Rafalska. Joachim Brudziński.

TOK FM PREMIUM